Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #450

Uncanny X-Men #450

Uncanny X-Men #450

"The Cruelest Cut" - part 1

Postacie
Cytat

Wolverine: "What's up doc?"
Lekarz: "Hahaha! What a kidder! And so original!"

Streszczenie

W sali ćwiczeń Kurt i Rachel uruchomili symulację świata piratów i oboje w holograficznym otoczeniu walczą z potworami oraz korsarzami dobrze się przy tym bawiąc. Jak stwierdza Nightcrawler odtwarzany świat podobał mu się najbardziej ze wszystkich, kóre odwiedził wraz z Excalibur. Rachel wytyka mu iż najabrdziej polubił księżniczkę Kymri [Excalibur #16-17]. Piraci przypierają dwójkę z mutantów do muru, a Kurt teleportuje ich na bocianie gniazdo. Gdy Rachel wytyka mu, iż oszukuje używając mocy, ten niespodziewanie ją całuje. Jest bardzo zakłopotany tym co uczynił, lecz Rachels stwierdza, iż ma ochotę powtórzyć to co zaszło przed chwilą. Pojawiają się jednak Logan i Ororo ubrani w stroje wieczorowe, spoglądając ze zdziwieniem na to co zastali. Storm oznajmia iż wraz z Wolviem ma plany na dzisiejszy wieczór, a Rachel patrząc na nich zastanawia się czy idą na randkę. Ororo przypomina Kurtowi, iż przejmuje dyżur XSE, a gdy wychodzi ten z żalem myśli iż została przerwana tak piękna chwila, podczas gdy Rachel jest pewna że wspomina swój niedawny walc z Ororo.


Dystrykt X. Młoda kobieta ucieka między budynkami wzywając pomocy, lecz ludzie nie zamierzają angazować się w sprawy mutantów, zaś mutanci ludzi. Dziewczynę uderza samochód, z którego wysiada grupa mężczyzn. Oznajmiają, iż zostanie ukarana za zdradę swej rasy i prowadzanie się z mutantem, choć być może sama jest jedną z nich. Nagle pojawia się ciemny kształt, który zaczyna bez litości mordować mężczyzn ostrymi pazurami. Dziewczyna krzyczy,


W Instytucie Sage spogląda na zdjęcia Hellfire Club, zastanawiając się co planuje organizacja której niegdyś była członkiem, a zwłaszcza Sebastian Shaw. Jej zamyślenie przerywa hałas powodowany przez grupę studentów, którzy zaczepiają Marie D'Acanto mówiąc iż jest terrorystką która nie należy do ich świata. Wystarczy pojawienie się Sage, aby uciekli. Tessa zachęca dziewczynę aby udowodniła mutantom, iż mylą się co do niej, bowiem nie powinna zmarnować szansy którą otrzymała.


Na Brodwayu Storm i Logana dopadają paparazzi robiąc zdjęcia XSE. Ororo powstrzymuje Wolviego, który zamierza rzucić się na fotografów, mówiąc iż są inne sposoby. Dzięki swej mocy wymazuje pamięci aparatów cyfrowych. Wówczas rozlega się wezwanie pagera. Wkrótce oboje znajdują się w kostnicy Dystryktu X, gdzie patolog pokazuje im cztery ciała, mówiąc iż zaginęła Jade Paris, córka dość ważnego mężczyzny z New Jersey. Lekarz przeprowadza powierzchowne badanie, mówiąc iż masakry dokonał ktoś kto pozostawił ślady adamantium. Z rozstawu ciosów lekarz wnioskuje iż dokonać tego mógł ktoś o drobniejszej budowie od Logana, być może jego dziecko. Logan jest zdziwiony, podczas gdy lekarz mówi iż X-Men pozostało mało czasu by odnaleźć zabójcę, nim sprawa zostanie rozdmuchana przez prasę. Do kostnicy wpada ojciec jednej z ofiar, a widząc mutantów wykrzykuje że to ich wina, zadając cios w twarz Ororo, krzycząc iż homo superior pozwolili uciec mordercy. Logan chce oddać cios, lecz Storm powstrzymuje go mówiąc aby postawił się na miejscu mężczyzny. Policjanci wyprowadzają go z kostnicy, zaś na zewnątrz pośród tłumu znajduje się także ojciec Jade. Poleca sprowadzić ludziom Geecha i odnaleźć Jade za wszelką cenę.


Wkrótce XSE przetrząsają Dystrykt X, a wściekły Bishop żąda odpowiedzi od swych informatorów. Gdy jego groźby nie wystarczają, do dzieła bierze się Kurt. Tymczasem węch prowadzi Logana do pobliskiej dyskoteki, gdzie trwa właśnie impreza na której wszyscy przebrani są w stroje super-bohaterów. Logan orientuje się, iz dla niektórych strój jest prawdziwym ubiorem i zastanawia się jak niektórzy z jego dawnych znajomych, w tym Bachantki, mogą wiązać się z tym co się stało. Wówczas dociera doń nagły zapach. Widzi Marvel Girl, która ratuje tace wypadającą kelnerce z rąk łapiąc ją swa telekinezą. Gdy dotyka dziewczyny przeszywa ja nagła telepatyczna wizja myśli kelnerki i nim ma szansę zareagować otrzymuje cios. Logan pędzi z pomocą, stając na wprost dziewczyny która walczy tak jak on, a spanikowani ludzie zaczynają wybiegać z dyskoteki. Widzi to reszta znajdujących się na zewnątrz X-Men. W dyskotece Logan usiłuje uspokoić ona dziewczynę, a wówczas wysuwa ona z dłoni pazury i przebija nimi jego ciało.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #450

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.