Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #289

Uncanny X-Men #289

Uncanny X-Men #289

"Knots"

Postacie
Cytat

Storm: "You are encouraged to call me Ororo."
Bishop: "And you may call me Bishop"

Streszczenie

Bishop w towarzystwie Ororo ogląda salę pamięci X-Men, gdzie zebrano zdjęcia drużyn, Xaviera i Magneto. Storm mówi mu, iż zadaniem szkoły było niesienie marzenia i realizacji misji pokazania światu iż ludzie i mutanci mogą żyć pokojowo ramię w ramię. Tymi zasadami żyje każdy członek X-Men. Bishop przyznaje jej rację, że wciąż musi się wiele nauczyć o miejscu w którym się znalazł. Wciąż jest sztywny i oficjalny, jak sądzi Ororo celowo, lecz po jej wyjściu Bishop stwierdza iż musi się także nauczyć funkcjonować w społeczności, gdzie codzień spotyka się z jedną z bogiń swego dzieciństwa.


Forge zajęty jest reperowaniem kolejnej maszyny i wyjaśnia Bobby'emu iż nie zawiąże mu krawata nie dlatego, że nie chce, lecz dlatego iż nie potrafi. Icemana dziwi ta nieudolność wynalazcy i radzi mu aby zaczął więcej bywać, sam jest tymczasem wyraźnie zdenerwowany bowiem zabiera Opal po raz pierwszy na spotkanie ze swoimi rodzicami.


Przed rezydencją Marvel Girl rozmawia z profesorem, wspominając dawne czasy gdy pierwsi X-Men walczyli z Magneto, zastanawiając się czemu mają bronić świata który ich nienawidzi. Profesor pyta czy kiedykolwiek mieli mu za złe iż w ten sposób odebrał im dzieciństwo, lecz Jean mówi iż zamiast tego dał im możliwość walki u boku innych bohaterów w miejscach do których normalnie by nie trafili. Sama chciałaby jednak się dowiedzieć jak wiele sam dla nich poświecił. Xaviee odmawia rozmowy na ten temat.


Na Coney Island dom Drake'ów obserwuje Hiro. William Drake wybierając się na spotkanie z synem i jego narzeczoną pomstuje iż jakby życie Bobby'ego nie było już dośc skomplkowane jako mutanta, musi jeszcze umawiać się z Azjatką. Po ich wyjściu Hiro zostaje zaskoczony przez policjanta, lecz ogłusza go i spoglądając za oddalającym się samochodem Drake'ów stwierdza iż tej nocy ma misję życia i śmierci.


W Salem Warren kpi z przygotowań Bobby'ego, na co ten przypomina mu że przed transformacją nie zachowywał się inaczej. Warren smutnieje, na co Bobby stwierdza iż najwyraźniej ostatnio wraz Forge'm założył klub domatorów. Po jego wyjściu Archangel ze zdumieniem dostrzega w lustrze Angela, który mówi mu iż z chwilą przemiany najwyraźniej zapomniał kim jest. Archangel rzuca się na swe odbicie rozbijając lustro i wykrzykuje w gniewie, iż nie pozwoli się dręczyć, bowiem całe jego człowieczeństwo zabrał Apocalypse. Angel przemienia się w Mystique, kóra pozostaje w rezydencji sprowadzona przez Logana [po wydarzeniach w Wolverine #52]. Nadbiega Storm pytając co się dzieje, co Forge kwituje stwierdzeniem iż gdyby ostatnio tyle czasu nie spędzała w towarzystwie Bishopa znała by odpowiedź. Rozlega się telapatyczne wezwanie profesora dla Warrena, które ten ignoruje wzlatując w przestworza. Ororo zaczyna krzyczeć na Mystique, Forge zabiera ją jednak mówiąc, że jest to jak do tej pory jedyna osoba, ktora chciała coś zrobić widząc jak Warren pogrąża się w depresji. Bishop wtrąca się mówiąc iż nie wolno kwestionować rozkazów przełożonych, czym doprowadza Forge'a do wściekłości. Indianin oznajmia iż jest tu wyłącznie na zaproszenie Xaviera, a nie dlatego że ani on ani Mystique nie potrafiliby żyć bez X-Men. Bishop zaczyna przepraszać, lecz Ororo stwierdza iż Forge daje upust swej frustracji. Wybucha awantura, w której Indianin zarzuca jej iż jedyną osobą o której myśli jest ona sama. Bishop nie wie co powiedzieć, aż wreszcie skupia się na Mystique, która właśnie przemieniła się w niego i zaczyna z nim drażnić. Piętro wyżej trwa kłótnia, a Ororo tłumaczy iż ma przede wszystkim obowiązki wobec X-Men. Forge przypomina jej, iż nie poczuwa się do niczego takiego w ich związku, na co Storm złości się iż kwestionuje jej uczucia wobec niego. Forge stwierdza ze smutkiem, iż nie powiedziała iż go nadal kocha. Ororo tłumaczy mu, że jest przede wszystkim kobietą a nie członkinią X-Men, a Indianin proponuje ją aby to udowodniła. Aby odeszła wraz z nim od X-Men. Następnie pyta czy go poślubi.


Bobby i Opal docierają do restauracji gdzie oczekują ich państwo Drake, a ojciec Bobby'ego daje upust swym rasistowskim uczuciom nie podając ręki Opal i zachowując się jakby nie zauważył jej obecności. Bobby wścieka się i pomimo próśb Hiro i jego matki oznajmia, iż skoro mógł stawiać czoła Sentinelom stawi je też ojcu. Nim jednak do tego dochodzi do restauracji teleportuje się Hiro w swej cyber-zbroi, oznajmiając iż państwo Drake za chwilę zginą. Bobby jako Iceman gotów jest zaatakować Hiro, lecz ten oznajmia iż przybył na pomoc. Wówczas w restauracji pojawiają się cyber-samuraje, którzy nie tak dawno porwali Opal [X-Factor #63-64] oznajmiając iż rodzice Bobby'ego zginą.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #289

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.