Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #283

Uncanny X-Men #283

Uncanny X-Men #283

"Bishop's Crossing"

Postacie
Cytat

Shinobi: "The symbol of my rank and power!"
Fitzroy: "Former rank and power"

Streszczenie

Bishop i jego dwaj towarzysze Randall i Malcolm gotowi są do powrotu przez portal ze schwytanym Fitzroyem. Ten jednak wpada w panikę, krzycząc iż oznacza to śmierć. Gdy Malcolm usiłuje przepchnąć przez bramę jednego ze schwytanych umiera on w ten sam sposób co mutant który nie chciał słuchać Fitzroya. Trevor Fitzroy śmiejąc się zdradza, iż jego bramy są jednostronne, co oznacza koniec marzenia Bishopa, który będzie tu musiał teraz pozostać. To sprawia iż Bishop zmienia rozkazy. Nakazuje swym ludziom wyeliminować wszystkich uciekonierów. Fitzroy wyrywa mu się z rąk, a dzięki induktorom obrazu większość obecnych zmienia się w Fitroya, a wszyscy rzucają się do ucieczki.


X-Men zastanawiają się kim jest trójka przybyszy, noszących na sobie mundury Xaviera, która wzbudza taką panikę wśród towarzyszy Fitzroya. Gdy Storm słyszy, iż ścigali ich oni aż z przyszłości, zastanawia się czy nie spogląda po raz kolejny na przybyszy z rzeczywistości Rachel Summers [Uncanny X-Men #141-42]. Colossus nie może patrzeć jak Bishop i jego towarzysze z zimną krwią eliminują kolejnych mutantów i oznajmia Bishopowi iż X-Men nie mogą na to pozwolić, wymierzając mu silny cios.

Bishop pada zdumiony na ziemię, mocno zszokowany iż stanął na wprost legendarnych X-Men.


Niedaleko Fitzroy wycofuje się, korzystając z faktu iż uwaga Bishopa została zaprzątnięta przez coś innego. Nagle chwytają go silne ręce, które unoszą go w górę. To wojownicy Shinobiego, którzy ewakuują Fitzroya korzystając z powstałego zamieszania, bowiem młody Shaw zamierza wyrównać z nim rachunki.


Bishop spogląda z niedowierzaniem na będących legendą jego czasów X-Men. Wszystko wydaje mu się jednak zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, stwierdza więc iż na pewno jest to jakiś podstęp Fitzroya, chcącego wykorzystać jego słabość do historycznych bohaterów. Podrywa się z ziemi i zakłada szybkim ruchem Colossusowi kajdanki, które sprawiają iż powraca on do swej ludzkiej formy. Dla Bishopa to dowód na to, iż nie jest on prawdziwym Colossusem, bowiem legendy mówią o Piotrze co innego. Bishop ma już dość herezji i gadania o Profesorze X. Widząc co się dzieje Storm nakazuje X-Men zaatakować Bishopa, aby ocalić Colossusa. Niestety okazuje się iż wchłania on jej pioruny, podobnie jak całą energię i jest w stanie oddać ją z nawiązką. Nie zatrzymuje go nawet lodowa wiązka Icemana, którą po podgrzaniu swego ciała zmienia w śnieg. Jego lpdpwy most rozbija strzał Randalla, na szczęście Bobby'ego ratuje Archangel wypuszczając przy okazji salwę z piór w stronę Bishopa i jego towarzyszy. Ci ostrzeliwują X-Men, lecz wówczas powala ich wicher stworzony przez Storm. Dopada ona Bishopa i przystawiając mu do głowy jego własną broń oznajmia iż dość ma słuchania tego szaleńczego bredzenia, bowiem Fitzroy już dawno uciekł.


Na pokładzie blackbirda Profesor dokonuje transferu umysłu Jean z powrotem do jej ciała. Niepokoi go, w jaki sposób Jean udało się uczynić to za pierwszym razem, bowiem nigdy nic takiego sama nie robiła wcześniej. Teraz Charles przenosi jej umysł do ciała na powrót, choć robi to z wielkim trudem i w ostatniej chwili. Marvel Girl otwiera oczy i jest na powrót sobą. Radość przerywa pojawienie się na skanerach innego samolotu, który szybko opuszcza rejon koła podbiegunowego. Na jego pokładzie Shinobi odbiera pierścień Fitzroyowi, który przegrał wszysko. Ten domaga się aby rozstrzygnął to Mistrz Gry. Okazuje się że werdykt już zapadł. Aktualnym liderem wśród Upstarts jest na powrót Shinobi Shaw. Dodatkowo jego ludzie zamontowali w bazie ładunki wybuchowe, które za chwilę zaczną detonować. Shinobi tym samym zabije X-Mem. Patrząc na jego triumf Fitzroy przysięga iż nie spocznie, póku nie zostanie liderem Upstarts.


W bazie Bishop żąda od Storm aby zakończyła komedię z udawaniem X-Men, zaś ona wyjaśnień czemu Bishop i jego ludzie noszą takie mundury. W odpowiedzi słyszy, iż przysięgli strzec marzenia. Baza zaczyna wybuchać. X-Men wycofują się, osłonięci ciśnieniem atmosferycznym Storm, podobnie czynią Bishop, Malcolm i Randall. Obie strony są sfrustrowane brakiem odpowiedzi na ich pytania. Storm zdaje sobie sprawę, iż jak najszybciej musi dowiedzieć się kim są przybysze z przyszłości, bowiem zależy od tego teraźniejszość. Niestety, nigdzie nie ma już po nich śladu.


Na rząd monitorów w nieznanym miejscu spogląda ten, którego zowią Mistrzem Gry. Jest wraz z nim kobieta, która zamierza zostac prawdziwym zwyciężcą.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #283

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.