Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #100

Uncanny X-Men #100

Uncanny X-Men #100

"Greater love hath no X-Man..."

Postacie
Cytat

Colossus: "Lenin's ghost... no..."

Streszczenie

Walka starych i nowych X-Men zdaje się iść nie pomyśli tych drugich. Nightcrawler zauważa, że Beast nie jest wcale futrzakiem jakim był jeszcze pare dni temu, a Cyclops ma inny wizjer. To, plus niezwykła zaciekłość dotychczasowych przyjaciół daje mu do myślenia, że nie wszystko jest takie na jakie wygląda. Wolverine jest atakowany przez Icemana oraz Angela, jednak udaje mu się wyjść z opresji dzięki pomocy Colossusa. Rosjanin z kolei musi poradzić sobie z Havokiem i jego śmiercionośnymi promieniami. Pancerz zapewnia mu przed nimi ochronę, i Peter uderza Alexa stalową belą. Storm tymczasem walczy z Jean, której moce wydają się być dużo słabsze niż dotychczas. Podczas gdy stara się ona wyeliminować Marvel Girl bez robienia jej krzywdy zostaje zwalona z nóg przez strzał Polaris i jedynie interwencja Bansheego ratuje ją przed niechybną śmiercią. Nowi X-Men zaczynają wreszcie grać w zespole, tak jak się uczyli. Nigdzie jednak nie mogą dostrzec Wolverine'a. Okazuje się, że Logan postanowił zająć się samym Xavierem, który ku zdziwieniu Kanadyjczyka jak gdyby nigdy nic wstaje ze swojego krzesła i powala go jednym celnym ciosem. Zaraz po tym Wolverine dostaje się pod wpływ mocy Jean, które uniemożliwiają mu normalne myślenie. Mutantowi zostaje tylko poleganie na swoim zwierzęcym instynkcie, który podpowiada mu, że X-Men z którymi walczą nie są tym, na kogo wyglądają. Logan rzuca się z wściekłością na Marvel Girl i tnie ją w korpus. Reszta nie może uwierzyć, że ich przyjaciel odważył się na tak chory ruch. Dopiero widok wnętrza jego ofiary to zmienia. Zarówno Jean jak i pozostała szóstka okazuje się być robotami.


Okazuje się, że Lang zyskał dostęp do danych Larrego Traska (twórcy Sentineli). Rada Wybrańców, którą stanowili członkowie Hellfire Club, zapewniła mu fundusze i materiały. Chcieli oni, aby Lang wyłapał mutantów dla ich własnych celów. Ten jednak marzył tylko i wyłącznie o wybiciu wszystkich homo-superior.


Prawdziwemu Cyclopsowi udaje się wydostać siebie, Jean, Xaviera i Corbeau. Widząc to Lang próbuje uciec w swoim statku. Udaremniają to jednak Scott i jego partnerka. Cyclops strzela promieniem w pojazd, Jean natomiast blokuje telekinetycznie panel sterowania. Lang rozbija się i ginie w płomieniach.


X-Men wraz z Dr Corbeau czym prędzej zamierzają odleciec z bazy na pokładzie swojego wachadłowca. Uniemożliwia im to awaria komputera pokładowego, dziura w kadłubie i najważniejsze z tego wszystkiego... burza słoneczna. Jedyną osobą, która jest sobie w stanie poradzić z tym wszystkim jest Jean Grey. Telepatycznie udaje jej się nauczyć sztuki pilotażu od Corbeau, a telekineza pozwoli jej ochronić się przed promieniowaniem. Na realizację pomysłu nie zgadza się Cyclops i jego ukochana zmuszona jest pozbawić go przytomności. Wszyscy X-Men wchodzą do kapsuły ochronnej, podczas gdy ich jedyna nadzieja zostaje w kokpicie i startuje wahadłowcem w kierunku Ziemi. Według jej obliczeń lot będzie trwał około pół godziny, przez tyle więc musi pozostać przytomna. Po dziesięciu minutach jednak nie wytrzymuje i poddaje się promieniom, które ją pochłaniają...

Autor: viq

Galeria numeru

Uncanny X-Men #100

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.