Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #353

Uncanny X-Men #353

Uncanny X-Men #353

"Blackbirds"

Postacie
Cytat

Cannonball: "I'll take the leat Storm"
Iceman: "Not if I beat to it Kentucky"

Streszczenie

Rogue śni. Sięga do Logana, dotykając go wykrzykuje iż potrzebuje jego mocy i energii życiowej. Wolverine krzyczy z bólu i wysuwa pazury, nie zamierzając pozwolić sobie odebrać swych zdolności. Atakuje, a Rogue wykrzykuje iż nie ma kontroli nad swymi zdolnościami, błagając aby ją zabił. Wolverine spełnia jej żądanie, a Rogue budzi się w swym łóżku. Oddycha ciężko, wracając myślą do wydarzeń na Antarktydzie, gdzie ujawniona została zdrada Gambita. Pojawia się Storm pytając co się stało, a Rogue prosi o chwilę rozmowy. Opowiada o swych snach, zastanawiając się jakie mogą mieć one znaczenie. Zaczęły się po tej jednej nocy na Antarktydzie, gdy pozbawiona swych mocy odkryła wreszcie z Remy'm jaką przyjemność może dać dotyk. Od tamtej pory obsesyjnie marzy o nim, wiedząc iż do tej pory straciła większość bodźców w swym życiu. Storm mówi, iż przez chwilę podobnie czuła się gdy doświadczała pierwszych chwili szczęścia w towarzystwie Forge'a. Ororo proponuje jej oddalić złe myśli, bowiem przyszła zaprosić ją na piknik.


Archangel spotyka się z Betsy, mówiąc o chłodnym przyjęciu jakiego doznał od X-Men. Stwierdza, iż stało się to zapewne dlatego, iż na Anarktydzie grając rolę obrońcy Gambita, doprowadził do jego skazania. Betsy mówi mu, aby oddalił te pytania i zaczął żyć pełnią życia, czego ona nauczyła się w Crimson Dawn. Rzuca się z dachu, a Warren leci za nią, a gdy łapie ją nad ziemią, pyta czy zwariowała. Psylocke oznajmia, iż chciała mu pokazać jak powinien żyć, lecz Archangel odlatuje.


X-Men zbierają się na piknik, a Rogue panicznie odsuwa się od Logana, co go dziwi. Mutantka oznajmia, iż idzie po Jospeha, a Logan wyczuwa iż na terenie rezydencji pojawił się jakiś gość. Pędzi między drzewami i zaskakuje starszą kobietę, która oznajmia iż nazywa się Margaret Stone i jest inspektorem z Wydziału Edukacji. Przybyła na kontrolę Szkoły dla Młodych Talentów, bowiem od dwóch lat Charles Xavier nie złoży obowiązkowego dorocznego raportu edukacyjnego. Logan usiłuje powiedzieć kobiecie że to nie najlepszy moment, ta jednak oznajmia iż ma przeprowadzić inspekcję dzisiaj i zamierza to uczynić. Żąda oprowadzenia po szkole.


Gdzieś w kosmosie... Deathbird stojąc nad łożem Bishopa, mówi iż zajmie się wszystkim. Zaopiekuje się swą miłością. Ich statek podąża w nieznane.


W rezydencji Rogue usiłuje porozmawiać z Josephem, który niszczy telewizor słysząc wywiad z kolejnym aktywistą walki z mutantami. Stwoerdza, iż w dawnych dniach po prostu zająłby się nim osobiście. Rogue oznajmia, iż popada w paranoję usiłując odkryć kim jest. Wściekły Joseph odpowiada, iż to ona najwyraźniej wchłonęła zbyt dużo Gambita. Na to wszystko trafia pani Stone. Widząc Rogue w skąpym stroju, która odmawia podania jej ręki tłumacząc się nieporadnie oraz Josepga nad ruiną telewizora, kobieta oznajmia iż decyzją jej wydziału Szkoła zostaje zamknięta. I dopóki nie przejdzie wszystkich kontroli, nie zostanie otwarta ponownie. Tymczasem pozostali X-Men urządzili sobie piknik nad jeziorem. Starzy członkowie zespołu integrują się z młodymi, a Iceman obrzuca wszystkich śnieżkami. Pojawia się Logan, pytając czy Rogue tu nie dotarła, a gdy słyszy negatywną odpowiedź dostaje śnieżką. Wrzuca Icemana do wody i wychodzi w wyraźnie złym hunorze, zamierzając poszukać Rogue. Z lasu spoglada na niego ktoś, kto zamierza go dotknąć. Iceman orientuje się, iż zranił się o coś w wodzie, a gdy unosi się do góry widzi ukrytego w jeziorze starego blackbirda, którego umieścił tu Forge po zbudowaniu nowego [X-Men #1]. X-Men odzyskali samolot i zastanawiają się gdzie jest Rogue, która mogłaby go podnieść. Nagle X-Men słyszą krzyk Logana, którego dopadł ktoś w lesie. Gdy docierają na miejsce, widzą Rogue nad nieprzytomnym Wolverinem. Ta oznajmia, że właśnie przybyła, lecz Storm jest podejrzliwa. Rogue ucieka krzycząc iż nikt jej nie wierzy, a dopiero wówczas X-Men dostrzegają nadlatującego Saurona.


W Anchorage dojazd do domu Summersów blokują tony śniegu. Jean stwierdza, iż nie jest to żaden problem i lekko dmucha. Śnieg rozwiewa się, a Scott zastanawia się skąd u jego żony wzięła się taka moc.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #353

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.