Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #445

Uncanny X-Men #445

Uncanny X-Men #445

"The End of History" - part 2

Postacie
Cytat

Marvel Girl: "In the white room, with black curtains, at the station..."
Bishop: "What's that Rachel?"
Marvel Girl: "One of my mom's favorite songs"

Streszczenie

Chwilę po eksplozji w Wade River policjanci ruszają do płonącej szkoły. Przedzierają się przez zgliszcza przekrzykując się nawzajem, iż dwaj mutanci, którzy mieli najprawdopodobniej sfałszowane odznaki agentów federalnych wysadzili uczniów w powietrze. Spełniły się ostrzeżenia webmasterów strony internetowej Purity. Wkrótce funkcjonariusze znajdują Logana leżącego na zwłokach jednego z chłopców i zaczynają okłądać go kolbami strzelb, wykrzykując iż zabił Thomasa Reincharta. Kopią go oznajmiając, iż jest aresztowany, podczas gdy wezwany na miejsce lekarz stweirdza iż coś jest nie tak, bowiem znajdują się w epicentrum eksplozji, której nikt nie mógł przeżyć. Dostrzega także zdeformowane ciało chłopca. Pobity Logan cierpliwie wyjaśnia, iż chłopak był mutantem, który chciał wysadzić wszystko w powietrze. Policjanci biją go dalej nie wierząc jego słowa, zaś pozostali wycelowują broń w Nightcrawlera, którego znaleźli właśnie w piwnicy wraz z dziećmi które tam teleportował.


Policjanci rzucają skutych kajdanami obu mutantów na ziemię, a Kurt widząc zwłoki młodego mutanta dostaje szału. Wykrzykując, iż gdyby tylko od razu wpuszczono ich do środka udałoby się tego uniknąć, nie bacząc na fakt iż przed chwilą wyteleportował 30 dzieci, teleportuje się do szeryfa i chwytając go za szyję wykrzykuje, iż mogli tego uniknąć. Sytuację opanowują przybyłe właśnie w pojeździe Avengers Storm i Warbird. Carol nakazuje natychmiast uwolnić członków XSE, a Logan wyjaśnia Ororo, iż chłopak nie chciał powstrzymać swych eksplozji, a on nie miał innego wyjścia. Dzieciak zamierzał zakończyć swe dotychczasowe życie w efektowny sposób, przemieniając szkołę w krater, zatem Wolvie uczynił to co musiał. Carol pociesza go słowami, iż nie peirwszy raz X-Men spotykają się z dziećmi. Logan stwierdza, iż zmieniło się jedno, bowiem w czasach Xaviera najważniejsza była ochrona każdego życia, teraz zaś większość jest jak ten dzieciak, pragnąca sprawić jak największe wrażenie. Pytanie co zapamięta świat z dzisiejszych wydarzeń - to że Logan zabił dziecko, czy też fakt ocalenia przez Kurta pozostałych. Nightcrawler stwierdza, iż zebrany wokół tłum boi się ich, są bowiem potworami z ich najstraszniejszych koszmarów. Warbird mówi, iż nie są potworami, a on był jedyną szansą 30 dzieci. Właśnie taka jest różnica i o tym powinien pamiętać.


Sage analizuje informacje napływające do niej ze świata, spogląda dzięki kamerom FBI na przesłuchanie Logana, dziennikarzy informujących że przeciwko XSE nie wniesiono żadnych oskarżeń w związku z wydarzeniami w Wade River, Evangeline Whedon jako rzeczniczki XSE komentującą działania grupy i śmierc młodego mutanta, oraz zwykłych ludzi oburzonych czynem Logana. Strona internetowa Purity jak zwykle pełna jest nienawiści. Później Storm przychodzi do Kurta modlącego się wieczorem przed pójściem spać. Mówi mu, iż nie powinien czuć się winny, przypominając iż ocalił życie 30 dzieci, lecz on stwierdza że wszystko co robią, wydaje obracać się na gorsze. Storm przypomina mu, iż w dawnych czasach nie odważyłby się udać w publiczne miejsce bez swego induktora abrazów. X-Men są po to aby wskazać innym drogę. Ororo uruchamia induktor i oboje odziewają się w stroje wieczorowe, które ostatni raz nosili wiele lat temu. Storm unosi oboje w powietrze, mówiąc że ma ochote zatańczyć i przypomnieć sobie dawne, niewinne czasy. Oboje wirują w walcu na tle księżyca.


W Wielkiej Brytanii w samochodzie podążającym do rezydencji Braddocków Lucas i Rachel docinają Samowi pytaniami, kiedy rodzina Guthrie założy własną grupę X-Men. Ten stwierdza, iż ma problemy z własnym bratem, który nie chce z nim rozmawiać, bowiem zmuszono go do zamieszkania w Instytucie, w kórym nie chce żyć. X-Men docierają do rezydencji, zastanawiając się jakie czeka ich przyjęcie, bowiem są tu po raz pierwszy od śmierci Psylocke, lecz wita ich cisza. Skan telepatyczny Rachel nie wykrywa nikogo, więc grupa wchodzi do środka. W tym momencie zostaje przerwana ich łączność z Sage. Wewnątrz domu znajduje się wielka dziura, prowadząca do podziemnych jaskiń, które jak przypomina sobie Rachel w czasach Excalibur tworzyły żyjący komputer. Odziani w kostiumy X-Men schodzą na dół, gdzie zostają namierzeni przez nieznanego przeciwnika. Marvel Girl w ostatniej chwili ostrzega pozostałych i unikają wiązki energii. Sam rzuca się w stronę przeciwnika, lecz pomimo swej odporności zostaje powalony na ziemię. Staje nad nim dziwna technoorganiczna istota, na którą natychmiast rzuca się Rachel przebijając ją oderwanym stalagtytem. Istota zadaje je cios, który wyrzuca Rachel poprzez dach rezydencji w powietrze. Bishoip zaczyna atakować energią, lecz przeciwnik analizuje jego ruchy i po chwili Bish znika w błysku światła. Widząc to Sam uderza w regenerującą się istotę, lecz w chwili kontaktu z przeciwnikiem stwierdza z przerażeniem, iż nie może uwolnić rąk. Usiłując się wyrwać myśli o swym rodzeństwie, gdy istota ciska nim o ziemię. Stwór odnosi upuszczone okulary wykrywając połączenie sieciowe, do którego źródła zamierza podążyć, a jeśli okaże się użyteczne zasymilować je.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #445

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.