Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #129

Uncanny X-Men #129

Uncanny X-Men #129

"God Spare The Child..."

Postacie
Streszczenie

Wyspa Muir. X-Men przygotowują się do powrotu do domu. Banshee oznajmia, że pozostaje razem z Moirą żeby pomóc jej dojść do siebie po stracie męża i syna. Poza tym bez swego sonicznego krzyku był ostatnio raczej obciążeniem niż wzmocnieniem zespołu. Zarówno Jamie Madrox jak Havok i Polaris odrzucają zaproszenie Cyclopsa by dołączyć do zespołu, stwierdzając, że wolą żyć życiem zwykłych ludzi. Po serdecznym pożegnaniu Blackbird wzbija się w powietrze i odlatuje w kierunku USA.

 

Na pokładzie innego samolotu Jason Wyngarde również pędzi w kierunku Stanów. Stwierdza, że jego psycho-więź z Jean Grey działa coraz lepiej, coraz łatwiej jest mu się połączyć z jej umysłem i wyzwolić negatywne emocje. I robi to. I znowu Jean odnajduje się w świecie sprzed dwóch stuleci, w kajucie statku ze swym kochankiem Jasonem. Czuje, że coś jest nie tak i wychodzi na pokład. Jej moce mówią jej, że świat wokoło jest prawdziwy i zaczyna podejrzewać, że może moc Phoenix przenosi ją w czasie. Podchodzi do niej marynarz, którego głos wydaje się znajomy i nagle Jean stwierdza, że jest w kokpicie Blackbirda a Scott pyta ją czy wszystko w porządku. Dziewczyna stwiedza, że to nic, w czym mógłby jej pomóc. Cyclops chce jej coś wyjaśnić, ale Jean stwierdza, że wie o jego randkach z Coleen Wing. Jego psycho-emanacje były tak silne, że wyczuła to mimo woli. Summers stwierdza, że Coleen była tylko przyjaciółką. Chodzi mu o coś innego. Kiedy sądził, że umarła pod gruzami bazy Magneto, stwierdził że nie czuje żalu po jej śmierci. Stało się tak dlatego, gdyż nie mógłby ścierpieć straty kolejnej bliskiej osoby, więc nie dopuszczał do siebie żadnych uczuć. Kiedy wróciła, zdał sobie sprawę, że naprawdę ją kocha. Jean mówi, że odwzajemnia jego miłość. Zakochani namiętnie całują się.


Lot trwa i kochankowie cieszą się odzyskaną miłością. Jednak gdy Scott ląduje samolot przy Szkole, Phoenix wyczuwa jego niepokój. Rzeczywiście, sensory wykazują obecność intruza w budynku. Gdy zespół wchodzi do środka gotowy na wszystko, zastaje tylko Profesora X, który właśnie powrócił i jest szczęśliwy że zastał swoich uczniów całych i zdrowych [a od numeru #114 myślał, że nie żyją - Chris].


Kilka dni później Scott i Jean spacerują i rozmawiają. Gdy przechodzą obok sali ćwiczeń, wpadają na Wolverine'a, który ostentacyjnie opuszcza trening. Rosomak każe im przekazać Xavierowi, że nie pozwoli się traktować jak amator. Scott wchodzi do pokoju kontrolnego, gdzie profesor testuje indywidualne umiejętności pozostałych studentów. Ku zdumieniu Charlesa, staje w obronie Logana, stwierdzając, że wszyscy są już zbyt doświadczeni by ćwiczyć w ten sposób. Spędził z zespołem dużo czasu i wie, że prezentują inny styl niż pierwsza drużyna. Są indywidualistami, co nie czyni ich mniej skutecznymi. Xavier zarzuca mu, że to przez jego złe metody nie zintegrowali się w prawdziwy zespół. Jest tak pewny swego, że nie chce słuchać tłumaczeń Scotta, który zawiódł jego zaufanie. Dyskusję przerywa sygnał Cerebro, które wykryło dwójkę nowych mutantów, jednego w Chicago a drugiego w Nowym Jorku. Xavier postanawia ruszyć z Wolverinem, Storm i Colossusem do Wietrznego Miasta, i każe Scottowi, Jean i Nightcrawlerowi sprawdzić Big Apple.


