Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #405

Uncanny X-Men #405

Uncanny X-Men #405

"Ballroom Blitzkrieg"

Postacie
Streszczenie

Po powrocie z Zurychu drużyna odkrywa, że zniknęły wszystkie śmigłowce; w hangarze pozostał tylko Blackbird X-Men. Banshee okazuje coraz większy brak kontroli i bezlitośnie wysyła Madroxa na poszukiwania, mimo, że jest on wyraźnie niedysponowany. Po kolejnej sprzeczce z Kurtem, Sean w końcu postanawia zdradzić X-Men tajemnicę swojej organizacji. Pokazuje im uwięzioną Mastermind i opowiada o tym, jak potrzebował "diabłów" po stronie "aniołów" aby udowodnić słuszność swojej tezy o jedności mutantów. Dzięki mocy Martinique, modyfikującej zachowanie, uzyskał kontrolę nad Blobem, Avalanche'm i Fever Pitchem, teraz jednak przełamali ją w jakiś sposób i stanowią zagrożenie, które trzeba powstrzymać.

 

Trzy godziny wcześniej, lasek koło kwatery X-Corps. Stacy X prezentuje swoje moce Radiusowi, kiedy przerywa im potężny huk. To helikoptery opuszczają bazę. Pod mutantami otwiera się nagle wielka szczelina w ziemi. Stacy uskakuje, ale Radius spada, a Avalanche zamyka grunt nad nim. Blob chwyta dziewczynę i uderza nią o ziemię, po czym obaj przestępcy odchodzą.


Teraźniejszość. Husk znajduje jeszcze ciepłe ciało Sunpyre. Nikt nie wie, gdzie jest Chamber, więc Kurt rusza na poszukiwania a Warren odbiera Banshee'mu dowództwo. Czas, by X-Men wzięli sprawy w swoje ręce.


W pokoju kontrolnym Multiple Man odkrywa, kto i gdzie porwał śmigłowce, kiedy Fever Pitch zgłasza się z centrum Paryża. Wygląda na to, że Mastermind przejęła kontrolę nad częścią duplikatów Jamie'go i używa ich jako pilotów i niszczycieli. Sam Fever ma ochotę na zabawę. Radośnie podpala Łuk Triumfalny. Z miasta nadchodzą meldunki o licznych zniszczeniach i ofiarach w ludziach. Jedyną szansą na odzyskanie kontroli jest odcięcie Mastermind, która wciąż przebywa w zbiorniku.


Nightcrawler odnajduje nieprzytomnego Chambera w kokpicie Blackbirda. Parę sekund później samolotu eksploduje...


Gdy pozostali przybywają do hangaru zastają tam tylko płonące szczątki. Nie wiadomo, czy Kurt i Jon przetrwali tą zasadzkę. Madrox prowadzi Warrena do tajnej zbrojowni. X-Men przygotowują się do rozprawy ze zdrajcami.


W lasku Stacy X odzyskuje przytomność. Dziewczyna jest wsciekła, że dała się pokonać Blobowi.


Banshee i Madrox przygotowują się do odłączenia Mastermind. Sean zastanawia się, kto mógł zmienić jej imperatywy, skoro tylko oni dwaj o niej wiedzieli. Zagłębiając się w pracy i wyrzutach sumienia nie zauważa, jak stojący za nim Jamie zmienia kształt i, już jako Mystique, podrzyna mu gardło...

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #405

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.