Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #376

Uncanny X-Men #376

Uncanny X-Men #376

"Filling in the Blanks"

Postacie
Cytat

Sinister: "Still you are mine. My pawn, to be precise"
Living Monolith: "Wrong little man, Dead wrong!"

Streszczenie

W sali ćwiczeń Scott oddaje się walce i rozmyślaniom. Wie już czego chce, zrozumiał to po tym jak opuścili wraz z Jean Instytut i osiedlili się na Alasce. Pragnie osiąść wraz z nią tam na stałe, mieć dzieci i założyć rodzinę. Wydaje się, że zagrożenie już minęło, zdrajca odkryty i rozpoznany. Ćwiczenie dobiega końca, gdy pojawia się Jean. Scott mówi, iż nie mógł zasnąć, lecz myślał całą noc o tym wszytkim. Oboje ustalają, iż choć zawsze będzie jakiś kryzys, to będą też istnieć X-Men, dzięki kształtwoi w jaki przyoblekli ich Jean, Scott i Xavier. Rano postanawiają powiedzieć o swej decyzji Profesorowi. Nie mają pojęcia, iż obserwował ich ktoś ukryty w sali ćwiczeń.


W Egipcie kultysta wzywa swych wiernych. Bóg się budzi, a Living Monolith przed laty wyrzucony w kosmos zstąpił na powrót z nibios. Oto jego era i świt nowego milenium. Ahmet Abdul budzi się w błysku światła, by jako Faraon rozpocząć swe rządy.


W Instytucie Gambit pyta Rogue z jakiego powodu ostatnio go unika, ta zaś stwierdza iż może pora wreszcie aby przyznali że im się nie uda. Remy nie ma czasu zaprotestować, bowiem pozostali wzywają ich na odprawę. Udaje się za X-Men, obserwowany przez ukrywającego się w Szkole Skrulla. Xavier informuje X-Men, iż po zapoznaniu się z Dziennikami Destiny, przestał uważać je za napisane bełkotliwym językiem szaleństwa. Proroctwa zapisano w niezrozumiały sposób, dopier teraz udało się mu zrozumieć część z nich. Śmierć zabijający Śmierć, to oczywiście zabicie Skrulla udającego Wolviego, przez prawdziwego Logana. Dwaj bracia ze wschodu prowadzeni do zbawienia, to ocalenie Michaiła przez Piotra z innego wymiaru. Xavier przechodząc na telepatię, informuje iż są obserwowani i poleca Jubilee rozrzucić fajerwerki we wskazanym keirunku. Ujawniony zostaje Skrull, który spanikowany zaczyna rosnąć. Powiększa się, zmniejsza, formuje swe ręce w pięści skutecznie walcząc z X-Men, którzy pierwszy raz widzą Skrulla mogącego zmieniać dowolnie masę własnego ciała. Colossus widząc, iż Skrull przesuwa się w stronę łóżka na którym leży jego brat dopada wreszcie Skrulla. Kitty podtrzymuje go przed zadaniem ciosu. Korzystając, ze swej nabytej niedawno umiejętności porozumiewania się w języku Skrulli, komunikuje się z przybyszem. Okazuje się, że jest on Skrullem-mutantem, który nazywa się Fiz i podążał za X-Men po zniszczeniu ich bazy, ma bowiem ważne informacje dla Xaviera. Piotr staje nad swym bratem i rozmaWia z Moirą, zaś Michaił otwiera oczy mówiąc iż śnił mu się koszmar o piramidach i przebudzeniu mrocznego Boga. Tymczasem Fiz wyjaśnia, i Xavier jest dlań bohaterem, bowiem wśród Skrulli mutantów zabija się po urodzeniu, on ocalał z uwagi na zniszczenie ich planety i upadek zwyczajów. Pragnąłby dołączyć do X-Men. Wyjaśnia, iż po zniszczeniu świata Skrulli ich dowódcy zawarli sojusz z Bogiem Śmierci, który obiecał Skrullom wiele i ma jakieś plany dotyczące mutantów. Fiz nie zna planów, wie jednak iż Skrulle miały skierować przeciwko sobie ziemiskie grupy, pilnując aby krzywda ie stała się tym, któryz nie mogą być zranieni. Dwuanstu, a Kitty kojarzy czemu Skrulle podczas bitwy uważały, iż mogą ją zabić, bowiem nie należy do tej liczby, w przeciwieństwie do Sunfore'a, jak przypomina sobie Rogue ich niedawne spotkanie. Nikt nie wie czemu Dwunastu jest tak istotnych. Lorna wścieka się na Fiza, żądając odpowiedzi odnośnie Havoka i zaginięcia jego kostiumu, jedynej rzeczy która jej po nim pozostała. Scottowi udaje się ją na obecności uspokoić, prosząc aby nie odchodziła w tej godzinie. Lorna stwierdza, iż Alex żyje, zaś Skrulle kłamią i czegoś jeszcze nie objawiły przed X-Men.


Living Monolith żyje znowu. Wykrzykuje, aby ci którzy mu służą padli na kolana. Czynią tak wszyscy, prócz jednego który podchodiz zbliżej. Przypomina mu, jak znalazł go na ulicy, a dzięki DNA Alexa Summersa dał mu możliwość kontrolowania własnych mocy wiążąc go z nim symbiotycznie. Teraz gdy Summersa nie ma, ma dostęp do pełni mocy. Wciąz należy jednak do niego. Monolith daje pokaz mocy, niszcząc wszystko wokół, oznajmia iż nikomu nie służy. Mały człowieczek z łatwością go obezwładnia swą energią. Mr Sinister dołączył właśniedo gry, a jego wieloletnie machinacje zmierzające do dnia ostatecznej konfrontacji z En Sabah Nurem zaczynają wreszcie zbierać żniwo.


Xavier zbiera X-Men, by odczytać im to, co udało mu się zrozumieć z Dzienników. W skład Dwunastu wchodzą: Xavier, Cyclops, Phoenix, Storm, Iceman, Sunfire, Polaris, Cable, Bishop, Michaił Rasputin, Living Monolith. Xavier poleca zawiadomić i wezwać resztę X-Men z listy, a cała grupa udaje się do sali ćwiczeń, wiedząc iż muszą być gotowi na nadchodzące starcie. Gdy pozostaje sam, na sam ze Scottem i Jean, co oznajmiają mu iż mają dość już takiego życia, a teraz znowu okazało się iż znaleźli się na liście tych, którzy mają ocalić świat. Xavier prosi, aby pozostali, gdyż są mu teraz niezbędni. On musi skontaktować się z ostatnim członkiem Dwuanastu, którego nie wyczytał i poprosić go o pomoc. Z Magneto.


[ >> Cable #75]

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #376

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.