Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #105

Uncanny X-Men #105

Uncanny X-Men #105

"Phoenix Unleashed"

Postacie
Cytat

Eric The Red: "Stop.. I beg you. I come in piece."
Wolverine: "Fine by me bub... 'cause yer goin' in pieces"

Streszczenie

Blackbird z X-Men na pokładzie pędzi w kierunku Nowego Jorku. W środku Wolverine nadal wypomina Cyclopsowi, że pozwolił Magneto uciec. Tymczasem statek Lilandry, ciągle ostrzeliwany przez szwadron pościgowy, zbliża się do Ziemi.


W Nowym Jorku Profesor X i Jean Grey przygotowują się do spotkania z jej rodzicami, nie wiedząc, że obserwuje ich Eric The Red. Złoczyńca zaczaił się przy Szkole i chce uderzyć z zaskoczenia, jednak przeszkadza mu niespodziewany powrót X-Men. Uczniowie Xaviera szybko pokonują Erica, ale ma on jeszcze asa w rękawie; asa w postaci byłego herolda Galactusa - Firelorda, który jednym strzałem powala Cyclopsa i Colossusa. Nightcrawler próbuje odwrócić jego uwagę, ale pada równie łatwo jak jego przyjaciele. Strom powstrzymuje kosmitę potężną wichurą, co daje Rasputinowi czas, aby rzucić w niego specjalną przesyłką - bardzo złym Wolverinem. Nie robi to na Firelordzie wrażenia, bez trudu odrzuca Logana z powrotem, ogłuszając obu mutantów. Kolejny strzał kosmity kończy walkę, powalając Storm i Bansheego. Firelord podchodzi do swojego pracodawcy Erica The Red, który z boku obserwował całą walkę. Eric przypomina sobie, jak łatwo oszukał ognistego herosa, udając, że został napadnięty przez Havoka i Polaris i nakazując tej dwójce niewolników zaatakować przybysza z kosmosu. "Uratowany", wmówił Firelordowi, że Profesor X i jego uczniowie zamierzają zapanować nad Ziemią. Ogarnięty gniewem kosmita przysiągł, że pomoże mu pokonać X-Men aby ocalić planetę. Teraz do unicestwienia został mu już tylko Charles Xavier.


Szwadron pościgowy Shi'ar ciągle bezskutecznie ostrzeliwuje statek księżnicznki Lilandry. Dowódcę pościgu K'rka nie dziwi taka zręczność uciekinierki, w końcu zanim wznieciła rebelię, była dowódcą imperialnej floty. Pogoń zbliża się do Ziemi i kapitan nakazuje sprawdzić dane o tej planecie. Na wieść, że Ziemianie zdołali w ostatnich latach cztery razy odeprzeć atak Galactusa, flota natychmiast zawraca. Niestety, pożegnalna salwa trafia w końcu w statek Lilandry, która w ostatniej chwili teleportuje się. Po chwili księżna pojawia się w mieszkaniu Jean Grey, w samym środku kolacji z udziałem Xaviera, jej rodziców i Misty Knight. Profesor X nie wierzy własnym oczom, kiedy w końcu staje przed nim postać, która nawiedzała go od wielu tygodni i przemawia w nieznanym języku. Przed utratą przez nią przytomności Charles jest w stanie tylko wysondować jej imię. Nagle pęka ściana i do mieszkania wkracza Firelord, oznajmiając, że przybył po księżniczkę i profesora. Jean nie ma zamiaru mu na to pozwolić i, przeistaczając się w Phoenix, jednym uderzeniem wyrzuca napastnika z budynku. Dwie kosmiczne potęgi kontynuują swój pojedynek nad ulicami miasta, podczas gdy Xavier udziela osłabionej Lilandrze telepatycznego kursu językowego. Przerywa im najście Erica The Red, którego księżna nazywa Davanem Shakari. Nie atakowany przez nikogo Eric/Davan obezwładnia oboje i zabiera na dach budynku, gdzie przygotowuje się do otwarcia gwiezdnej bramy. Przerywa mu atak X-Men, którzy odzyskali już siły i przybywają na ratunek swojemu mentorowi. Shakari zajmuje ich na pewien czas, niszcząc Blackbirda.


Tymczasem Phoenix strąca Firelorda do rzeki i zamierza go wykończyć, gdy odbiera wezwanie o pomoc od Xaviera. Mimo, że część jej pragnie zostać i zakończyć walkę, Jean rusza na ratunek.


X-Men ewakuują się z wraku samolotu i zmierzają w kierunku bramy gwiezdnej, za późno jednak, aby przeszkodzić Ericowi w przejściu przez nią razem z Lilandrą. Brama zamyka się za nimi.


Xavier jest zrozpaczony; teraz, kiedy utracili księżniczkę, nikt nie jest w stanie powstrzymać jej brata imperatora przed zniszczeniem wszechświata. Na jego szczęście moc Phoenix może temu zapobiec. Jean ponownie otwiera bramę i X-Men ruszają śladem Erica The Red, pozostawiając Xaviera i zdumionych państwo Grey. Chwilę po zamknięciu bramy dociera do nich spragniony zemsty Firelord...

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #105

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.