Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #373

Uncanny X-Men #373

Uncanny X-Men #373

"Beauty and the Beast" - part 1: "Broken Mirrors"

Postacie
Cytat

Marrow: "I screwed up big time"
Colossus: "Why, because he did not invite you out tonight?"

Streszczenie

Dawno temu w tunelach Morloków żyła mała dziewczynka imieniem Sarah. Była szczęśliwa, do czasu nadejścia grupy zwanej Marauders, która dokonała w tunelach prawdziwej masakry mutantów. Ona sama ocalała tylko cudem, wyniesiona z rzezi przez rannego złodziejaszka znanego później jako Gambit. Czas minął, aż wreszcie nadeszło światło. Michaił Rasputin przeniósł wszystkich do innego wymiaru. Tam minęły lata i Sarach dorosła. Nie pojmowała jedynie zasad rządów jakie wprowadził Michaił. Czemu wciąż muszą walczyć, walka i krew, walka i krew... Czas płynął szybciej w tamtym wymiarze, więc gdy go opuściła odkryła iż na Ziemi upłynęło niewiele czasu. Pozostała jej jednak pamięć o walce i krwi...


Sarah budzi się ze złego snu, przypominając sobie iż wraz z Piotrem Rasputinem opuścili szkołę Xaviera i mieszkają w hotelu. Spogląda w lustro, widząc swe nowe ciało. Wie że się zmienia, choć nie jest jeszcze w stanie całkowicie kontrolować swych kości wierzy iż wkrótce będzie to możliwe. Udaje się do Colossusa, który przez cały ranek rysował na tarasie. Rozmawiają, a Sarah stwierdza iż to co robią jest uciekaniem. Piotr stwierdza, iż wątpi aby historia X-Men dobiegła końca. On poświęcił dla tej grupy całą swą rodzinę i zdaje sobie sprawę, iż Xavier przechodzi teraz podobny kryzys. Potrzebny jest czas. Proponuje Marrow, aby udali się na wystawę sztuki, do pobliskiego Bostonu.


W galerii sztuki w Bostonie jeden ze strazników dostrzega zjawę. Duch mężczyzny rozwiewa się niczym dym, a strażnik widzi iż wpatrywał się w portret Ilyany Rasputin autrostwa jej brata.


Sarah przegląda kolejne obrazy z induktora nie mogąc zdecydować się który wybrać. W końcu odrzuca go i pokonując ból pozbywa się kości wyrastających z czoła. Piotr nie orientuje się, iz nie używa już induktora, stwierdza natomiast iż ten wygląd świetnie jej pasuje. Razem udają się na wystawę.


W Egipcie setki członków kultu zbiera się na pustyni. Najwyższy kapłan oznajmia iż godzina wybiła. W chmurach pojawia się dziwne światło, a z nim statek kosmiczny. Z góry spływa Deathbird wraz z Living Monolithem. Gromkim głosem oznajmia, iż ich Bóg powrócił. Wkrótce znowu zacznie kroczyć po Ziemi. Ona zaś zawarła umowę, w myśl której za dostarczenie Abdula zyska moc, dzięki której zdobędzie Shi'ar.


Sarah i Piotr rozdzielają się w galerii, a Colossus spoglądając się na Marrow którą podrywają młodzi ludzie, stwierdza iż zmieniła się nie tylko fizycznie lecz także psychicznie. Nie reaguje już na innych złością. Staje przed obrazem Ilyany, nie wiedząc iż obserwuje go na swych monitorach władca innego wymiaru. Dawno dowiedział się o jej śmierci,a gdy widzi Piotra świta mu radosna myśl. Dzięki niemu uda mu się ją wreszcie odtworzyć. Tymczasem Marrow traci kontrolę i gałtownie porastają ją kości. Chłopak wpada w panikę, a Sarah ukrywa się w toalecie. Wychodzi stamtąd w wizerunku z induktora, podczas gdy strażnicy z bronią w ręku szukają mutanta. Podchodzi do Colossusa stojącego przed portretem Ilyany i opowiada mu całą historię. Ten jest pod wrażeniem, iż zaczęła kontrolować swe kości. Oboje orientują się że w ich stronę kierują się oczy wszystkich. Tuż za nimi formuje się świetlisty portal, który ich porywa. Materializują się w innym wymiarze. Marrow wydaje się że ujrzała Callisto i biegnie za nią, zaś Colossusa osadza w miejscu znajomy głos. Michaił Rasputin zmartwychstał i oświadcza, iż dzięki pomocy Piotra ich siostra będzie żyć ponownie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #373

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.