Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #312

Uncanny X-Men #312

Uncanny X-Men #312

"Romp"

Postacie
Cytat

Phalanx: "DO YOU NOT YET UNDERSTAND? WE ARE THE PHALANX! WE ARE THE FINAL SOLUTION!"

Streszczenie

Storm i Yukio wyskakują wraz z szybą przez okno a za nimi podąża Falanga. Istota otwiera ogień niszcząc wszystko na swej drodze. Zamierza dopaść Yukio z uwagi na fakt, iż jest ona powiązana z X-Men i może dostarczyć o nich wiedzy. Yukio przeskakuje po dachach skacząc w dół, aż wreszcie łapie ją Ororo unosząc w górę. Odlatuje z miejsca bitwy, oznajmiając że przenosi ją do Instytutu, z dala od miejsca pełnego cywili, tam gdzie znajdują się pozostali X-Men. Falanga spogląda w ślad za kobietami, oznajmiając iż nie uciekną przed przyszłością.


20 budynków dalej Gambit stoi na czerwonym świetle. Ze swojego motoru zapytuje siedzącej w samochodzie kobiety jak dojechać do klubu nocnego. W oddali rozlega się wybuch. To Storm, która wycelowała właśnie błyskawicą, bowiem Falanga nie zrezygnowała z pościgu. Teraz w strzępach spada na Times Square. Widząc to obie kobiety lądują, a Yukio stając nad przypalonymi resztkami zastanawia się czemu Falanga ścigała ją przez pół świata. Wówczas zostaje trafiona energią łączących się części Falangi, która zaczyna się odradzać. Oznajmia, iż jej kolektywny umysł uznał, iż wiedza Yukio będzie niezmiernie pomocna w procesie asymilacyjnym. Widząc to Storm ciska wiatrem Falangą na polbliską ścianę. Pochyla się nad Yukio, która jak się okazuje nie została groźnie ranna. Japonka wyjaśnia, iż przybyła do USA specjalnie do Storm, bowiem mimo iż mogła unikać w Japonii Falangi jeszcze przez lata, wolała zmierzyć się z nią wraz ze swą najlepszą przyjaciółką.


Ororo słyszy dźwięk zadawanych uderzeń, a gdy się odwraca widzi mężczyznę walącego resztki Falangi kijem baseballowym, oznajmiającego iż nie trzeba mutantów aby wykończyć takie stwory. Falanga powstaje chwytając mężczyznę, którego zaczyna wchłaniać. Oznajmia, iż próba zniszczenia najbardziej zaawansowanego technoorganicznego tworu na planecie za pomocą kija znieważa ją, a mężczyzna zostanie zasymilowany. Storm chwyta go za rękę, lecz człowiek znika wewnątrz Falangi i staje się częścią technoorganicznego stwora. Falanga chwyta Storm, oznajmiając iż nadeszła jej kolej, lecz zostaje porażona błyskawicą. Powstaje jednak ponownie z dymu, informując iż nie da się jej zniszczyć, ani pokonać, adaptuje się bowiem do każdych warunków. Chwyta Storm, a Yukio usiłuje urwać napastnikowi jedną z głów. Falanga oznajmia, iż po zasymilowaniu obu kobiet uzyska dostęp do wszystkich tajemnic X-Men.


Na motocyklu nadciąga Gambit rzucając w istotę kartami. Eksplozje powodują iż Falanga wypuszcza Yukio, która najwyraźniej nie widzi Gambita po raz pierwszy. Storm powoduje spadek temperatury, aby sprawdzić jak wpłynie to na Falangę, i widzi że jej część zaczyna przemieniać się na powrót w gruz użyty do asymilacji. Gambit wjeżdża w Falangę swym motocyklem, uskakując w ostatniej chwili. Istota zaczyna asymilować pojazd, informując iż stanie się jeszcze potężniejsza. Remy oznajmia, że ma inne plany. Chwyta rękę przelatującej Storm i odlatując wraz z Yukio w górę ciska naładowaną kartą w bak z benzyną.


Następuje eksplozja. Storm ląduje z wysiłkiem na nabrzeżu, wyczerpana niesionym ciężarem. Yukio natychmiast przystawia Gambitowi nóż do szyi, oznajmiając iż wie kim jest, bowiem pokazał to wielokrotnie gdy byli przeciwnikami na skutek zawartych kontraktów. Nie pozwoli mu skrzywdzić Storm. Rozmowę przerywa pojawienie się kobiety, z którą rozmawiał wcześniej Gambit. Pokazuje ona rządową legitymację, informując iż reprezentuje rządową agendę, powołaną do walki z Falangą, z którą X-Men walczyli w New Jersey i Colorado, zaś posiłki są już w drodze. Gambit zdziwiony jest, że ktoś wie o pojawieniu się Falangi w Colorado [Uncanny X-Men #306], lecz nie ma czasu na wyjasnienia bowiem dogania ich Falanga, oznajmiając iż nic jej nie zatrzyma. Przybyły także posiłki, choć innego rodzaju... kobieta przemienia się w Falangę.


W Instytucie Beast próbuje na Bobby'm sztucznego oddychania, co z niepokojem obserwuje Jubilee. Pojawia się wreszcie Xavier, uciszając telepatycznie Creeda który cały czas kpi z Bishopa. Xavier oznajmia, iż z jakiegoś powodu nie jest w stanie wejść do umysłu Icemana, by sprawdzić co mu się stało. Coś mu na to nie pozwala, najwyraźniej móżg Emmy Frost powoduje jakieś zakłócenia, lecz przecież jest ona nadal w śpiączce...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #312

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.