Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #367

Uncanny X-Men #367

Uncanny X-Men #367

"Magneto War" - part 3: "Disturbin' Behavior"

Postacie
Cytat

Frenzy: "I take it this sort of thing happens to us often?"
Kath: "What, getting stranded in the North Pole? Fist time"
Neophyte: "But losing to the X-Men? Happens all the time..."

Streszczenie

Acolytes udaje się przetrwać falę uderzeniową, a Neofita zaczyna głośno wyrażać swe obawy o to co stało się z X-Men. Pozostali każą mu zamilknąć, bowiem zaczyna brzmieć jak Scanner, która wciąż wspomina jak Cyclops ocalił ich po upadku Avalonu. Scaner informuje ich jednak, iż jeśłi X-Men przeżyli to Acolytes dokończą dzieła i ich sprawią że mutanci nie przeżyją. W swej twierdzy Magneto zaczyna się otrząsać po eksplozji, czując jakieś zaburzenia w polu elektromagentycznym. Kładzie je na karb swego zmęczenia. Tymczasem do twierdzy przedostaje się Astra, która zmusza Josepha aby wypełnił cel, dla którego go stworzyła. Choć Joseph buntuje się nie jest w stanie przeciwstawić się mocy kobiety, polecającej mu zabicie Magneto.


Na lodowej pokrywie ląduje statek Acolytes, zamierzających dobić X-Men. Ci leżą w śniegu, a Xavier uprzedza ich telepatycznie o nadciągającym ataku. X-Men przegrupowują się, a gdy Acolytes dostrzegają oznaki życia rzucają się do ataku. Unuscione atakuje Storm, a Kitty czyni przenikalnym Xaviera na ktrego skierowane jest uderzenie. Logan powstrzymuje Marrow żądną krwi zwracając jej uwagę, iż muszą sprawić aby Acolytes odsłonili im drogę do ich statku. Po chwili otrzymuje cios od Frenzy.


Tymczasem w siedzibie ONZ jasne jest że ataku nuklearny nie odniósł skutku. Pojazy Avengers i SHIELD nie są w stanie przebić się do bieguna przez wytworzoną falę. Wojskowi sugerują zniszczenie Antarktydy ładunkami jądrowymi, lecz delegaci nie chcą na to przystać.


W twierdzy na Antarktydzie Astra staje na wprost Magneto. Ten widząc ją nakazuje jej odejść, mówiąc iż nie może użyć swej mocy, bowiem jej na to nie pozwoli. Astra oznajmia, iż nie po to przybyła, lecz aby skończyć jego idiotyzmy, które są niezmienione od czasu gdy stworzyła z nim Bractwo Złych Mutantów. Nie zamierza pozwolić, aby przeszkodził jej w jej własnych planach opanowania świata. Uderza swą mocą w generatory pola wspomagające Magneto, co powoduje iż zaczyna on krzyczeć z bólu. Fala eksploduje z twierdzy grożąc zniszczeniem ziemskiej atmosfery. Sytuację obserwuje zgromadzenie ONZ, na które dociera właśnie z Genoshy dr Alda Huxley. Oznajmia, iż przybyła aby zaoferować rozwiązanie, które pozwoli uchronić Ziemię przed konsekwencjami zniszcznia Antarktydy.


W śniegu trwa walka między X-Men a Acolytes. Pozostający w pojeździe Kath stwierdza, iż coś jest nie tak i postanawia unieść się ponad pole bitwy. Scanner i Neofita ruszają na pole bitwy, żądni krwi. Orientują się co czyni Xavier. Wpływa na nich telepatycznie, chcąc aby atakowali X-Men, którzy zaczynają zdobywać przewagę. Colossus używa naładowania swej stalowej formy aby powalić napastników, a Rogue i Shadowcat zaczynają się śpieszyć, orientując się że przeciwnik wie co zaplanowali. Rogue rzuca Kitty na pokład statku fasballem, a Shadocat błyskawicznie paraliżuje cybernetyczne obwody Katha. Po chwili X-Men odlatują zdobycznym statkiem, kierując się w stronę twierdzy Magneto. W twierdzy Eric odrzuca wściekły Astre, mówiąc iż niszcząc jego urządzenia sprawiła, iż nie jest w stanie utrzymać zgromadzonej energii, co może sprawić iż zniszczy atmosferę planety. Skieruje ją wobec tego w jej stronę. Nie pozwala mu na to jednak Joseph, który pojawia się na polu bitwy. Oznajmia, iż dni rządów Magneto się skończyły, zaś on wierzy w marzenie Xaviera. Obaj ruszają do walki.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #367

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.