Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #394

Uncanny X-Men #394

Uncanny X-Men #394

"Playing God"

Postacie
Cytat

Phoenix: "We're dead Logan."
Wolverine: "Nothin' like a little optimism..."

Streszczenie

Mutant Warp Savant w przededniu swych osiemnastych urodzin znajduje w internetowych archiwach Daily Bugle informację o ataku terrorystycznym na bazę wojskową Cape Citadel. Wydarzenie to miało miejsce wiele lat temu. Był to też dzień, kiedy świat po raz pierwszy usłyszał o Magneto, który tego dnia zaczął swoją 'karierę'.


Wieczór Warp spędza w dyskotece z grupką swoich znajomych, którzy są bardzo ciekawi jak ich przyjaciel zamierza uczcić swoją "osiemnastkę". Mutant nie zamierza zdradzać swoich planów. Mówi tylko, że zapowiada się niezła zabawa, po czym daje pokaz swych zdolności powodując rozpłynięcie się pustej butelki.


Instytut Xaviera. Jean obserwuje rozdrażnienie Cyclopsa spowodowane oglądanymi właśnie telewizyjnymi wiadomościami. W programie mutanci przedstawieni są w złym świetle, przywoływane są między innymi terrorystyczne ataki Magneto i innych homo-superior. Scott twierdzi, że jest coraz gorzej a mutanci będą mieli coraz cięższe życie w otaczającym ich świecie, w którym rządzi agresja i strach przed nieznanym. Phoenix wychodzi z pokoju nie zamierzając dyskutować ze zdenerowanym mężem.

Savant tymczasem rozpoczął właśnie "świętowanie" swoich urodzin. Chłopak przeprowadza atak na Cape Citadel. Dzięki swoim mocom pozbywa się ogrodzenia, czołgów oraz części wyposażenia bazy. Robiąc to krzyczy głośno, że jest złym mutantem. Moment później ma już wokół siebie grupkę żołnierzy. Dowódca zespołu rozkazuje mu się poddać. Savant żartuje sobie z wojskowego, po czym salutuje mu, całuje go w czoło i sprawia, że mężczyzna wyparowuje.


Posiadłość Xaviera. Cyclops donosi Loganowi i Jean o nowym, niezidentyfikowanym mutancie używającym właśnie swoich mocy na Florydzie. Scott posyła dwójkę X-Men, aby sprawdzili sytuację i informuje, że dołączy do nich wraz z Archangelem tak szybko, jak Warren wróci ze swojej misji. Phoenix wychodząc całuje męża, ten jednak wydaje się nie zwrócić na to nawet uwagi.

W X-Wingu Logan pyta Jean o jej problemy małżeńskie, na co dostaje odpowiedź aby pilnował swoich spraw.


Cape Cytadel. Savant rozprawia się przy użyciu swoich mocy z kolejnymi żołnierzami, aż w końcu zostaje dany sygnał do ewakuacji bazy. Zadowolony z siebie chłopak zapala papierosa. Nagle coś przykuwa jego uwagę. Mutant spogląda w górę i widzi Wolverine'a lecącego na niego ze swoimi adamantowymi pazurami. Okazuje się, że nawet X-Man nie stanowi poważnego zagrożenia i w momencie jak tylko znajduje się w zasięgu Savanta spotyka go los żołnierzy. Chwilę później chłopak zostaje telekinetycznie powalony na ziemię. Jean żąda od mutanta wyjaśnienia, co zrobił z Wolverinem... dostaje jednak to samo co jej przyjaciel i rozpływa się w powietrzu.


Dwójka mutantów przenosi się do miejsca łudząco podobnego do Cape Citadel. Wokół widzą czołgi i kościotrupy, które są tym co zostało po garstce żołnierzy.


Na miejsce przybywają w końcu Cyclops i Archangel. Warren, będący poza zasięgiem Savanta strzela do niego kilkukrotnie z działa EMP, powodującego utratę zdolności mutacyjnych i przytomności. Scott próbuje złapać sygnał pozostałej dwójki X-Men.

Phoenix i Wolverine znajdują się tymczasem w dziwnym pokoju dziecinnym wypełnionym przeraźliwymi stworami, przez które zostają zaatakowani. Jean w końcu zdaje sobie sprawę, że wraz z Loganem są w głowie Savanta.


Młody mutant zostaje kilkukrotnie trafiony promieniem Scotta, a dzieła dopełnia Warren swoją "zabawką" powalając w końcu Warpa. Pomieszczenie, w którym jeszcze przed chwilą znajdowali się Jean i Logan zaczyna się rozpadać. Phoenix nie ma już nadzieji i jest pewna, że za chwilę oboje będą martwi. Wolverine, zdając sobie sprawę, że może to być ostatnia okazja przyciąga Jean do siebie i całuje ją głęboko. Chwilę potem oboje zostają "wyrzuceni" z umysłu Savanta i wracają na wpół przytomni do zewnętrznego świata. Wolverine zamierza odpowiednio podziękować młodzikowi za wrażenia jakich dostarczył jemu i Phoenix, zostaje jednak powstrzymany przez Cyclopsa. Chwilę później Savant unicestwia sam siebie swoimi mocami.

Jean zdaje się nie pamiętać nic co się z nią działo przez czas, który spędziła w umyśle Warpa, Logan jednak stwierdza, że zapamiętał każdą sekundę z ostatnich kilkunastu minut. Wydaje się, że Phoenix też nie wszystko wyleciało z głowy jak utrzymywała...

Autor: viq

Galeria numeru

Uncanny X-Men #394

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.