Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #220

Uncanny X-Men #220

Uncanny X-Men #220

"Unfinished Business"

Postacie
Cytat

Logan: "You're making a mistake"
Storm: "Perhaps. It will not be the first."

Streszczenie

Wysoko w górach na szybujące orły spogląda Wolverine podziwiający piękno dzikiej przyrody. Podchodzi do niego Storm, która postanowiła wreszcie zmierzyć się z przeszłością i udać do Dallas na spotkanie z Forgem, twórcą broni która odebrała jej moc. W związku z powyższym Ororo przekazuje dowództwo zespołu osobie której ufa najbardziej. Logan odmawia, ale Strom oznajmia iż zmusi go do tego w imię dobra X-Men. Wreszcie Kanadyjczyk ustępuje.


Kilka dni później w Dallas Storm wchodzi do Eagle Plaza, który okazuje się być kompletnie opuszczony. Systemy obronne zostały zdezaktywowane a ściany pokrywa kurz.


Tymczasem na wyższych piętrach budynku medytuje Naze, indiański szaman i mentor Forge'a, którego nadejście Storm bardzo cieszy [trzydzieści kilka numerów wcześniej X-Men i Naze stawili wspólnie czoła tajemniczym Dire Wraith w Eagle Plaza. Zostali wówczas również ostrzeżeni, iż nadchodzi czas gdy największy z przeciwników uwolni się i nie odkryli, iż coś przybyło wówczas do tego świata pomimo czarów szamana - Kumos].


Ororo wspina się na górę i po raz kolejny zachwyca ją holograficzne wnętrze budynku. Nagle widzi sceny z przeszłości, kiedy znajdowała się u Forge'a dochodząc do siebie po postrzale z pistoletu i powoli zakochiwała się w Indianinie. Szybko ucieka stamtąd nie mogąc znieść tych hologramów i wpada wprost w piekło wietnamskiej dżungli bombardowanej napalmem, gdzie kręcą się indiańskie demony. W końcu opuszcza projekcję holograficzną, jednakże trafia na aktywny system obrony i musi unikać strzałów z lasera. Uwagę Ororo odciąga obraz walki nad Missipi i widzi znowu dzień w kórym straciła swe moce zasłaniając Rogue. Zdekoncentrowaną Storm trafia promień lasera. Kobieta podnosi się po upadku i idzie przed siebie, wymijając kolejne obrazy z przeszłości jej i Forge'a, aż w końcu dociera do miejsca gdzie może wyłączyć projekcje. Słyszy okrzyk protestu i dostrzega Forge'a, podłączonego do dziwnej maszynerii. Najwyraźniej żywi go ona i symuluje rzeczywistość, bo na wpół oszalały żąda aby znów mógł oglądać Storm. Lecz... i on jest hologramem. Pojawia się wreszcie sprawca całego zamieszania, Naze, który oznajmia iż chciał przetestować Storm i sprawdzić czy nie straciła swojego uporu. Teraz potrzebuje pomocy Ororo, bowiem jego uczeń oszalał, a niespełniona miłość do Storm popchnęła go do czegoś szalonego. Ororo zgadza się pomóc szamanowi, na co Naze dziwnie się uśmiecha...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #220

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.