Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #111

Uncanny X-Men #111

Postacie
Cytat

Dziecko na widok Beasta: "Mom, look! One of the big monkeys got loose!"

Streszczenie

Samolot Avengers z doktorem Henrym McCoyem za sterami przemierza Środkowy Zachód. Ustawiony na genetyczne wzory X-Men skaner wykrywa ich obecność w małym miasteczku w Teksasie. Beast ląduje i zmierza w kierunku, na który naprowadza go detektor. Trop prowadzi do wędrownego cyrku, gdzie członek Avengers nie dowierza własnym oczom: obwoływacz, który zachęca ludzi do obejrzenia spektaklu to nikt inny, jak Banshee, a głównymi atrakcjami są - Dzika Bestia Znad Jukonu, Piekielny Demon, Afrykańska Bogini i Człowiek ze Stali. X-Men wypełniają swe role, zdając się zupełnie nie pamiętać o dotychczasowym życiu. McCoy przypomina sobie, jak się tu znalazł: Lorna Dane powiadomiła go, że Havok został porwany, a wszelkie jej próby, aby skontaktować się z X-Men zawiodły. Gdy Beast przybył do Szkoły, zastał budynek opuszczony. Jedyną wiadomością była pocztówka od Xaviera, który wyjechał z Lilandrą na wczasy. System komputerowy był wyłączony, jednak Hank zdołał go naprawić i wyruszył na poszukiwania, które zaprowadziły go do cyrku. Teraz obserwuje w namiocie popisy rudowłosej akrobatki. Niestety, dziewczynie nie wychodzi jeden ze skoków i spada. Zamiast jednak rozbić się na ziemi, Jean Grey wykonuje jeszcze jedno salto i z gracją kłania się publiczności. Zaintrygowany McCoy podąża za nią do jej przyczepy, gdzie spotyka również Cyclopsa. Ku jego zdumieniu, przyjaciele nie poznają go, a gdy ujawnia im swój prawdziwy wygląd, zostaje zaatakowany. Wezwani przez Summersa, biegną mu na pomoc inni, zwyczajni pracownicy cyrku. Dzięki swojej zwinności, Hank wymyka się pogoni. Zaczaiwszy się w ukryciu, zastanawia się nad sytuacją i dochodzi do wniosku, że jego przyjaciele zostali zahipnotyzowani. Ponieważ wie, że nie ma szans w walce z całą drużyną mutantów, postanawia sprowadzić na pomoc Avengers. Na jego nieszczęście Colossus zachodzi go od tyłu i po chwili McCoy leży ogłuszony u jego stóp. Na oczach przykutego do ściany Wolverine'a, który najwyraźniej panuje nad swoimi myślami, cyrkowcy wloką mutanta do przyczepy szefa, którym okazuje się być Mesmero. Hipnotyzer tłumaczy Beastowi, jak przypadkiem spotkał i opanował w tłumie ulicznym Jean Grey a potem z jej pomocą zdobył kontrolę nad pozostałymi X-Men. Jego sposobem na zemstę jest upokorzenie odwiecznych wrogów, zmuszając ich do pracy w cyrku osobliwości. Teraz zamierza dołączyć McCoya do swojej menażerii.


Tymczasem Wolverine, którego zwierzęca natura była dla Mesmero niemożliwa do opanowania, wytęża wszystkie siły i zrywa kajdany. Po chwili naciera na przyczepę Scotta i Jean i atakuje ich. Cyclops pada pod jego ciosem a Logan policzkuje Jean, co wzbudza jej wściekłość. Dziewczyna zmienia się w Phoenix i w tym momencie odzyskuje kontrolę na sobą.


Mesmero jest zdumiony, że Beast stawia opór jego hipnotycznym mocom. W momencie, gdy już prawie go przełamuje, wbiegają jego ludzie, meldując, że X-Men się uwalniają. Hank wykorzystuje chwilę nieuwagi, by pokonać strażników i zmierza w kierunku hipnotyzera, jednak pada, powalony przez kogoś, kto zaszedł go od tyłu.


Na zewnątrz uwolnieni przez Phoenix od kontroli Mesmero X-Men szybko radzą sobie z personelem cyrku i wchodzą do jego przyczepy. Niestety, ktoś wszedł tu przed nimi, gdyż zastają tylko bezwładne ciała Beasta i hipnotyzera. Ich obawy, że tajemniczy napastnik uciekł, rozwiewają się, kiedy z fotela w rogu wstaje Magneto, obiecując, że tym razem zemści się wreszcie na swoich wrogach.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #111

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.