Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #286

Uncanny X-Men #286

Postacie
Cytat

Uratowana dziewczyna: "Is there anything I can do for you?"
Iceman: "Actually I have a list here somewhere"

Streszczenie

Zdumiony Piotr spogląda w twarz swego brata, o którym jak sądził był od dawna martwy. Wreszcie rzuca się z radością na swego starszego brata i ściska go, zaś Ororo i Jean zastanawiają się czy płk Rasputin rzeczywiście powstał z martwych. Rebelianci zaś nie są pewni, czy mając swóch zbawców są podwójnie zbawieni, czy też przeklęci. Ich przywódczyni oznajmia, że nie ma czasu na powitania, bowiem Michaił musi po raz drugi użyć swej świętej mocy aby zamknąć portal, którego energia goreje ponad obozem. Rasputin odmawia, mówiąc że nie może. Nie słucha nawet Piotra, który mówi mu iż ci ludzie w niego wierzą. Lecz Michaił nie wierzy już w siebie. Opowiada X-Men co zaszło. Jako mutant, był jednym z najlepszych astronautów ZSRR. Jego kolejnym zadaniem było zbadanie wraz z innymi tajemnicy otchłani. Przeniknął do środka specjalnie przygotowanym pojazdem i w ten sposób znalazł się w tym obcym świecie. Ocknął się i został schwytany, bowiem przeżył podróż jako jedyny. Pokochała go córka ówczesnego awatara, z którą wziął ślub. Lecz gdy powrócił na miejsce lądowania, zastanawiając się jakim cudem tylko on je przeżył, odkrył iż jego towarzysze zostali zamordowani. Awatar potwierdził, iż od dawna portal wyrzucał różne rzeczy i ludzi, ktorzy byli zabijani przez jego oddziały. On ocalał, bowiem stał się zabawką córki Avatara. Tej smaej nocy uciekł z zamku i wzniecił powstanie przeciwko Awatarowi. Naukowcy rebeliantów odkryli, iż źródłem mocy władcy była otchłań, zatem Michaił użył swej mocy aby ją zamknąć. Lecz wyzwolona energia zabiła wszystkich zebranych na polu bitwy, także jego żonę, której nie przestał kochać. Michaił pozostał sam wśród trupów. I żadne słowa nie przekonaja go iż nie jest to jego winą.


W wiosce na pustynii ludzie triumwiratu poszukują innych obcych, torturując prz tym jej mieszkańców. Czoła stawiają im Iceman i Sunfire, którzy szybko rozprawiają się z napastnikami. Wdzięczni za ocalenie tubylcy wskazują im droge do obozu rebeliantów.


Na ziemi na pokładzie blackbirda unoszącego się nad ciągle powiększającą otchłania Xavier i Forge odbierają informacje z całego świata o pojawianiu się kolejnych wsysających otoczenie dziur. SHIELD, Avengers i Fantastic Four usiłują rozpoznać nature zagrożenia, lecz brak na to czasu bowiem otchłań ciągle rośnie. Jedyną nadzieją świata są teraz X-Men, ktorzy zaginęli wewnątrz, a Xavier nie wie nawet czy żyją.


Piotr usiłuje przekonać Michaiła, aby zamknął portal nim będzie za późno, ten jednak nie zamierza nikogo na nowo poświęcić. Piotr nazywa to tchórzostwem, skoro Misza nie zamierza zaryzykować aby ocalić dwa światy, a następnie przemienia się w Colossusa szokując tym swego brata. Oznajmia mu, iż od lat walczy o największą ze spraw, a jeszcze niegdy się nie poddał i odbiega. Ororo wyjaśnia Michaiłowi, iż dla Piotra był zawsze wzorem, a teraz musiał stawić czoła rzeczywistości w której jego brat nie jest bohaterem. Misza oznajmia iż taki człowiek już nie istnieje i odchodzi.


W fortecy awatara Archangel ćwiczy ze swymi wojskami, które rani swymi piórami. Zaczyna się orientowac iż coś jest nie tak, lecz awatarka dotykając go odzyskuje kontrolę nad jego umysłem. Całuje go przypominając iż jutrzejszego poranka poprowadzi jej oddziały do ostatecznego zwycięstwa. Tak też się dzieje, podczas gdy Piotr rozmawia z Ororo o rozterce w jakiej się znalazł.


Gdy oddziały triumwiratu przybywają X-Men wraz z rebeliantami stawiają im czoła, w cieniu potężnej energii otchłani. Bitwę obserwuje Michaił. Marvel Girl zostaje zaatakowana przez Archangela, któremu usiłuje przypomnieć kim jest. Nim ma szansę ją zabić powala go Sunfire. Awatarka widząc iż utraciła nad Warrenem kontrolę rozkazuje zabić wszystkich obcych. Colossus osłania przed strzałem Icemana, co sprawia iż Michaił rzuca się do bitwy widząc upadek brata. Dociera do awatarki, która odpycha go swą mocą. Wówczas rozlega się wstrząs, a otchłań zaczyna się powiększać. Michaił staje nad nieprzytomnym bratem, a Jean przekonuje go iż to czy zniszczy teraz oba światy, nie ma już znaczenie, bowiem jest to kwestia minut. Rasputin staje nad otchłanią w otoczeniu X-Men i wyzwala swą energię, powtarzając sobie iż nie może zawieśc brata. Zapada ciemność.


Po drugiej stronie ze znikającej otchłani wypada odłam skały na którym znajdują się X-Men. Piotr pochyla się nad nieprzytomnym bratem, wykonując mu masaż serca. Misza odzyskuje przytomność w objęciach brata i zebranych wokół X-Men. Niedaleko laduje blackbird.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #286

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.