Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #201

Uncanny X-Men #201

Uncanny X-Men #201

"Duel"

Postacie
Cytat

Prezydent Reagan na widok półnagiej Rogue: "I think Don, we better keep this between ourselves"

Streszczenie

X-Men powracają do Instytutu, gdzie oczekuje ich Madelyne z nowonarodzonym synem. Grupa ma wreszcie okazję odprężyć się i pożartować, a w Kitty na widok noworodka budzą się nawet matczyne uczucia. Tymczasem Ororo przeprowadza z młodą matką poważną rozmowę.


Madelyne żali się jej na swego męża, który opuścił ją aby pomóc X-Men w Asgardzie [Uncanny X-Men Annual #9], a teraz nie troszczy się o nią, ani nawet o swego potomka. Jej marzeniem jest powrót na Alaskę, gdzie przez krótki okres wiedli szczęśliwe życie we dwoje.


Kitty dziecko odbiera Rachel, która czuje się na swój sposób z nim spokrewniona. Teraz przysięga, iż będzie go strzec w każdej linii czasowej jakiej się tylko znajdzie i zrobi wszystko aby go ocalić, nie mając pojęcia jak przysięga zaważy na jej dalszych losach.


Przed szkołą Scott w samotności cieszy się narodzinami syna. Zastanawia się jednak co stało się z Profesorem i wątpi w słowa Magneto o losie Xaviera. Żałuje, iż mentora X-Men nie ma teraz tutaj, aby mógł dzielić z nim radość.


Gdzieś pośród morza gwiazd kryje się przed prześladowcami statek Starjammers. Jego uszkodzenia są tak poważne, iż załoga stwierdza że nie uda im się powócić na Ziemię z wyleczonym już Xavierem, ani teraz a być może nawet nigdy. Profesor lęka się o przyszłość X-Men, nie wie czy podjął dobrą decyzję przekazując New Mutants Magneto. Lilandra nie rozwiewa jego wątpliwości, jednak po raz pierwszy para ma wreszcie okazję być razem na dłużej.


Na Ziemi mutanci relaksują się grą w baseball, kóra szybko kończy się, jak zwykle, użyciem mocy. Po wybiciu piłki przez Colossusa jedynie Rogue udaje się ją dogonić i ma przy tym okazję pocałować szybę w Air Foce One, w którym leci prezydent Reagan.


Warlockowi psuje się komputer, a wraz z nim znika efekt wielomiesięcznej pracy, lecz Kitty obiecuje to naprawić. Dziewczyna dostaje jednak burę od Ororo za to, iż po raz kolejny nie nosi okularów.


Scott spiera się z Madelyne, nadal podejrzewa Magneto o kłamstwo w sprawie Xaviera i uważa, iż ma teraz obowiązki względem grupy, których nie może porzucić. Jego żona oświadcza, iż podstawowym obowiązkiem Scotta jest teraz zajęcie się nią i ich dzieckiem. Rozmowę przerywa Ororo, która wypowiada wreszcie to co wisiało w powietrzu: należy zdecydować kto będzie liderem X-Men. Ponieważ Cyclops ani Storm nie zamierzają odejśc dobrowolnie, obydwoje decydują się na pojedynek.


New Mutants przerywają swą sesję treningową, a Warlock programuje środowisko w kórym pozbawiona mocy Ororo bedzie miała szansę stawić czoła Scottowi. I tak dochodzi do walki, którą obserwują z napieciem wszyscy mieszkańcy posiadłości. Niespodziewanie nad szkołę nadciąga potężna burza, a przychodzące znikąd chmury zasnuwają niebo. Storm zdobywa przewagę nad Cyclopsem i zrywa mu wizjer. Ten bojąc się otworzyć oczy gratuluje jej wygranej i opuszcza szkołę, bowiem w zespole nie ma już dla niego miejsca.


W nocy Rachel odwiedza ukradkiem dom rodziców Jean Grey, gdzie naprawia uszkodzony przez nią poprzednio kryształ podarowany niegdyś przez Lilandrę, w kórym trwa wizerunek Jean [odpowiednio Uncanny X-Men #199 i #138]. Teraz obok niego pojawia się wizerunek Rachel, która w ten sposób utrwala swoją obecność w tej rzeczywistości.


Tymczasem na księżycu w miejsce śmierci Jean trafia wysłana nieświadomie przez Rachel energia Phoenix i odbita powraca w stronę Ziemi. Widzący to Watcher mówi: Zaczęło się.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #201

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.