Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #335

Uncanny X-Men #335

Uncanny X-Men #335

"Apocalypse Lives!"

Postacie
Cytat

Iceman do Psylocke: "And they call me frosty. Is there somebody there I can talk to with a heart?."

Streszczenie

Istota zwana Ozymandias jest świadkiem przebudzenia Apocalypse'a. Pod długim śnie w sercu mrocznego grobowca, En Sabah Nur ponownie stąpa po ziemi. Wyczuwa, że Xavier i Magneto są teraz zjednoczeni, co spowodowało narodziny Onslaughta i ironicznym wydaje mu się fakt, że pozostawieni samym sobie X-Men znacznie łatwiej zostali pokonani, niż gdyby on próbował tego dokonać. Pradawny mutant odbiera to jako zwiastun nadejścia "Wieku Cudów" - okresu historii, kiedy ulubiony syn Asgardu zstępuje między ludzi, a zastępy bohaterów gromadzą się, aby bronić uciśnionych. Te przypuszczenia zdaje się potwierdzać przybycie Watchera, którego sama obecność znaczy więcej, niż jakiekolwiek słowa.


Tymczasem, na północno-wschodnim wybrzeżu USA Odrzutowiec Najpotężniejszych Bohaterów Ziemi przybywa do hrabstwa Wetchester, a jego pasażerowie widzą jedynie zniszczenia dokonane przez nieznanego adwersarza. Scarlet Witch zastanawia się, czy ktokolwiek mógł przeżyć ten wypadek. Na dodatek aparatura obsługiwana przez Visiona nie wykrywa żadnych oznak życia pośród gruzu. Na szczęście mają ze sobą Nate'a Grey, który dzięki telepatii jest w stanie stwierdzić, że wyczuwa wszystkich, prócz Xaviera. Nie jest w stanie potwierdzić, czy profesor żyje, ale jest przekonany, że to właśnie mentor X-Men jest odpowiedzialny za te zniszczenia. Captain America nie daje wiary tym słowo wiedząc, jak szlachetnym człowiekiem jest Charles. Nagle ich pojazd zostaje zaatakowany. Najszybciej reaguje Quicksilver, który z szybkościa błyskawicy znajduje się przy tajemniczym osobniku i przekonuje się, że to... Gambit. Pietro chce wiedzieć, co Remy zrobił z X-Men. Trzyma go za gardło, lecz zmuszony jest puścić, gdy pistolet Bishopa zostaje wycelowany wprost w jego głowę. Wanda jednak szybko przychodzi mu z pomocą, a reszta Avengers stara się ocenić sytuację. Na nieszczęście dla nich, potężna błyskawica dosłownie zbija ich z nóg, a reszta mutantów pojawia się na miejscu, przygotowani na wszystko. Storm prosi ich, aby dobrowolnie pozwolili Phoenix zweryfikować ich tożsamość. Nate zauważa coś, go bardzo go niepokoi: Jean wygląda bowiem identycznie, jak Madelyne Pryor. Instynktownie usiłuje wniknąć do umysłów tych ludzi, lecz ku swemu zaskoczeniu odkrywa, że coś zakłóca wymiar astralny. Oświadcza, że jest lepszy od Onslaughta i ze wściekłością manifestuje swą olbrzymią moc. Scarlet Witch zauważa, że ten 'X-Man' wyciąga obrazy z umysłów zgromadzonych tu mutantów. Iron Man zgaduje, że to, co widzą to podobizna złoczyńcy, a Storm mówi, że jeśli ta istota nie zostanie powstrzymana, może zagrozić całemu światu. Cyclops stwierdza, że pod tą tożsamością kryje się człowiek, który był dla X-Men jak ojciec. Nate'owi wydaje się oczywiste, że Xavier jest człowiekiem złym i że zagraża temu wymiarowi tak, jak Apocalypse zagrażał jego własnemu. Wolverine'owi nie podoba się ten surowy osąd i niemal dochodzi do walki pomiędzy nimi dwoma, ale Captain America rozdziela ich. Jean próbuje wytłumaczyć Nate'owi, że stan profesora odbił się negatywnie na samopoczuciu ich wszystkich. Vision nie chce uwierzyć, że Charles jest złoczyńcą na co Iceman odpiera, że ich mentorowi 'pomaga' Magneto. Quicksilvera jakoś nie dziwi taka wiadomość.


Tymczasem na wyspie Muir, członkowie Excalibur starają się obmyślić jakiś plan działania. Wiadomość o tym, że wszyscy przetrwali katastrofę sprawia, że odczuwają ulgę. Colossus dziwi się, czemu cała drużyna nie leci jeszcze do Stanów, ale Moira odpiera, że celowo poprosiła Kurta, aby wstrzymał interwencję swego zespołu, ponieważ klucz do pokonania Onslaughta może znajdować się właśnie tu, na wyspie w postaci Protokołów Xaviera.


W tym czasie Bishop w samotności odtwarza na monitorze sekwencję, podczas któej Phoenix odkrywa kto tak naprawdę jest zdrajcą X-Men - obraz, który jest mu doskonale znany z jego linii czasowej. Nie mógł wiedzieć, że okaże się nim właśnie Charles i przeprasza Gambita, który tam się pojawia za nieuzasadnione posądzenie. Remy sugeruje, aby oboje dołączyli do pozostałych, którzy w Sali Wojny, podobnie jak Excalibur chcą opracować strategię walki. Wiedzą jedynie, że ich przeciwnik to istota składająca się z czystej energii i powstał na skutek fuzji profesora i Magneto. Storm sugeruje, że powinni kwestionować wszystkie informacje, jakie posiadają na temat przeciwnika, ponieważ były one zapewnione właśnie przez niego. Na miejsce przybywają także członkowie X-Force oprócz Cable'a, który sam wziął sprawy w swoje ręce. Herosi postanawiają, że część z nich odszuka Magnusa, a część ostrzeże Fantastic Four, że młody Franklin Richards może być kolejnym celem. Cyclops i Jean podążą natomiast na wyspę Muir. Jednocześnie Scott prosi Domino, aby jej zespół przypilnował 'X-Mana'. Ororo zwraca uwagę Cyclopsa na fakt, że Cable może także być w niebezpieczeństwie.


Nieco później, przebywający w Instytucie Iceman kontaktuje się z Archangelem i Psylocke i powiadamia ich, aby lecieli wprost do siedziby Excalibur, na spotkanie z Summersami.


Manhattan. Onslaught i Dark Beast powoli szykują się do ataku na niczego nie spodziewający świat...

Autor: Killah

Galeria numeru

Uncanny X-Men #335

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.