W kwaterze Hellfire Club Jason Wyngarde obserwuje całą rozmowę na monitorze. Mówi siedzącym w cieniu członkom Tajnego Kręgu, że Warhawk wykonał znakomitą robotę instalując pluskwę w systemie komputerowym Szkoły [UXM #110]. Człowiek o nazwisku Shaw, najwyraźniej przywódca, postanawia również wysłać swoich agentów werbunkowych. Wyngarde ostrzega go, że X-Men są groźnymi przeciwnikami, ale Shaw nie obawia się ich. Podobnie jak jego wysłanniczka Biała Królowa.


Chicago. Trzynastoletnia Kitty Pryde wraca do domu z lekcji tańca. Zastaje swoich rodziców rozmawiających z Emmą Frost - dyrektorką szkoły w Massachusetts. Ponieważ dziewczyna skarży się na ból głowy, matka każe się jej położyć. W swoim pokoju Kitty wspomina poprzednie ataki migreny, każdy silniejszy od poprzedniego i zastanawia się, co jej dolega. Zamyka oczy, prosząc żeby ból ustał i tak się staje. Ze zdumieniem dziewczyna spostrzega, że leży na podłodze salonu, znajdującego się pod jej pokojem. Wchodzącym właśnie rodzicom i Emmie tłumaczy, że poślizgnęła się i szybko wbiega na górę. Carmen Pryde próbuje usprawiedliwić dziwne zachowanie córki, a Frost okazuje zrozumienie. Zostawiając swój numer telefonu, żegna się. Telepatycznie wyczuwa, że ojciec jest do niej przychylnie nastawiony, ale matka - Terri nie. Przed domem mija się z Xavierem i trójką X-Men. Wolverine wyczuwa w jej zapachu coś niepokojącego, ale ignoruje to. Profesor wita się z państwem Pryde, z którymi był umówiony telefonicznie. Terri proponuje córce, żeby na czas rozmowy wyszła na miasto z trójką studentów.


Trochę później w pobliskiej kawiarni Wolverine i Colossus oddają się lekturze magazynów dla mężczyzn a Kitty i Storm zawierają znajomość. Ororo przyznaje zafascynowanej dziewczynie, że należą do X-Men i stwierdza w myślach, że ją lubi. Tymczasem Logan wdaje się w sprzeczkę z właścicielem lokalu. Nagle do środka wpada trzech żołnierzy zakutych w pancerze bojowe. Jeden z nich strzela do Petera z miotacza ognia i tylko dzięki błyskawicznej przemianie w stalową formę ten unika śmierci. Wolverine atakuje kolejnego i odkrywa, że przeciwnik jest chroniony polem siłowym. Cios żołnierza rzuca Rosomaka na stolik Kitty i ta, przestraszona cofa się pod ścianę. Zdumiona, przenika przez mur i ląduje po drugiej stronie. Szok powoduje, że traci przytomność.


W środku zdemolowanej kawiarni Storm odkrywa, że jej moce nie działają na przeciwnika, podobnie jak moce jej kolegów na ich wrogów. Wolverine wpada na pomysł, żeby zamienić się oponentami i rzeczywiście, każdy żołnierz, przygotowany do walki z określonym X-Manem, pada pod ciosami innych. Gdy jednak kończą walkę, dosięga ich potężny atak psychiczny i Emma Frost - Biała Królowa każe eskorcie załadować ich do swojego poduszkowca. Gdy odlatują, kobieta detonuje zbroje trzech leżących w ruinach kawiarni najemników. Hellfire Club każe płacić najwyższą cenę za porażki. Żołnierze rozbierają pojmanych i przeszukują ich. Jeden z nich pyta Emmę, co z Kitty. Kobieta odpowiada, że najpierw muszą schwytać Xaviera. Bez opieki X-Men dziewczyna będzie łatwym celem. Frost nie wie, że Kitty przefazowała przez ścianę pojazdu i obserwuje ją z ukrycia, zastanawiając się jak pomóc nowym przyjaciołom.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #129

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.