Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #142

Uncanny X-Men #142

Uncanny X-Men #142

"Mind Out Of Time"

Postacie
Streszczenie

W gmachu Senatu Bractwo Złych Mutantów stoi naprzeciw X-Men, którzy są jedyną siłą zdolną przeszkodzić im w wykonaniu zadania - zgładzeniu senatora Kelly'ego. Sam zainteresowany wykazuje niezwykłą odwagę. Jest oburzony groźbami i tym, że mutanci zmienili instytucję publiczną w pole bitwy i nakazuje strażnikom aresztować intruzów. Blob ze śmiechem rzuca atakującym go oficerem. Tymczasem Avalanche wytwarza falę sejsmiczną, która niszczy grunt pod nogami X-Men, pozbawiając ich równowagi. Nightcrawler teleportuje się do napastnika i okłada go ciosami z zaskoczenia. Destiny przewiduje, gdzie Kurt pojawi się z chwilę i uprzedzony Avalanche nokautuje go. Pyro wytwarza ognistego ptaka, chcąc podsmażyć Colossusa. Wolverine skacze w jego stronę, gotowy zabić. Przewidując katastrofę, Storm wytwarza małą trąbę powietrzną i odrzuca Logana od przeciwnika. Tymczasem Angel odciąga Sprite od pola bitwy. Kate mówi mu, że muszą za wszelką cenę odnaleźć i ochronić senatora.

 

Moira Mc Taggert i Xavier obserwują z boku walkę. Charles oznajmia przyjaciółce, że rzeczywiście umysł Kitty z przyszłości przeniósł się do jej ciała. Podchodzi do nich policjantka, radząc wycofać się w bezpieczne miejsce. Oboje podążają za nią, jednak profesor wyczuwa, że coś jest nie w porządku. Niestety, za późno i Mystique ogłusza ich gazem paraliżującym. Mówi, że mogłaby ich zabić, ale bardziej przydadzą się jako zakładnicy. Raven pyta towarzyszącą jej Destiny co kryje przyszłość. Jasnowidzka ciągle nie jest niczego pewna. Anomalia czasowa umożliwia jej skuteczne przewidzenie wydarzeń. Gdzie indziej sama Kate Pryde stwierdza, że wszystko nie idzie tak łatwo jak powinno. Jej obecność nie powstrzymała ataku i nie wiadomo, czy uda się zapobiec zabójstwu senatora.


W roku 2013 X-Men zbliżają się do Baxter Building - centrum dowodzenia Sentinels. Wolverine sądzi, że udało im się zgubić pościg, który raczej nie podejrzewa, że kierują się w tak niebezpieczne miejsce. Storm rusza przodem i znienacka przepala obwody robota pilnującego wejścia. Dołączają do niej pozostali. Logan każe Rachel czuwać nad nieprzytomną Kate, której ciało zawiera teraz umysł swojego młodszego wcielenia. Ororo otwiera zamknięte od lat ludzkie wejście do dawnej kwatery Fantastic Four i razem z Loganem i Colossusem wchodzi do środka. Wciąż niezauważeni przekradają się do od dawna nieużywanych wind i wyjeżdżają na górę, na spotkanie swego losu.


Teraźniejszość. Wytworzony przez Storm huragan wywiewa większość walczących z budynku Senatu. Po chwili dołącza do nich Colossus, rzucony przez Bloba jak piłka. Dukes wyskakuje za nim, z zamiarem zmiażdżenia przeciwnika. Na szczęście Peter w porę odsuwa się z drogi. Tymczasem na pole bitwy przybywa zaalarmowana brygada specjalna armii. Dowódca, nie rozróżniając mutantów wydaje rozkaz ataku i pocisk z działa energetycznego trafia prosto w Rasputina. Inny żołnierz strzela z miotacza ognia, co wykorzystuje Pyro. Wielki ognisty ptak zwraca się w kierunku komandosów. Angel odwraca jego uwagę i próbuje pociągnąć za sobą, ale Pyro zauważa, że Blob ma kłopoty. Ognista ręka chwyta atakującego grubasa Wolverine'a. Storm rusza mu na ratunek i przelatuje przez ptaka, wywołując w jego wnętrzu implozję powietrza. Płomienna istota rozprasza się. Nightcrawler podbiega do przypieczonego Logana, ale ten mówi, że nic mu nie będzie. Nagle na Kurta skacze... drugi Nightcrawler. Zaczynają się bić i obaj oskarżają przeciwnika o bycie zmiennokształtnym. Wolverine jest zbyt słaby by wywęszyć który jest prawdziwy. Podejrzewa jednak, że rzeczywisty Kurt teleportuje się poza zasięg jego pazurów. Zatrzymuje go Storm, mówiąc, że prędzej pozwoli pociąć siebie. Ogarnięty szałem Logan z trudem powstrzymuje się od zaatakowania jej. Ororo zabrania mu używać pazurów kiedy to nie jest konieczne. Wolverine nie ma ochoty jej słuchać, ale pod wpływem spojrzenia chowa szpony i obiecuje jeszcze o tym porozmawiać. Ich kłótnię wykorzystuje Avalanche i podrywa grunt pod nimi. Storm unosi Logana w powietrze unikając ataku. Jednocześnie walczący Nightcrawlerzy jednogłośnie odrzucają propozycje pomocy. Do Wolverine'a podbiega Colossus z wielką stalową belką. Używając wyposażonego w niezniszczalny szkielet przyjaciela jako dźwigni, Piotr wykorzystuje jedno z ramion belki by podrzucić Bloba do góry. Potężny cios rzuca spadającego tłuściocha wprost na Avalanche'a, wyłączając obydwu z walki. Tymczasem Angel ewakuuje żołnierzy, atakowanych przez kolejnego potwora Pyro. Ororo zamierza zająć się samym stworem. Wytworzona na małym obszarze piekielnie silna nawałnica gasi płomienie i zwala z nóg ich pana.


