Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #173

Uncanny X-Men #173

Uncanny X-Men #173

"To Have And Have Not"

Postacie
Cytat

Rogue: "What's our next move, Wolvie?"
Wolverine: "Nabatone. He'll lead us to Viper an' Silver Samurai."
Rogue: "And then?"
Wolverine: "Things get nasty."

Streszczenie

Tokio, knajpa Ginza gdzie sprawy przybierają groźny obrót. Wolverine przystawia właścicielowi pazury do głowy, radząc mu aby zaczął mówić. Oparta o bar Rogue po przyjacielsku radzi mu posłuchać. Mimo to Japończyk nie chce łamać swej przysięgi milczenia. Rogue nie zauważa skradającego się z tyłu zbira, jednak jego maczeta wygina się tylko na jej nieprzebijalnej skórze. Dziewczyna rozciąga napastnika na ziemi. Logan po raz kolejny prosi o miejsce pobytu Nabatone Yakuse. Aiko w końcu pęka i wyjawia informacje. Wolverine oznajmia partnerce, że Yakuse zaprowadzi ich do Viper i Harady.


Gdzieś indziej, stary znajomy Yukio odmawia udzielenia schronienia jej i Storm. Za ich głowy jest wyznaczona cena i nie chce ryzykować. Gdy kobiety chcą odejść, przy wejściu do zaułka majaczą już sylwetki sześciu napastników. Yukio wychodzi im na spotkanie ze zwykłym entuzjazmem. Storm stwierdza, że również nie ma nic do stracenia i dołącza do niej z uśmiechem.


Niosąca Logana Rogue przelatuje nad murem i ląduje na tyłach domu Yakuse. Są trochę zdziwieni brakiem straży. Wolverine prowadzi dziewczynę do środka i dalej korytarzem. Wyczuwa jedną osobę w piwnicy. Rogue beztrosko zmierza w kierunku schodów, przecinając fotokomórkę. Tylko natychmiastowe podcięcie Logana ratuje ją przed potężnym strzałem działka laserowego. Wskazując na zniszczoną przez promień statuę, Rosomak mówi, że mogła to być ona. Rogue wyrażając wdzięczność chce go pocałować, ale Wolverine odpycha ją. Ostrzega, żeby nigdy więcej nie próbowała tego robić, nawet jako żartu. Dziewczyna mówi, że nie chciała zrobić nic złego. Logan oznajmia, że tylko dlatego jeszcze oddycha.


Para schodzi do piwnicy. Pozostawiając Rogue w drzwiach, Wolverine podchodzi do siedzącego w głębi Yakuse i stwierdza, że ten człowiek jest martwy od tygodnia. Dziewczyna pyta, jak w takim razie mógł być na spotkaniu z Mariko i zaaranżować je wcześniej. Logan domyśla się, że był to ktoś przebrany. Podczas gdy oni gonią za cieniem, Mariko i zatruci X-Men nie mają ochrony przed Samurajem.


Gdzieś indziej Storm i Yukio kończą rozprawę z napastnikami. Roninka pochwala użycie przez Ororo gromu, który poważnie poparzył przeciwników. Storm stwierdza, że nigdy wcześniej nie używała mocy aby po prostu zadawać ból, ale towarzyszka uważa, że na nic lepszego nie zasłużyli. Teraz zastanowią się, zanim ponownie kogoś zaatakują. Storm przyznaje jej rację. Szaleństwo udzieliło się jej i przyjmuje je z otwartymi ramionami.


Ochraniający szpital policjanci nie zdążają nawet wyciągnąć broni kiedy dosięgają ich zabójcze gwiazdki ludzi Viper. Sami ninja są jednak zaskoczeni, kiedy z sali w której leżą X-Men wylatuje na pełnej szybkości Rogue. Dziewczyna chwyta ich w locie i przebija ścianę, wyrzucając wszystkich na zewnątrz. Ponieważ jest nisko, ninja lądują bez przeszkód. Viper każe im zabić Rogue. Sama wymyka się, chcąc pomóc Samurajowi.


