Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #177

Uncanny X-Men #177

Uncanny X-Men #177

"Sanction"

Postacie
Cytat

Nightcrawler do Petera i Kitty: "Don't you two get distracted along the way."
Kitty: "Kurt!!! We wouldn't!!!"
Nightcrawler: "Pity. I would."

Streszczenie

Na idącą jedną z uliczek lunaparku Mystique skacze z tyłu Wolverine. Mimo, że Raven błyskawicznie uskakuje, pazury Rosomaka i tak lekko ją zahaczają. W rewanżu Logan otrzymuje kopniak w szyję. Adamantowe kości chronią jego kręgosłup przed złamaniem. Ponownie zadaje cios i Mystique ponownie go unika. Kobieta wysuwa swoje, ukryte w rękawicy ostrze i przecina mu tętnicę szyjną. Nawet jego czynnik gojący nie powstrzyma dość szybko krwotoku. Chwilę później z chodnika wyłania się Kitty Pryde i zauważa Logana, leżącego w bezruchu przy kasie z biletami. Podbiega do niego i stwierdza brak pulsu, jednak na ciele przyjaciela nie widać żadnych ran. Nagle rozlega się "snikt" i Kitty pada bez życia na ziemię. Mystique przybiera swoją prawdziwą formę, pogardliwie spoglądając na ofiarę. Nagle rozlega się okrzyk "Morderczyni!" i potężny cios odrzuca Raven. Colossus zbliża się do niej, gotowy by zabić. Mystique wykorzystuje jego ślepą wściekłość i rzuca mu w oczy granatem fosforowym, który parzy nawet jego stalową skórę. W tym samym momencie kobieta otrzymuje postrzał promieniem Cyclopsa. Potrzebując czasu by wydobrzeć, wbiega do salonu luster. Dwójka X-Men wbiega za nią. Setki zwierciadeł szybko ich dezorientują i w pewnym momencie Scottowi wydaje się, że Mystique zachodzi Petera od tyłu. Jego strzał odbija się od wielu luster i przechodzi w sprytnie umieszczony przez Raven wzmacniacz. Dzięki temu gdy trafia w końcu w kogoś prawdziwego - Colossusa, przebija jego pancerz, zadając śmiertelną ranę. Zaszokowany tym, co zrobił, Cyclops daje się podejść i Mystique podrzyna mu gardło garotą. Zadowolona z siebie zmienia swój strój w specjalny kombinezon bojowy i wychodzi na zewnątrz. Tam już czeka na nią Storm. Wiatr unosi Raven w powietrze i Ororo ciska w nią błyskawicą. Kombinezon absorbuje energię i Mystique oddaje ją z powrotem, strzelając w stojącą obok Storm cysternę z benzyną. Wybuch spopiela Ororo. Wytworzony przez nią wiatr cichnie i Mystique wpada przez dach do namiotu cyrkowego.


Tu, niczym rasowa akrobatka, balansuje na linach i trapezach, wytracając tempo swojego upadku. Ląduje w momencie, kiedy Rogue wyrywa jeden z słupów podtrzymujących płótno namiotu i zamierza się na nią. Mystique ostrzega przybraną córkę, że nie chce jej skrzywdzić, ale ta mówi, że teraz są po przeciwnych stronach. Nie widząc innego wyjścia, Raven strzela do niej ze swego blastera i, wyjąc z rozpaczy, patrzy jak Rogue rozpada się na strzępy. Tuż za Mystique pojawia się Nightcrawler i kilkakrotnie teleportuje się z nią po całym lunaparku. Zwykle ten manewr ogłusza jego pasażerów, ale na Raven nie robi to wrażenia. Wyciąga sztylet, zamierzając się na Kurta, ale w ostatniej chwili waha się. To wystarcza Wagnerowi, by zadać jej ogłuszający cios pięścią.


