Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #291

Uncanny X-Men #291

Uncanny X-Men #291

"Underbelly"

Postacie
Cytat

Michaił: "Release her Iceman"
Iceman: "I'm afraid I can't do that tovarisch"
Michaił: "That I'm afraid we have a problem tovarisch"

Streszczenie

Do drzwi rezydencji ktoś gwałtownie puka, a gdy Piotr otwiera w jego ramiona wpada pokrwawiona Callisto. Storm w pierwszej chwili nie poznaje jej, bowiem pomimo wyłupienia oka wciąz zachowała wygląd nadany jej przez Masque [Uncannny X-Men #259]. Wszyscy na jej widok pewni są iż Marauders znowu zaatakowali Morloków, lecz Callisto mówi iż uczynili jej to jej własni ludzie. Przed drzwiami rezydencji X-Men znajdują rannego uzdrowiciela.


Na piętrze Michaił budzi się z długiego snu i zaczyna rozmawiać z otaczającymi go postaciami, którymi są zmarli podczas zamknięcia portalu [Uncanny X-Men #286]. Awatarka nęka go od chwili gdy powrócił na Ziemię, mówiąc iż śmierć mieszkańców drugiego świata jest jej winą. Michaił wychodzi z pokoju nie oglądając się na leżące za nim ciała.


Na dole udaje się ustabilizować stan dwójki Morloków, a profesor wchodzi do umysłu Callisto aby wyjasnić co się wydarzyło. X-Men widzą jak godzinę wcześniej Callisto powróciła do swego apartamentu, gdzie czekał na nią uzdrowiciel z informacją iż Morloki oszalału. Masque zmieniał ich ciała i umysły, a gdy został zabity przez Cable'a [X-Force #9] Morloki oszalały. Callisto stwierdziła iż te brzydkie istoty nie są już jej sprawą, lecz wówczas Morloki wdarły się do jej apartamentu. Żądały, aby poprowadziła ich tak samo brzydka jak przedtem i zraniły jej twarz. Cudem uniknęła śmierci, choć utraciła oko. Profesor postanawia iż muszą powstrzymać Morloki przed szaleństwem, rozlega się jednak głos Michaiła który uważa iż Xavier przesadza. W jakiś sposób podłączył się do umysłu Callisto i uważa, że Morloki utraciły jedynie swego opiekuna. X-Men przenoszą dyskusję na zewnątrz, nie wiedząc że w tym czasie uzdrowiciel otwiera oczy i wstaje. Tymczasem Ororo chce jako przywódczyni Morloków ruszyć im z odsieczą, lecz gwałtownie sprzeciwia się temu Archangel, który gdy poprzednio ruszył im na ratunek w efekcie odniesionych ran utracił swe skrzydła [X-Factor #10]. Oznajmia, iż stało się to z winy Storm, która kierując Morlokami nie zrobiła nic aby im pomóc i wyprowadzić na powierzchnię. Storm broni się mówiąc iż Morloki same wybrały taki los, lecz dyskusję przerywa Xavier bowiem w ambulatorium uzdrowiciel użył swej mocy na Callisto. X-Men widzą iż poświęcił swe życie uzdrawiając mutantkę, lecz tym samym przywrócił jej dawny, odpychający wygląd.


W szpitalu Arlington człowiek zachowujący się jak przedstawiciel rządu przychodzi odwiedzić specjalnego pacjenta. Spoglądając na przywiązanego do łóżka stwierdza, że nie wygląda on dla niego jak ostatnia nadzieja ludzkości.


W tunelach X-Men wraz z Xavierem podążają w stronę Alei Morloków, a Bishop spoglądając na znaki na ścianach orientuje się że biegł tym tunelem w przyszłości w pościgu za Fitzroyem, w rezultacie którego trafił do opuszczonego kompleksu X-Men. Grupa dochodzi do miejsca, w którym natrafiają na leżące wszędzie zwłoki Morloków. Xavier stwierdza jednak że jest to jedynie iluzja i każe X-Men podążać dalej. Po przejściu przez masakrę mutanci dostrzegają że wszystkie Morloki ogarnęło jakieś szaleństwo. Walczą między sobą zabijając się nawzajem.


W rezydencji Iceman stoi nad przywiązaną do łóżka Callisto, kóra miota się żądając aby ją wypuścił. Podobne pragnienie ma Michaił, gdy Bobby mówi że nie może tego uczynić w oczach Rosjanina zapalają się niebezpieczne ogniki.


Profesor stwierdza że Masque w jakiś sposób połączył umysły Morloków, aby nimi łatwiej kierować, co po jego śmierci pchnęło je w szaleństwo. Xavier nie ma pojęcia w jaki sposób im pomóc. Ororo stwierdza, że musi spróbować bowiem jest to jej obowiązkiem jako przywódczyni podziemnego ludu. Lecz gdy wchodzi pomiędzy Morloki, kóre otaczają ją błagając i prosząc o pomoc, wpada w panikę i zwycięża jej klaustrofobia. Morloki ogarnia szaleństwo i rzucają się na Storm, na widok czego Bishop sięga po broń. Za późno jednak. Storm w panice wybija piorunami dziurę w suficie i wylatuje nad Manhattan, a za nią z kanałów wysypują się uwolnione Morloki.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #291

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.