Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #209

Uncanny X-Men #209

Postacie
Cytat

Nimrod: "Resistence is futile"

Streszczenie

Nimrod skanuje zgromadzonych mutantów, co sprawia, iż serce zdenerwowanego Lelanda bije coraz szybciej. Kitty informuje Storm, iż zetknęli się już z tym przeciwnikiem w trakcie jej pobytu w Afryce [Uncanny X-Men #194], i starcie z nim oznacza spore kłopoty. Leżąca w pobliżu Rachel odkrywa obecność robota, który przedostał się tu za nią z przeszłości. Chwilowy paraliż przerywa wylatująca spod ziemi Rogue, nadal w opancerzonej postaci. Harry Leland traci koncentrację, co pozwala Shadowcat ruszyć wreszcie na ratunek Peterowi. Pomimo obecności robota obie grupy walczą ze sobą, a strzelcy klubu usiłują trafić Storm, jednak na widok teleportujących się na miejsce Nightcrawlera i Wolverine'a uciekają.


Tymczasem Rogue walczy z Shawem, lecz dzięki wspomnieniom Petera wie, iż mutant pochłania energię kinetyczną uderzenia, rzuca więc nim w Nimroda. Robot przy pomocy swoich promieni wyrzuca Shawa wprost ku orbicie ziemskiej, gdzie ten niechybnie zginie. Selene, ucieszona pozbyciem się rywala z wewnętrznego kręgu, traci rezon, gdy okazuje się że jej moce w ogóle na robota nie działają.


Tymczasem korzystając z zamieszania, von Roehm rzuca się na Storm. Wolverine odtrąca go jednak z łatwością, a w chwilę później Friedrich zostaje zdezintegrowany przez Nimroda. Widząc to obie grupy decydują się wreszcie połączyć siły, zwłąszcza iż robot znalazł właśnie sposób na Rogue i strącił ją z nieba jednym strzałem. Widzi to również Rachel, jednak słyszy także dziwną muzykę. Idąc jej śladem trafia do dziwnego ogrodu, pełnego pięknych kolorów, gdzie wróżka oferuje jej komfort i zapomnienie; koniec samotności i ładniejszy wygląd.


Tymczasem Nimrod analizując zachowanie mutantów uczy się nadal, aż wreszcie w dół ściąga go Harry Leland, który zwiększa jego masę. Kurt postanawia użyć tej samej sztuczki, która pozwoliła pokonać Nimroda poprzednio: wyteleportować jego połowę z miejsca walki. Tym razem jednak robot jest przegotowany i dezintegruje atomy w miejscu pojawienia się Kurta, co sprawia, iż ten teleportuje się w nicość i nie ma po nim żadnego śladu...


W bajecznej krainie wróżka prowadzi Rachel drogą ku jej przeznaczeniu, kóra, jak zauważa Phoenix, ma kształt spirali.


Na polu walki robot zbliża się, pomimo nacisku jaki wywiera na niego Leland, który nie wytrzymuje napięcia i dostaje ataku serca. W tym samym momencie spod ziemi wydobywa się dłoń Petera, która łapie Nimroda. Colossus trzyma go w swym uścisku, a Shadowcat fazuje poprzez niego, po czym Nimrod zostaje ciśnięty o ziemię.


W ogrodzie Rachel pozostawia za sobą w lustrach wszystkie wspomnienia i w końcu zaczyna tańczyć w rytm muzyki wróżki. Umierajacy Leland ściąga ostatnim wysiłkiem na ziemię Shawa, który spada wprost na Nimroda, pozostawiając jego resztki. Niestety, w chwili gdy Wolverine zamierza dokończyć dzieła, robot teleportuje się w nieznane aby dokonać naprawy. Słysząc dźwięk policyjnych syren, Tessa oferuje na tę noc X-Men schronienie w Hellfire Club.


Tymczasem Rachel, przechodząc przez portal w Body Shopie, pozostawia dotychczasowe życie za sobą, a sześcioręka wróżka-Spiral tryumfuje, bowiem od tej pory dziewczyna należy do niej.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #209

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.