Mystique budzi się w bogato urządzonym salonie a Destiny przykłada kompres do jej obolałej głowy. Do pokoju wchodzą Arcade i Miss Locke. Rudzielec jest bardzo zadowolony zarówno z poziomu pojedynku jak i ze swoich robotów, które okazały się perfekcyjnymi kopiami X-Men. Mystique przyznaje mu rację, przypomina jednak, że mutanci są drużyną i w rzeczywistości nie walczyliby z nią pojedynczo. Mimo to chce, by przygotował podobny trening dla całego jej Bractwa. Arcade zgadza się z przyjemnością, dodając że tak jak w jej przypadku, jeden z X-Men będzie zaprogramowany by zabić a nie ogłuszyć. Gdy wychodzi, Raven pyta go jeszcze, który z robotów miał zabić ją. Arcade mówi, że najbardziej oczywisty - Rogue. Po jego wyjściu Mystique zauważa smutne spojrzenie Destiny. Irene wyjaśnia, że uważa jej plan zemsty na X-Men za pomyłkę i przypomina, że Rogue przyłączyła się do nich z własnej woli. Raven nie wierzy w to. Jest pewna, że to Xavier zmusił ją telepatycznie do przejścia na jego stronę. Destiny przypomina jej, że bała się zabić sztucznego Nightcrawlera. Mystique każe jej milczeć. Jeśli będzie musiała zabić X-Men by odzyskać córkę, tak się stanie.


Studio tańca Stevie Hunter. Trenerka zauważa, że od swego powrotu z Japonii Kitty jest bardzo rozkojarzona. Dziewczyna zwierza się jej, że bardzo nie podobają się jej zmiany w zachowaniu Storm. Nie tylko zmieniła fryzurę i strój, ale zmieniła się w środku. Dawnej Storm już nie ma. Ororo, która właśnie przyszła po Kitty, słyszy te słowa i ostro pyta, co zajęło jej miejsce, może potwór? Dziewczyna stwierdza, że być może tak, po czym wychodzi do szatni. Stevie zapewnia Ororo, że Kitty w końcu ją zaakceptuje. Storm mówi, że boi się czego innego - że dziewczyna ma rację.


Na przygotowującym się do odlotu Starjammerze Profesor X żegna się z Lilandrą a Scott i Alex z Corsairem. Gdy trójka ziemian opuszcza statek, cesarzowa i pirat patrzą na nich ze łzami w oczach. Oboje odnieśli wrażenie, że było to ostatnie pożegnanie. Mimo to nadal są gotowi na wojnę z całym imperium. Po chwili Starjammer opuszcza Układ Słoneczny.


Kurt i Amanda zostawiają parkujących samochód Petera i Kitty i kierują się do Lincoln Center, gdzie ma odbyć się przedstawienie baletowe. Nightcrawler wyznaje czarodziejce, że zazdrości Scottowi i Alexowi, którzy po tylu latach w końcu odnaleźli ojca. On nie wie o sobie nic. Amanda wspomina, jak jej matka Margali mówiła, że znalazła go w lesie, obok ciała martwego mężczyzny, prawdopodobnie ojca. Z powodu jego wyglądu postanowiła wychować go w swoim cyrku. Kurt przypomina słowa Mystique, która kazała mu spytać Margali o ich pokrewieństwo. Dotąd nie znalazł na to czasu, ale chyba w końcu będzie musiał to zrobić.


Kitty i Peter kierują się z parkingu w stronę teatru, kiedy następuje niespodziewany wybuch na szczycie pobliskiego wieżowca. Colossus każe przyjaciółce wezwać strażaków a sam rusza na pomoc. Biegnie po schodach, zastanawiając się, kim jest Doug Ramsey o którym Kitty tyle ostatnio opowiada. Nagle zdaje sobie sprawę, że jest już na ostatnim piętrze i nigdzie nie ma śladu ognia. Wpada za to na czekającego na niego Bloba, który szyderczo wyjaśnia, że został oszukany hologramem. Cios grubasa wyrzuca go przez ścianę budynku na zewnątrz. Stojąca przy budce telefonicznej Kitty z przerażeniem zauważa wielkiego ognistego ptaka, który chwyta Petera w powietrzu. Pyro steruje swoją kreaturą z pobliskiego dachu. Ptak jest na tyle materialny, że utrzymuje Colossusa w powietrzu i na tyle eteralny, że ten nie może go zranić ani uwolnić się. Jego pancerz nagrzewa się do czerwoności. W końcu Pyro wypuszcza go i Peter spada na ziemię, do magazynu portowego, swoim gorącem topiąc grunt w miejscu lądowania. Podczas gdy Kolos zwija się z bólu, Avalanche wykonuje swój ruch. Manipulując gruntem popycha w kierunku Petera kilka cystern z ciekłym azotem i otwiera je. Kitty z daleka widzi niesamowity blask i słyszy straszny krzyk Colossusa. Gdy dociera na miejsce, odkrywa że jej przyjaciel zmienił się we wmrożoną w ziemię metalową statuę.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #177

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.