Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #334

Uncanny X-Men #334

Uncanny X-Men #334

"Dark Horizon"

Postacie
Cytat

Komputer: "Security alert. Sector: Subaqua V"
Gambit: "In English."
Komputer: "That was English."

Streszczenie

Hrabstwo Wetschester. Mieszkańców tamtejszej Szkoły dla Młodych Talentów czeka niespodziewana wizyta ze strony jednego z ich największych wrogów - Juggernauta. Postanawia on podkraść się pod samą rezydencję wykorzystując otaczający ją niczym fosa zbiornik wodny, starając się jednocześnie pozostać nieuchwytnym dla umieszczonych wszędzie kamer. Cain sam zastanawia się, dlaczego stosuje takie metody, jak skradanie, co przecież nigdy nie było jego domeną, ale niedawne zetknięcie z istotą o imieniu Onslaught bardzo go wystraszyło. Rozmyślania nad tym incydentem sprawiły, że Marko niemal dał się wychwycić przez system bezpieczeństwa, lecz zdążył w porę zneutralizować odbiornik.


Tymczasem niczego niespodziewający się Bishop usiłuje naprawić uszkodzone Cerebro i ze zdumieniem stwierdza, że do jego kreacji użyto technologii równie zaawansowanej, co w jego linii czasowej. W czasie pracy nachodzi go Gambit i to, że przybysz z przyszłości po raz pierwszy nazwał go "Remy" wprawia go w zdumienie. Lucas jednak wyznaje, że ostatnio wreszcie zaznał nieco spokoju i dzięki Mr Sinisterowi przekonał się, że nie postradał zmysłów. Rozmowę przerywa im sygnał alarmowy nadany przez jedną z kamer, lecz komputer nie wykrył obecności obcych mutantów na terenie posiadłości. Obaj panowie postanawiają jednak na wszelki wypadek to sprawdzić.


W tym czasie Cyclops samotnie trenuje w Sali Ćwiczeń. Do tego celu zamiast hologramów wykorzystuje prawdziwą broń, jednakże chwila nieuwagi sprawia, że Scott niemal przypłaca swą lekkomyślność życiem. Na pomoc przychodzi mu jego żona, która dzięki telekinezie niszczy jeden z miotaczy laserowych. Jean chce porozmawiać ze swym mężem, a ten postanawia zakończyć sesję treningową. Ona jednak odwołuje to polecenie wierząc, że tak będzie dla nich bezpieczniej. Otacza ich polem energii. Phoenix wyjawia swemu małżonkowi, że widziała Onslaughta i że ten zaproponował jej dołączenie do niego. Mówi także, że cała konwersacja odbyła się w wymiarze astralnym, dlatego też z każdą chwilą pamięta coraz mniej. Cyke wobec tego odpiera, że należy ją jak najszybciej zabrać do profesora, lecz Phoenix ze strachem odmawia. Obiecuje mu, że pójdą do niego następnego ranka.


Colorado. Archangel przebywa w swojej rezydencji wraz z Psylocke, która przechodzi rehabilitację po walce stoczonej z Sabretoothem [Uncanny X-Men #328]. Ani ona jednak, ani Warren, który także leczy własne rany nie przejmują się w chwili obecnej swoim stanem, lecz faktem, że nie mogą w żaden sposób skontaktować się z Instytutem. Betsy stwierdza, że jej telepatia może szwankować z powodu kontaktu z Crimson Dawn, lecz Worthington stwierdza, że coś musi byc nie tak, skoro technologia również zawodzi. Oboje decydują się na podróż do Westchester.


Instytut. W gabinecie Profesora, młody Cannonball wyraża wątpliwości co do swej przynależności do X-Men. Twierdzi, że tu jedynie zawadza innym, podczas gdy z X-Force czuł, że jego czyny nie szły na marne. Charles jednak stanowczo ucina tę dyskusję. Ze złością mówi Samowi, że jeśli chce odejść, to niech tak uczyni i nie zaprząta mu głowy swym niskim poczuciem własnej wartości. Wysłuchawszy tego wykładu Guthrie wychodzi z rozeźloną miną.


Na zewnątrz Bishop i Gambit wsiadają na pokład poduszkowca w celu przeszukania terenu posiadłości. Remy dla zabicia czasu próbuje uświadomić koledze, że przynależność do X-Men to dla nich duże szczęście i gdyby nie fakt, że codziennie walczą z super-złoczyńcami, prawdopodobnie byłyby to najprzyjemniejsze chwile w ich życiu. Ten drugi nie daje się wciągnąć w rozmowę i ze stoickim spokojem penetruje obszar otaczający rezydencję. Skaner nadal nie wykrywa żadnych mutantów, lecz nagle LeBeau zauważa w głębi oblicze Juggernauta. Ten wynuża się spod wody i bez większych kłopotów rozprawia się z dwójką podopiecznych Xaviera. Ma nadzieję, że reszta będzie lepsza. W przeciwnym razie Onslaught już wygrał...


Tymczasem w laboratorium Beast bada Wolverine'a, który ostatnio dewoluował, a Storm i Iceman przygladają się zabiegowi. Drake zauważa, że futrzak zachowuje się nieco niemrawo, jak gdyby nie wiedział, co robić. Jest bliski prawdy, lecz nie wie, że osobnik podający się za Hanka, to tak naprawdę Dark Beast z innej rzeczywistości, który nie posiada takiej wiedzy, jak swój odpowiednik z tego wymiaru. Ten oczywiście nie ma pojęcia, co dolega Loganowi. Rosomak natomiast nie ma ochoty dalej służyć za świnkę doświadczalną i schodzi ze stołu operacyjnego, oddalając się w sobie tylko wiadomym kierunku. Po chwili zastanowienia Ororo podąża za nim, ale na swej drodze spotyka Sama, który chce porozmawiać o Charlesie.


New Hampshire. Kandydat na prezydenta, Graydon Creed, udaje się właśnie na zaplecze po wygłoszeniu przemówienia do wyborców. Wewnątrz swego apartamentu czeka na niego Bastion, który wypomina mu, że w sprawie Kelly'ego postapił niewłaściwie i każe mu się cieszyć, że senator przeżył.


Tymczasem Jean cały czas zachodzi w głowę nad incydentem z Onslaughtem. Wychodzi na podest posiadłości, gdzie spotyka nieprzytomnych Gambita i Bishopa. Jest to sprawka Juggernauta, który jednak przyszedł tu nie w poszukiwaniu kłopotów, lecz aby pomóc w walce przeciw wspólnemu wrogowi. Phoenix sugeruje wizytę u profesora, na co Marko odrzeka, że nie ufa Chuckowi i że wie, kim jest Onslaught. Nie może niestety sobie tego przypomnieć z powodu jakiejś sztuczki telepatycznej adwersarza. Na dowód swej dobrej woli zdejmuje hełm.


W War Room Xavier rozmyśla o mutancie znanym jako X-Man i jego ostatnim z nim spotkaniu [X-Man #10]. Do pomieszczenia wchodzi Cyclops, któremu Xavier mówi mu, że patrząc z perspektywy czasu Summers był dla niego ogromnym rozczarowaniem. Na twarzy Xaviera pojawia się złośliwy uśmieszek. Chwilę później z wystraszoną miną mówi, że Scott musi być silny... Po czym znika.


W podziemiach natomiast Jean prowadzi Caina przez mroczne tunele, aż nagle natrafiają na tajemnicze wrota, za którymi znajduje się klucz do całej zagadki...

Autor: Killah

Galeria numeru

Uncanny X-Men #334

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.