Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #402

Uncanny X-Men #402

Uncanny X-Men #402

"Utility Of Myth"

Postacie
Cytat

Archangel do polityków "I come to you as a potential ally in an evolutionary process that we must not take lightly. This is not about genetics. This is about political evolution... social evolution... This is about future gentlemen, and I have brought the fight to you."

Streszczenie

Sean Cassidy, szef X-Corps ma właśnie gości. Archangel i jego drużyna przybyli do Europy by wziąć udział w spotkaniu grupy G8 dotyczącym mutantów i są zdziwieni, że Banshee założył nową organizację bez ich wiedzy. Sean uspokaja ich, deklarując swoje przywiązanie do idei Xaviera, stwierdza jednak, że czasy się zmieniły i należy zastosować nowe metody. X-Corps ma być swego rodzaju policją, pozwalającą mutantom sprawować kontrolę nad własną populacją. Dysponuje najnowocześniejszym wyposażeniem, pozwalającym monitorować populację mutantów w całej Europie i przeciwdziałać aktom przemocy między nimi. Prawą ręką Cassidiego jest Jamie Madrox, którego duplikaty kontrolują pracę całej organizacji. Podczas oprowadzania X-Men po kwaterze Banshee odbiera alarm o starciu mutantów w Berlinie. Reaguje jak zawodowy żołnierz, natychmiast wysyłając tam oddział swoich ludzi. X-Men są zaskoczeni tak ostrym zachowaniem swego przyjaciela. "To nie jest Sean, jakiego znałem" mówi Iceman.


Tymczasem w Berlinie inni bojownicy wysiadają z transportera i ruszają, by zniszczyć "genetyczne wybryki natury". Niestety, dwaj walczący ze sobą mutanci nie są przeciwnikami dla nich. Jeden z nich to Abyss, były mut z Genoshy, wciągający wszystko do wnętrza swego bezkształtnego ciała. Drugim jest Fever Pitch, wyglądający jak płonący szkielet były członek bandy Morlocków - terrorystów a teraz samodzielny najemnik. Żołnierze walczący o czystość genetyczną przegrupowują się, lecz ich kontratakowi zapobiega Avalanche, powodując małą eksplozję gruntu pod nimi. Do akcji wkraczają jego koledzy z X-Corps - panujący nad elektrycznością Surge ogłusza Abyssa, ale Fever Pitch atakuje członka drużyny Banshee'go płomieniami. Sytuację ratuje Blob - zrzucony z helikopterów przygniata sobą przeciwnika.


W Paryżu Banshee wyjaśnia X-Men, że fundusze na otwarcie swojej organizacji zdobył dzięki dawnym kontaktom w Interpolu i ukrytym kontom bankowym po czym zaprasza ich na pole bitwy. Tam Nightcrawler jest zaskoczony obecnością w X-Corps morderców, jakimi są Blob i Avalanche, jednak Banshee odkłada wyjaśnienia na później, nakazując zabrać schwytanych mutantów do Paryża. Ku zdumieniu drużyny byli członkowie Bractwa Złych Mutantów posłusznie wykonują polecenia swojego byłego wroga. Mimo, że pragną zabić ludzkich terrorystów, którzy okazują się być członkami nowej nienawidzącej mutantów organizacji A.R.M., na polecenie Seana oddają ich w ręce policji. Nasuwa się pytanie, w jaki sposób Irlandczyk trzyma ich w ryzach?


Z powrotem w Paryżu Sunpyre, naukowy ekspert X-Corps, bada schwytaną dwójkę mutantów. Okazuje się, że Abyss był nosicielem technowirusa, lecz wyzdrowiał, gdy rozprowadzono antidotum w atmosferze. Uciekinier z Genoshy ma słabą kontrolę nad swoją mocą. Z tego powodu i z powodu brutalności obu więźniów Leyu odradza Seanowi włączenie ich do swoich oddziałów, sam Banshee wydaje się jednak mieć inne zdanie.


Tymczasem w Rzymie właśnie odbywa się szczyt grupy G8. Romano Prodi przedstawia zgromadzonym znanego biznesmena-mutanta - Warrena Worthingtona. Archagnel objawia duży talent oratorski, przekonując grube ryby, że mutanci spod znaku X są ich potencjalnymi sojusznikami. Stara się też rozwiać obawy polityków twierdząc, że mutanci nie chcą rozwijać swojej społeczność kosztem ludzi. Jakie wrażenie robi ta mowa na przywódcach, pozostaje na razie tajemnicą.


W Paryżu 'potencjalny sojusznik ludzkości' Banshee zjeżdża windą do podziemnego kompleksu pod bazą. Tutaj, podłączona do skomplikowanej maszynerii, więziona jest Mastermind, a Sean ma zamiar zbadać granice jej mocy.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #402

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.