Nightcrawler mocno uderza swojego sobowtóra i ten zmienia się w Mystique. Kurt jest zdziwiony podobieństwem kobiety do siebie. Kobieta pogłębia jego podejrzenia, mówiąc, że może nie jest tak unikalny jak myślał. Sugeruje mu, żeby zapytał o więcej swoją macochę Margali Szardos. Nalatuje Angel, alarmując Elfa, że wojsko chce również ich aresztować. Mystique wykorzystuje ten moment i ucieka, przybierając postać Raven Darkholme. Storm wytwarza zasłonę mgły i X-Men również wycofują się. Nagle Colossus zauważa brak Sprite, która miała być bliska senatora. Stwierdza, że również Destiny nie brała udziału w walce. Zaniepokojona Ororo zawraca w kierunku gmachu.


2013. Winda otwiera się i trójka mutantów widzi przed sobą centrum dowodzenia Sentinels. Przy jednym z urządzeń stoi robot o niskim numerze seryjnym, jeden z wyższych w hierarchii. Logan prosi Petera, żeby go rzucił w kierunku mechanoida. To ostatni 'fastball special' w jego życiu. W chwili, gdy leci, Sentinel odwraca się i zmienia go w popiół. Na ziemię spadają już tylko dymiące adamantowe kości. Robot oznajmia, że pozwolono im tu wejść tylko dlatego, żeby łatwiej się z nimi rozprawić. Storm nie poddaje sę tak łatwo. Jej pioruny zmieniają mózg androida w garść przepalonych obwodów. Z pobliskiego pomieszczenia wychodzą dwa kolejne. Ororo sięga granic swej mocy i obniża temperaturę pancerza jednego z nich do zera absolutnego. Jednocześnie przebija ją włócznia ciśnięta przez drugiego. Widząc to, Colossus wpada w szał bojowy. Jego uderzenie rzuca Sentinela na ścianę budynku i przebija ją. W zaułku pilnująca ciała Kate Rachel płacze, wyczuwając po chwili również śmierć Petera.


W budynku Senatu Destiny celuje z kuszy do przypartego do muru Kelly'ego. Nawet w obliczu śmierci senator zachowuje godność i mówi jasnowidzce, że zabijając go, tylko pogorszy los mutantów. Irene ma inne zdanie. Za jednym z biurek czai się Sprite, zdziwiona, że moc kobiety jej nie wykrywa. Widocznie jako anomalia czasowa jest dla niej niewidzialna. Postanawia to wykorzystać i, w chwili gdy Destiny pociąga za spust, fazuje przez nią. Zaskoczona Irene chybia a szok spowodowany zetknięciem z Kate pozbawia ją przytomności. W tej chwili otchłań czasowa otwiera się i umysł Kate wraca do przyszłości, robiąc miejsce dla umysłu młodej Kitty. Do środka wlatuje Storm i zabiera oszołomioną dziewczynę. Na pożegnanie mówi Kelly'emu, że mutanci są jak ludzie - zarówno źli jak i dobrzy. Obserwująca wszystko z cienia Mystique już planuje, jak wydostać z więzienia swoich kompanów.


Później, X-Men w towarzystwie Xaviera wracają do Salem Center. Sprite oznajmia, że nie pamięta niczego od czasu, jak straciła przytomność w sali ćwiczeń. Storm mówi jej, że to chyba lepiej nie znać własnej przyszłości. Charles zapewnia tylko Kitty, że jej przyszły odpowiednik był dobrą i miłą osobą. Na pytanie Warrena, czy ich akcja zapobiegła tragicznej przyszłości jest tylko jedna odpowiedź - czas pokaże.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #142

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.