Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #266

Uncanny X-Men #266

Uncanny X-Men #266

"Gambit"

Postacie
Cytat

Storm: "I'm called Storm"
Gambit: "I'm Gambit"

Streszczenie

Ogary Króla Cieni rzucają się na Storm, podczas gdy Reisz śmieje się, iż tak łatwo zepsuć ludzką duszę i przemienić ludzi rozciągając w ich duszach cień. Ogary chwytają dziewczynkę, a Reisz zawiedziony jest, iż poddała się tak łatwo. Storm odrzuca jednak bestie błyskawicami i ucieka do kolejnego pomieszczenia. Król Cieni przedłuża moment jej agonii, wiedząc iż w żadne sposób nie może wymknąć się z jego rąk, a wkrótce zepsuje także jej duszę. W pokoju obok Storm wpada w panikę, nie widząc nigdzie okien. Daje znać o sobie jej klaustrofobia, lecz nie zamierza tak łatwo się poddać. Unika ataków ogarów, a gdy Reisz pojawia się w drzwiach po prostu przeskakuje nad jego głową. Król Cieni jest wyraźnie poirytowany i postanawia zakończyć zabawę. Sięga do umysłu Ororo, ta jednak stawia mu opór. Jej siła zaskakuje Króla Cieni, któremu do tej pory nikt poza Xavierem nie był w stanie stawić czoła. Storm trafia Reisza piorunem, a odrzut sprawia że dziewczynka wypada przez okno i spada na ziemię. Podnosi się obolała, słysząc czyjeś kroki.


Na górze Reisz podnosi się z podłogi. Ignoruje sugestie Shen, aby udał się do szpitala i po prostu dzięki swej mocy uzdrawia spalone ciało agenta FBI. Wokół podnosi się mgła, będąca dziełem Storm. Nie ukryje się jednak ona przed telepatią Króla Cieni, który posyła jej tropem przemienionych w Ogary ludzi.


Na statku powietrznym zaczynają wyć alarmy. Niania i Orphan Maker przybyli nad Missisipi. Skanery wykryły obecność potężnego mutanta, w którym cyborg rozpoznaje Amahla Farouka, porzuconego przez Xaviera na planie astralnym potężnego mutanta znanego jako Król Cieni. Niedaleko niego widoczna jest sygnatura Storm. Niania zamierza ją uratować, nie zamierza bowiem utracić jej po raz kolejny, jak to miało miejsce po wydarzeniach w Australii [Uncanny X-Men #248 - Kumos]. Niania demonstruje swemu wychowankowi potęgę Króla Cieni, potrfiącego przemienić ludzi dzięki ich mrocznym pragnieniom w bestie. Cyborg wyrusza do Cairo.


W rezydencji we mgle Storm obserwuje mężczyznę, który właśnie wkroczył na scenę wydarzeń w długim prochowcu. Najwyraźniej jest złodziejem, który podobnie jak ona przybył tu, aby uwolnić właścicieli od zgromadzonych bogactw. Storm nie ma zamiaru dać się komukolwiek wykryć, lecz zaskakuje ją ogar. Wówczas nieznajomy wykrzykuje coś z francuskim akcentem i ładuje dziwną energią trzymany w ręku wytrych, którym rzuca w ogara. Nastepuje eksplozja. Storm wpada w ramiona Gambita, bowiem tak przedstawia się nieznajomy. Razem z nią złodziej pokonuje schody, na szczycie których jak się okazuje oczekuje już Shen z ogarami. Gambit zaczyna mówić do Shen czułe słówka, a Storm ze zdumieniem spostrzega iż lekarka ulega hipnotycznemu wdziękowi złodzieja. Nie zamierza pozwolić na to Król Cieni, uznając iż takiego talentu nie może wypuścić z rąk i wdziera się do głowy Gambita. Storm wykrzykuje, aby go zostawił, co sprawia iż Reisz zapomina o obecności Gambita i skupia swą moc na Storm, którą zawodzą teraz jej moce. Widzi to jednak Gambit, który ładuje energią talerz i rzuca w stronę Reisza. Atakuje go Shen i chwyta, lecz w tej samej chwili wiatr wwiewa do pomieszczenia pokłady kurzu. W zamieszaniu Gambit prowadzony przez Storm, której udało się wreszcie użyć swej mocy, uciekają z budynku. Wspinają się na dach, a Gambit zatrzymuje się jeszcze po drodze wzywając na miejsce wydarzeń policję. Na dachu Storm rozkłada spadochron i chwyta Gambita, a następnie unosi ich swym wiatrem i w ostatniej chwili wymykają się Ogarom. Dolatują w ten sposób na opuszczone lotnisko, gdzie Storm mówi do Remy'ego Lebau do widzenia. Ten jednak nie zamierza jej opuścić, spodobała mu się bowiem ta dziewczynka. Storm uprzedza go, iż jej śladem idzie Król Cieni, władca ludzkich umysłów, który z nieznanego powodu poprzysiągł jej zemstę.


Waszyngton. Mystique oczekuje w fotelu na swój los, oglądając swoje zdjęcie z Irene. Do pomieszczenia wpada Val Cooper wycelowując w Raven z pistoletu. Mystique oznajmia, iż została uprzedzona, bowiem Destiny przewidziała to przed swą śmiercią. Raven zdaje sobie sprawę, iż Valerie musi słuchać Króla Cieni. W ciemności rozlega się strzał.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #266

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.