Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #233

Uncanny X-Men #233

Uncanny X-Men #233

"Dawn of Blood"

Postacie
Cytat

Havok: "Uh, guys, are we in trouble?"

Streszczenie

Brood oznajmiają X-Men, że wkrótce zostaną zmienieni w im podobnych. Storm niewiele myśląc wydaje rozkaz ataku. Wówczas okazuje się jednak, że tym razem przeciwnicy dysponują nadludzkimi zdolnościami, bowiem Harry Palmer zapładniał mutantów, stąd żyjące w nich pasożyty posiadły ich zdolności. Jako pierwszy przekonuje się o tym Colossus, który otrzymuje potężny cios. Storm zostaje potraktowana feromonami, co sprawia że zaczyna wpadać pod wpływ Brood. Ostatkiem sił udaje się jej oprzeć rządzom i uciec. Ororo odlatuje w nieznane, ignorując telepatyczne wezwania od Psylocke, a za nią rusza osobnik Brood posiadający skrzydła. Havok spogląda za nim obawiając się używać swej mocy, aby nie zabić kogoś, kto w jakiejś części jest jeszcze człowiekiem. Kolejną ofiara feromonów pada Rogue, i niestety przesyła swe uczucia telepatycznie do Psylocke. Już trójka X-Men jest pod wpływem Brood. Jako pierwszy przekonuje się o tym Wolverine, którego atakuje Rogue. Logan zastanawia się w jaki sposób ma walczyć z przyjaciółmi, aby nie zrobić im krzywdy. Podobne myśli nękają niedaleko Colossusa, gnębionego identycznymi dylematami jak ma Havok. Palmer obserwuje tę walkę, wiedząc że współczucie X-Men przechyla szalę zwycięstwa na stronę Brood. Mutanci wahając się, czy zabijać swych przeciwników zaprzepaścili swą szanse. I choć Loganowi udaje się ogłuszyć atakującą go Psylocke, pada pod ciosami Brood. Harry Palmer uśmiechając się złowieszczo nachyla się nad nim i zmieniając swą dłoń w zarodnik, stwierdza iż Wolverine wie co go teraz czeka.


Niedaleko Denver wielebny William Conover przygotowuje się na spotkanie z rzeszami zwolenników Krzyżówców Dnia Chwały. Na razie wszystko idzie dobrze, choć z radia słychać wiadomości o bitwie trwającej w Denver. Obsługująca spotkanie pielęgniarka Josey Thomas uśmiecha się na wieść o bitwie. Na razie ma inne rzeczy do zrobienia. Na pobliskim wzgórzu wielebny rozmawia ze swą żoną o wiadomościach z Denver. Rozmowa szybko schodzi na uczestników starcia - mutantów. Conover nie ma nic przeciwko nim, gdyż uważa ich za normalnych ludzi, obdarzonych przez Boga nadludzkimi zdolnościami. To jego zdaniem nakłada na mutantów pewną odpowiedzialność. Conover stoi swym sercem po ich stronie.


W Denver na miejsce bitwy przybywają stacje telewizyjne. Z niewiadomych przyczyn nie mogą zarejestrować uczestników starcia. Pomimo filmowania bitwy biorący w niej udział mutanci nie pojawiają się na filmie. Tak jak obiecała Roma, X-Men pozostają niewidzialni dla techniki. Chwilę później furgonetka TV ulega zniszczeniu, kiedy ląduje na niej rzucony przez Brood Colossus.


Ponad Denver Storm usiłuje się opanować, uciekając przed ścigającym ją Brood. Nie mogąc dogonić kobiety, uskrzydlony potwór atakuje przelatujący obok samolot. Tak jak sądził, to zmusza Storm do rzucenia mu się na ratunek. Ororo wzbudza porywisty wiatr, sprowadzając maszynę bezpiecznie na ziemię. Po wszystkim spada deszcz, gasząc powstały pożar.

Wówczas doapda ją jej przeciwnik i ogłusza.


Gdzieś... w raju, a może gdzie indziej, za siedmioma górami i morzami lata na białych skrzydłach anielica o twarzy Madelyne Pryor. Ląduje nieopodal swojego męża, Scotta Summersa i pada mu w ramiona. Razem podążają na długi spacer w przyszłość, wraz z ich małym synem.


Madelyne Pryor leży nieprzytomna pod rozbitym ekranem, a nad nią kuca Gateway, który pojawia się obok anielicy, na co Madleyne wpada w panikę. Aborygen usiłuje otworzyć portal, zamiast tego dochodzi do wielkiej eksplozji. Scott atakuje Gatewaya, zmieniając go w spaloną figurkę, która się zmienia... stając kobietą. Podchodzi do tego pozbawionego twarzy manekina i całuje, wyrywając jednocześnie skrzydła Madelyne. Następnie zabiera jej po kolei nos, oczy, włosy i inne części ciała, zmieniając manekin w Jean Grey. I razem z nią odlatuje ku szczęśliwej przyszłości, zaś Madelyne Pryor pozostaje sama na środku spalonej słońcem australijskiej pustyni.


W Denver Brood przynoszą Palmerowi schwytaną Storm, który postanawia zapłodnić ją jajem Królowej. To sprawia, że Havok zapomina o skrupułach i atakuje pełną mocą, uwalniając Storm. Jednocześnie pojawia się Colossus, który własnie zawalił na swego przeciwnika kamienny dom. Brood wycofują się. Storm, Havok i Colossus stoją nad ciałem zabitego Brood, który zmienia się na powrót w człowieka. Ororo przypomina łamiącemu się Havokowi, że życie tego mutanta skończyło się z chwilą, gdy stał się Brood. Teraz piątka X-Men nie ma innego wyjścia jak ocalić swoich towarzyszy i za wszelką cenę odnaleźć królową, gdyż inaczej Ziemia będzie zgubiona.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #233

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.