Na górze Keniuchio staje naprzeciw broniącego drzwi do sali Wolverine'a Po agresywnej wymianie zdań wyciąga swój miecz, który dzięki mutacyjnej mocy jest w stanie przeciąć niemal wszystko, i rzuca się na Logana. Ten z trudem przyjmuje pierwszy cios na pazury i odwzajemnia się cięciem w tułów. Unika kolejnych dwóch ciosów Harady i uderza go pięścią w twarz. Samuraj unieruchamia jego głowę ramieniem i wbija mu miecz w brzuch. Gdy go wyjmuje, Logan rewanżuje się pchnięciem pazurami w żołądek. Ostrze Keniuchio uderza go w szyję. Rosomak chwyta jego rękę i łamie ją, zmuszając Haradę do wypuszczenia broni Wysuwa pazury i szykuje się do ostatecznego ciosu. Powstrzymuje go Mariko, prosząc, by oszczędził życie jej przyrodniego brata. Ma już dość krwi. Wolverine ostrzega ją, że wtedy walka zostanie tylko odłożona na później. Stanowczy głos Viper każe mu odsunąć się od Samuraja. Kobieta mierzy do narzeczonych z pistoletu. Logan jest pewny, że Żmija strzeli jak tylko Harada będzie bezpieczny i przygotowuje się do zasłonięcia sobą Mariko. Przypuszcza, że Rogue znowu się zapomniała i oberwała. Keniuchio z trudem podchodzi do kochanki i pada nieprzytomny. Widząc ruch Wolverine'a w kierunku drzwi, Viper strzela Rogue jest szybsza. Wylatuje zza jej pleców, wpycha Logana i Mariko w drzwi i przyjmuje na siebie pocisk. Jest pewna, że nic jej nie grozi ale specjalny pistolet Żmii narusza nawet jej niewrażliwą strukturę. Mimo to Rogue nie cofa się, chcąc za wszelką cenę ochronić Mariko. Wolverine biegnie w kierunku Viper. Nagle jej pistolet przeładowuje się i wybucha. W samą porę, bo w klatce piersiowej Rogue widnieje wielka dziura a dziewczyna ledwie oddycha. Viper używa swego pierścionka-teleportera i znika razem z nieprzytomnym Samurajem. Tymczasem Wolverine dotyka słabnącej Rogue, przekazując jej swój czynnik gojący. Uratowała życie Mariko, więc on w zamian uratuje ją.


Tydzień później, Mariko stoi przed posągiem Buddy, rozmyślając. Wkrótce czeka ją ślub, moment którego jednocześnie niecierpliwie oczekuje i chciałaby już mieć za sobą. Odwraca się, słysząc kroki. Tajemniczy człowiek spogląda jej w oczy, mówiąc że jest kimś, kto życzy jej dobrze. Mariko dopiero po chwili otrząsa się z szoku. Zapominając o zajściu, wraca do domu.


X-Men w towarzystwie Xaviera i Lilandry witają ostatnich gości przybyłych na ślub. Wchodzą: Lorna Dane, Alex i Christopher Summersowie i w końcu Cyclops ze swoją nową przyjaciółką - Madelyne Pryor. Na jej widok Lilandra traci głowę i tylko uścisk Colossusa powstrzymuje ją przed zrobieniem czegoś głupiego. Charles spokojnie przekonuje ją, że poza fizycznym podobieństwem, Maddie nic nie łączy z Phoenix. Cesarzowa przeprasza wszystkich za wybuch. Scott w myślach stwierdza, że chciałby być pewien słów profesora.


Kitty zauważa na niebie nadlatującą Storm. Nie tylko ona jest zaskoczona nowym wyglądem przyjaciółki. Ororo ma włosy obcięte na irokeza i nosi skórzany obcisły kostium oraz kamizelkę. Kitty odbiega a bok, zdegustowana. Kolej Storm na zaskoczenie przychodzi w momencie zapoznania z Madelyne. Ta mówi, że przyzwyczaiła się już do okrzyków zdumienia.


Po chwili wszyscy zasiadają na miejscach. Kitty, ubrana po japońsku, ma być czymś w rodzaju druhny. Wręcza Madelyne koszyk z Lockheedem, prosząc o przypilnowanie go. Na widok zwiniętego w kłębek smoka kobieta chwyta Scotta delikatnie za krawat i pyta, kim dokładnie są jego przyjaciele.


Logan oczekuje na zbliżającą się pannę młodą. Tradycyjna japońska ceremonia odbywa się ze względu na nią i jej rodzinę. Jeśli chodzi o niego, mogliby się bez niej obyć. Widok narzeczonej każe mu jeszcze raz pomyśleć o tym, jaka jest piękna. Podąża za nią do ołtarza, gdzie za chwilę złożą śluby. Niespodziewanie, Mariko odwraca się i oświadcza, że muszą przerwać ceremonię. Logan pyta, dlaczego? "Ponieważ, gajin, nie jesteś tego wart." - mówi jego narzeczona, po czym odwraca się i w milczeniu wychodzi z kaplicy. Przy wejściu stoi palący papierosa człowiek, ubrany jak angielski szlachcic. Na jego twarzy wykwita niewielki uśmiech. Logan stoi nieruchomo, odwrócony tyłem do przyjaciół. Jego sylwetka nie wyraża niczego. Jednak, gdyby któryś znalazł śmiałość by spojrzeć mu w twarz, zobaczyłby coś niezwykłego. Po policzku Rosomaka spływa łza.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #173

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.