Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #340

Uncanny X-Men #340

Uncanny X-Men #340

"Relativity"

Postacie
Cytat

Zabójca: "wwww-w-Wolverine, right?"
Logan: "Does it matter?" (SNIKT!)

Streszczenie

Bobby znajduje się w szpitalu przy łóżku swego ojca, który walczy o życie. Przybywają Ororo i Remy, pytając co się wydarzyło, zaś Iceman łamiącym się głosem wyjaśnia iż chciano zabić jego ojca. Stała za tym jedna osoba. Graydon Creed.


W sztabie wyborczym Graydona Creeda Sam wspina się po schodach do gabinetu Creeda, stwierdzając iż X-Men po raz pierwszy walczą z wrogiem tak innym od Sinistera czy Magneto. Walczą z ideą. Przed gabinetem Creeda pojawili się rośli ochroniarze, którzy nie zamierzają wpuścić do środka nawet osobistego asystenta kandydata na prezydenta. Sam odchodzi spod drzwi pojawia się jednakże Creeda, który poleca wprwadzić Samsona Guthry do środka. Za Samem zatrzaskują się drzwi, a Creed oznajmia iż pragnie aby Sam pomógł rozwiązać mu pewien problem.


W tym samym czasie na dachu szpitala Bobby rozmawia z Ororo. Iceman decyduje się opowiedzieć jej co zaszło. Jego ojciec został zraniony bowiem mu pomógł. Zaczęło się tego ranka, gdy Creed wraz ze swoim sztabem czekał na samolot mający ich zabrać do Atlanty. W limuzynie gdzie oczekiwali na podprowadzenie prywatnego samolotu Creed wbił swój wzrok w Sama, pytając czy wierzy iż grzechy ojców mogą być przenoszone na synów i z pokolenia na pokolenie. Nie rozumiejący Bobby odparł iż nie, na co Creed oznajmił iż jego problem leży na pobliskiej planie między drzewami i chciałby aby Iceman go zobaczył. Bobby udał się tam powoli, a gdy ujrzał z oddali kto tam leży zaczął biec. Nad nim przeleciał startujący odrzutowiec, zaś Bobby dopadł swego pobitego ojca. Creed dowiedział się kim był człowiek, który przerwał jego wystąpienie w show Trish Tilby i zemścił się w jedyny znany sobie sposób. Bobby pochylił się nad swym ojcem płacząc, zaś ten wyszeptał iż nie zdradził oprawcom niczego. To cała opowieść, a Storm zauważa iż ojciec Roberta jest dzielnym człowiekiem. Iceman stwierdza, iż po ostatnich nieporozumieniach myślał iż ojciec go nienawidzi, lecz on nie wydał go, gdy był bity a ludzie Creeda usiłowali znaleźć coś na Bobby'ego. Robert nie pojmuje czemu. Ororo stwierdza, iż ojciec musi go bardzo kochać.


W apartamencie Creeda na prośbę Graydona Sam opowiada mu o swoim ojcu, mówiąc iż zabiła go praca w kopalni, której poświęcił się aby utrzymać swą rodzinę. Gdy Sam pyta Creeda o jego ojca, ten zaciskając gwałtownie pięść niszczy trzymaną w ręku szklankę. Stwierdza, iż nigdy nie był blisko ze swym ojcem i w zasadzie nie miał z nim kontaktu, lecz pod pewnymi względami jego ojciec jest dlań inspirujący.


W szpitalu William Drake odzyskuje przytomność i spogląda na pilnującego jego łóżka Gambita. Pyta czemu robi to co jego syn, przecież gdyby nie afiszował się z faktem iż jest mutantem nikt by tego nie wiedział. Remy pyta, czemu on wystąpił przeciwko Creedowi, afiszując się ze swymi poglądami. William wyjasnia, iż Creed zagraża jego rodzinie i wielu innym, co było złe. Gambit odpowiada iż X-Men walczą z tego samego powodu.


W zaparkowanej przed szpitalem furgonetce ludzie Creeda stwierdzają iż miał on rację, że napad na ojca Icemana przyciągnie wraz z nim wielu mutantów. Teraz mogą zabić ich wszystkich, widocznych na ich skanerach, żałują jedynie iż uczynią to z oddali, a nie osobiście. Wolverine przebijający właśnie dach ciężarówki oznajmia iż zadośćuczyni ich życzeniu. Nieświadomi tego co dzieje się w samochodzie, na dachu Storm i Iceman kończą swą rozmowę.


W niewielkim barku Cannonball i Phoenix nawiązują kontakt telepatyczny. X-Men gotowi są wyciągnąć Cannonballa, bowiem przykrywka Icemana została spalona. Sam stwierdza, iż on na razie nie jest zagrożony, bowiem gdyby tak było Creed nie zdradziłby mu że to on stoi za atakiem na Drake'ów. W szpitalu Bobby oznajmia Ororo iż nie wraca do X-Men. Nadeszła pora aby spędził czas ze swoim ojcem i mógł go wreszcie poznać.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #340

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.