Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #310

Uncanny X-Men #310

Uncanny X-Men #310

"Show Me The Way To Go Home..."

Postacie
Cytat

Nightcrawler: "Tell me does Bishop go on like this all the time?"
Archangel: "Sigh... 'fraid so"

Streszczenie

Scott i Sean słyszą alarm rozlegający się w rezydencji w sali ćwiczeń w chwili gdy mieli właśnie wychodzić na wieczór kawalerski u Harry'ego. Widzą holograficzne odtworzenie sceny na księżycu, chwili w której Cyclops wręcza swego syna Askani, kobiecie przybyłej aby go ocalić. Rozzłoszczony Scott niszczy hologram promieniem optycznym, nie chcąc wspominać tamtej tragicznej chwili. Zastanawia się kto uaktywnił ten program, a wówczas pojawia się Cable. Banshee widząc go irytuje się, iż znowu zamierza niszaczyć życie Cyclopsa, jakby nie wystarczyło że sprowadził już na złą drogę Theressę. Scott prosi Seana aby się uspokoił i udał na przyjęcie bez niego, a on obiecuje iż dołączy do pozostałych gdy tylko porozmawia z Nathanem.


U Harry'ego pełen męski skład X-Men, X-Factor i Excalibur raczy się już piwem. Bishop jak zwykle nie pojmuje idei małżeństwa, mówiąc iż zakazane było ono pomiędzy funkcjonariuszami XSE jako że obniżało ich sprawność psycho-fizyczną. Pozostali śmiejąc się w duchu z opowieści Bisha o mrocznej przyszłości popijają piwo. Jak oznajmia Hank, nie przejmują się opowieściami Bishopa z jednego powodu. Nie wierzą, że przyszłość z kórej przybył stanie się ich przyszłością.


Tymczasem w opustoszałej rezydencji używając urządzeń maskujących pojawia się X-Cutioner, któremu ostatnio stawili czoła X-Men [Uncanny X-Men Annual #17]. W sali ćwiczeń Cable naciska na Scotta chcąc wiedzieć czemu podjął taką decyzję a nie inną. Pyta go czy ma czuć się jak Stryfe, opuszczony i zapomniany przez swojego ojca. Scott tłumaczy mu, iż tamtego dnia na księżycu podjął najtrudniejszą w swym życiu decyzję i płaci za nią do dziś. Decyzję która zmieniła życie jego i Nathana na zawsze. Cable nie wydaje się przekonany, kpiąc iż zapewne Scott żałuje iż nie miał czasu zagrać ze swym synem w piłkę.Cyclops poleca komputerowi otworzyć pewien osobisty plik.


W barze Archangel czuje lekką zawiść, co nie podoba mu się zważywszy iż życzy Scottowi i Jean wiele szczęścia. Gambit pyta go jak zapatruje się na decyzję Profesora aby wpuścić do rezydencji Sabretootha, którego obecność wyraźnie niepoki Lebau. Nieopodal Bobby wykłóca się z barmanem, który aby sprzedać mu piwo chce koniecznie zobaczyć jakiś dowód tożsamości stwierdzający iż ma powyżej 21 lat.


W rezydencji Creed wyczuwa iż pojawił się ktoś jeszcze oprócz Scotta i Dayspringa. Nie może jednak nic uczynić, bowiem uwięziony jest za kratami. W sali ćwiczeń Cable ogląda zapis uczyniony tuż po bitwie na księżycu, kiedy Scott czuje się bezsilny, bowiem nie mógł ochronić swego syna. Nie udało mu się, pomimo całej swej mocy kórą dysponuje. Z wściekłości niszczył promieniem optycznym otoczenie. Wówczas przerywa im hologram Creeda, który uprzedza obu Summersów iż w med-labie pojawił się nieproszony gość, niewidoczny dla czujników i systemów obronnych.


W barze impreza rozkręca się w najlepsze. Forge i Hank opowiadają sobie dowcipy, aż wreszcie pojawia się Sean mówiąc iż Scott miał coś jeszcze do zrobienia. Bobby zauwaza, że jak zwykle Scottowi włączyła się zapewne jego super-odpowiedzialność.


X-Cutioner staje nad pogrążoną w śpiączce Emmą Frost, która według posiadanych przez niego danych ma na swych rękach krew. Zamierza się jej pozbyć, lecz w chwili gdy zamierza zadać cios zostaje trafiony promieniem optycznym. X-Cutioner nie zamierza sięjednak poddać, bowiem udało mu się pozbyć ostatnio Towera i Masterminda dzięki swej mocy. Gdy oślepia Summerśów Cable uderza weń fragmentem dźwigara. Scott osłania Emmę, podczas gdy napastnik wstaje spod żelastwa. Obaj Summersowie atakują, po czym zgodnie z przewidywaniami Cable'a X-Cutionerowi udaje się wyteleportować z med-labu. Cable obraca się do Scotta mówiąc mu, ze jest dumny ze swego ojca. Zaś Cyclops stwierdza, iż cieszy się że Askani mówiąc że utraci swego syna na zawsze pomyliła się.


Nathan teleportuje Scotta do baru. I choć Cyclops przybywa tam sam, wie że osiągnął najważniejsze. Pogodził się ze swym synem, który przybędzie na jego ślub.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #310

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.