Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #284

Uncanny X-Men #284

Uncanny X-Men #284

"Into the Void"

Postacie
Cytat

Forge: "I don't like the way this is heading boss"
Iceman: "Me neither Forge"

Streszczenie

Wyspy Sachalin, rosyjska strona. Naukowcy Japonii i Rosji przygotowują Sunfire do pewnego eksperymentu. Ubrany w nową zbroję zwiększającą jego moc, może zmierzyć się z otchłanią, tajemniczą dziurą która istnieje w strukturze rzeczywistości na jednej z wysp. Po krótkiej rozmowie Shiro wznosi się ponad otchłań, a jego ciało rozbłyskuje wzorcami przetwarzanej energii. Sunfire atakuje swym ogniem otchłań... a chwilę później rozpętuje się prawdziwe piekło. Odczyty przekraczają skalę a otchłań odpowiada ogniem zmieniając siebie i swą formę. Coś z niej wychodzi...


Na pokładzie blackbirda powracającego z bazy Fitzroya odprężeni X-Men żartują pomiędzy sobą. Marvel Girl doszła już do siebie po tym co ją spotkało, podobnie Colossus którym wstrząsnęła utrata mocy po założeniu kajdan przez Bishopa [poprzedni numer]. X-Men rozmyślają nad smutnym losem Hellions, spoglądając na ciało White Queen znajdującej się teraz w śpiączce. Rozpoczynają jej badanie, lecz nic nie wskazuje na to aby miała się szybko przebudzić. Forge odbiera wezwanie pomocy z wyp Sachalin, na których wedle informacji obcy dokonali inwazji poprzez dziurę w ziemi. Storm kieruje blakbirda w tamtą stronę.


Nieopodal otchłani Sunfire podnosi się z ziemi. Spogląda na dziwne istoty w zbrojach dobijające tych, którzy przeżyli. Unosi się nad ziemię płonąc z gniewu. Atakuje otchłań i przybyłych, lecz bezskutecznie. Powala go celny strzał dziwnych istot, które stają teraz nad nim. Zamierzają go zabić, lecz w tym samym momencie z nieba spada odsiecz w postaci X-Men. Archangel atakuje pierwszego ze stworów, chcąć unieśc go w powietrze, ten jednak orientuje się iż domeną jego przeciwnika są niebiosa. Wypuszcza kotwicę, którą przytwierdza się do ziemi, co hamuje Warrena i sprawia że stwór może nim rzucić o skały. Marvel Girl usiłuje użyć telepatii w stosunku do przeciwników, okazuje się jednak iż ich wzorce myślowe są zbyt obce, aby mogło się jej to udać. Sama zostaje zaatakowana. Z odcieczą przychodzi jej Forge, który przelatuje obok blackbirdem dokonując ostrzału i jednoczesnie umożliwiając desant Colossusowi. Piotr spada na napastników, którzy nie pojmują czemu każda z istot które je atakują dysponują odmienną mocą. Rozpoczynają ostrzał Colossusa, którego unosi w powietrze Sunfire.


Obcy zaczynają się wycofywać, a Storm zaczyna się zastanawiać kim są napastnicy usiłujący ukryć się w otchłani. Dostrzega u nich wiele ludzkich uczuć. Nakazuje Icemanowi uniwmożliwić ich ucieczkę, aby odkryć czemu tak bardzo usiłowali oni ochronić dziurę w ziemi. Blackbird wystrzeliwuje w tym czasie salwę rakiet, a obcy orientując się iż celem jest otchłań zaczynają strzelać do pocisków. Jeden z nich zostaje trafiony i wpada w otchłań, która wraz z eksplozją jego zbroi zaczyna płonąć. Jednej z napastniczek spada hełm i X-Men widzą przed sobą kobietę, która padając wykrzykuje iż sami zgotowali sobie zagładę. Radzi im odejść nim otchłań się otworzy. Szepce iż chcieli jedynie ocalić ich świat przed zagładą. X-Men spoglądają na siebie niepewnie.


Wówczas dziura w ziemi eksploduje, powiększając się i wsysając wszystko do środka. X-Men wpadają w głąb otchłani, nie mogąc stawić czoła potwornym siłom i znikają w nicości.


W powietrzu wisi blackbird. Na skanerach nie ma śladu po X-Men, a pod nim jest międzywymiarowa wyrwa, która wciąż się powiększa i jak stwierdza Forge, jeśli trwac to będzie dalej w tym tempie, za kilka dni pochłonie cały świat.


Cichy spokojny domek w górach, który był oazą spokoju. Był, bowiem jego właściciele zostali zamordowani przez przybyszy z przyszłości, którzy teraz bawią się wśród trupów. I za to spotyka ich zasłużona kara, bowiem Bishop, Randall i Malcolm dokonują egzekucji. Jak stwierdza Bishop ich zadaniem jest wyłapanie wszystkich psychopatów i eliminacja ich, aby dać teraźniejszości jakąś szansę.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #284

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.