Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #118

Uncanny X-Men #118

Uncanny X-Men #118

"The Submergence of Japan"

Postacie
Cytat

Cyclops: "You read japanese?"
Wolverine: "Yup."
Cyclops: "I... didn't know."
Wolverine: "You never asked."

Streszczenie

Po sześciotygodniowej żegludze statek przewożący X-Men dobija w końcu do macierzystego portu w Japonii. Bohaterowie razem z załogą obserwują kłęby dymu, unoszące się nad miastem Agarashima i szybujące nad nim samoloty wojskowe. Niektórzy marynarze mają rodziny mieszkające w centrum pożaru, więc atmosfera jest pełna niepewności. Wolverine przypuszcza, że katastrofę spowodowało trzęsienie ziemi, ale nikt nie jest niczego pewny. Po wejściu do portu okazuje się, że cumowanie jest niemożliwe, gdyż wszystko jest zaśmiecone szczątkami. W tej sytuacji Nightcrawler teleportuje się na nabrzeże i wyszukuje odpowiednie miejsce do lądowania. Podziwiając rosnący zasięg swojej mocy, Kurt ponagla Storm i Banshee'go, transportujących pozostałych. Pożar rozszerza się i już wkrótce mogą zostać odcięci. Wydostawszy się na brzeg, X-Men rozpoczynają wędrówkę przez płonące miasto i obserwują ludzi pochłoniętych akcją ratunkową. Po kilku godzinach docierają do wolnego od ognia dystryktu, zamieszkanego przez bogaczy Tu, w parkowych alejkach, zatrzymują się na odpoczynek. Banshee zauważa, że miasto było niemal opustoszałe, oprócz brygad ratunkowych nie było wielu mieszkańców. Wolverine czyta w znalezionej gazecie, że zostali ostrzeżeni o trzęsieniu ziemi i ewakuowani. Cyclopsa dziwi trzęsienie bez poprzedzających je wstrząsów sejsmicznych. Ze zdumieniem zauważa też, że Logan czyta po japońsku. Scott przeczuwa, że katastrofa nie była wywołana przyczynami naturalnymi. Proponuje, by odszukali ich starego znajomego Sunfire i przy jego pomocy skontaktowali się z Profesorem X.


Kosmolot Shi'ar właśnie opuszcza orbitę ziemską. Wiezie księżną Lilandrę i jej ukochanego Charlesa Xaviera do serca imperium. Profesor z podziwem ogląda Ziemię z kosmosu. Mimo wszystko nie jest pewien, czy powinien opuszczać tych ze swoich studentów, którzy jeszcze żyją. Lilandra perswaduje mu, że powinien pozwolić im żyć własnym życiem i cieszyć się tym co ma - jej miłością.


X-Men docierają do silnie strzeżonego majątku Yashida i dostrzegają rządowe limuzyny. Najwyraźniej odbywa się tu ważne spotkanie. Scott każe przyjaciołom założyć kostiumy, żeby Shiro nie miał problemów z rozpoznaniem ich i pod osłoną mgły wytworzonej przez Storm drużyna wkrada się do posiadłości. Mgła jednak, to za mało żeby oszukać właściciela. Sunfire staje przed nimi i nakazuje im się zatrzymać. Jest wyraźnie nieprzyjaźnie nastawiony i stwierdza, że X-Men których znał nie wkradali się jak złodzieje. Nakazuje swoim ludziom aresztować intruzów, ale przerywa mu Misty Knight, która jest jego gościem. Premier Japonii, który również przebywa w posiadłości, chce się zobaczyć z Amerykanami.


Tymczasem tajemnicza furgonetka podjeżdża blisko majątku. Kierowca wydaje swoim ludziom rozkaz, żeby przygotowali się do ataku.


W środku Cyclops obserwuje, jak Sunfire, partnerka Misty Coleen Wing i premier Japonii dyskutują w niezrozumiałym dla niego języku. Wolverine pozostał na zewnątrz, więc nie ma tłumacza. Premier obawia się kolejnego ataku, gdyż poprzedni został zrealizowany dokładnie tak jak zapowiedział tajemniczy agresor. Shiro twierdzi, że nie potrzebują pomocy X-Men ani amerykańskich detektywów, nawet jeśli Coleen jest siostrzenicą polityka. Moc Sunfire wystarczy by bronić Japonii. Wing radzi mu powściągnąć temperament i zacząć myśleć o wspólnym dobru a nie o sobie. Zdezorientowany Scott wychodzi w poszukiwaniu telefonu. Coleen odprowadza go bardzo przychylnym wzrokiem. W holu Cyclops natyka się na Misty, która właśnie dzwoni do swojego chłopaka Iron Fista. Gdy kobieta odkłada słuchawkę, Scott wykręca numer posiadłości Xaviera, ale dowiaduje się, że linia została odłączona na życzenie właściciela. Summers postanawia natychmiast wracać do Stanów, ale najpierw musi odbyć rozmowę z Coleen, która twierdzi, że to bardzo ważne.


Załoga furgonetki otwiera przyczepę. W środku czekają żołnierze w zbrojach.


Wolverine przechadza się po domu, wspominając czasy, kiedy ostatnio był w Japonii. Tęskni też za Savage Landem, gdzie zasmakował prawdziwej wolności. W ogrodzie zauważa kobietę ubraną w tradycyjny strój japoński i z wyraźnym zainteresowaniem podchodzi do niej. Ta początkowo jest przestraszona, ale wyjątkowo uprzejme zachowanie Logana uspokaja ją. Przedstawia się jako Mariko, kuzynka Sunfire. Wolverine nawiązuje rozmowę, ale nagle przerywa im potężny wstrząs, pierwszy z całej serii. Rosomak ratuje dziewczynę przed walącym się drzewem i niosąc ją w ramionach, przedziera się przez rujnowany dom. Pozostali X-Men również próbują się przebić. Storm stwierdza, że nie wyczuła nadchodzących wstrząsów, więc muszą być wywołane sztucznie. Nagle ściana pęka i wkraczają sprawcy zamieszania, ludzie w potężnych zbrojach - Mandroidy. Napastnicy nakazują mutantom się poddać i powalają Sunfire, ale X-Men kontratakują. Nightcrawler wbiega między dwa roboty i znika, powodując, że trafiają siebie nawzajem. Colossus próbuje uderzyć innego, ale jego przeciwnik unika ciosu a swoim odrzuca go na ścianę. Wolverine rozdziera pazurami jego pancerz a Cyclops wspólnie z Bansheem niszczą zbroję kolejnego. Ostatni napastnik zamierza zabić ogłuszonego Sunfire i zasłaniającą go Mariko, ale Shiro ostatkiem sił strzela w niego wiązką ognia. Storm gwałtownie schładza temperaturę wokół wroga i wskutek sił przeciwbieżnych, jego zbroja się rozpada. Dwójka kierowców ciężarówki zamierza uciekać, ale spod asfaltu przebijają się stalowe ręce i Colossus rozbija pojazd. X-Men oglądają pobojowisko, kiedy z jednej ze zbrój wyskakuje hologram. Czrnoskóry mężczyzna przedstawia się jako Moses Magnum i żąda, żeby premier w ciągu doby przekazał mu władzę nad Japonią, albo zatopi cały kraj.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #118

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.