Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #444

Uncanny X-Men #444

Uncanny X-Men #444

"The End Of History" - part 1

Postacie
Cytat

Nightcrawler: "Swing batta! Swing batta!"
White Queen: "One more word Kurt and I'll banish you to your father's dimension myself!"

Streszczenie

Na boisku odbudowanej szkoły Xaviera trwa mecz baseballa pomiędzy gośćmi, którymi jest grupa Storm, a gospodarzami prowadzonymi przez Cyclopsa. Na trybunach zgromadzili się uczniowie szkoły oraz członkowie X-Men oglądający mecz. Jego przebieg komentują przez mikrofon Dani i Shan, zaś Emma przygotowuje się właśnie do odbicia piłki rzucanej przez Rachel, które jest o tyle istotne iż może zaważyć na losach meczu, jako że drużyna Storm prowadzi jednym punktem. Pierwsze odbicie Emmy nie udaje się, co złośliwie komentuje panna Grey, wywołując grymas na twarzy Emmy. Scott dopytuje się Logana czemu nie dołączył do jego drużyny, skoro przynależy do instytutu, na co Wolvie oznajmia że dobiera sobie przyjaciół wedle własnego uznania. W tymczasie Emma przepuszcza kolejną piłkę i wściekła postanawia użyć swej telepatii. Zawodzi jednak uderzenie ostatniej szansy i Emma upada w piach, zaś grupa Storm wygrywa. Słysząc myśl Rachel, iż ten rzut był za jej matkę, Emma rzuca się w jej stronę, na co Marvel Girl reaguje przemianą w Phoenix. Bishop i Nightrawler rozdzielają obie kobiety, nie dopuszczając do bójki. Zła Emma oznajmia Scottowi, iż Rachel nie powinna się nigdy narodzić.


Wewnątrz Instytuta Sage podłącza się do systemów komputerowych cerebry i łamiąc zabezpiczenia spogląda na instytut oczami wycelowanych weń kamer NSA i FBI. Ogląda Beasta, Sunspota i Evangeline nad basenem, aż wreszcie jej uwagę przykuwa reportaż kręcony z helikoptera latającego nad instytutem. Dziennikarka usiłuje porozmawiać z Melody i Jayem Guthrie krążącymi na niebie, lecz pojawia się Cannonball przypominając iż przestrzeń powietrzna nad szkołą jest zamknięta. Jay ma dość już poleceń swego starszego brata. Sage przegląda to co dzieje się w Instytucie, oferuje swą pomoc Rachel naprawiającej silnik blackbirda, widzi Gambita któremu Beast oznajmia w ambulatorium iż nie jest jeszcze w pełni sił po niedawnym odzyskaniu mocy. Wreszcie dowiaduje się czemu nikt nie może przeszkadzać Scottowi i Emmie w "konferencji".


Rogue prowadzi młodych mutantów do sali ćwiczeń, którzy zdziwieni są iż ktoś zajął ją pomimo rezerwacji. Wewnątrz Kurt, Logan i Ororo walczą właśnie z hordą Sentineli, a jak stwierdza Rogue studenci mogą zobaczyć wreszcie prawdziwych X-Men w akcji. Trójka rozprawia się z Sentinelami wspominając dawne czasy, zaś Logan chce dowiedzieć się więcej o XSE Ororo. Przerywa im projekcja Sage, oznajmiającej iż mają zadanie.


Centralna Reublika Saharyjska. Jedno z miast zajmuje właśnie grupa dysponująca futurystyczną technologią, a ich lider informuje iż od tej pory kraj należy do niejakiego Achmeda Al-Khalada. Wówczas pojawia się Marvel Girl, oznajmiając iż Weaponeers są aresztowani za pogwałcenie suwerenności kraju i piractwo. Gdy dołącza do niej Bishop Weaponeers atakują. Rachel telekinetycznie osłania cywili przed strzałami latającego pojazdu napastników, zaś Bishop uderza naładowany strzałami z energetycznej broni uzurpatorów. Wszystko pokrywa śnieg, zaś latający pojazd zostaje przebity przez Cannonballa. Gdy Storm zamierza dokończyć dzieła pojazd znika dzięki użyciu nieznanej technologii. Ororo kieruje się ku przegrupowującym się na ziemi żołnierzom i poraża ich wyładowaniem pioruna. Napastnicy, którym nie udało się uciec zostali schwytani, więc Bishop proponuje Storm aby śnieg przestał już padać nad Saharą. Rachel pokazuje zdziwionym tubylcom jak lepić bałwana.


Marvel Girl informuje Sage, iż Weaponeers mają blokady telepatyczne, kóre sprawią iż Rachel usmaży ich mózgi próbując się czegoś dowiedziec. Sage oznajmia, iż sama ich przesłucha, bowiem jej baza danych nie dysponuje żadną wiedzą o Weaponeers. Jenocześnie dzwoni do rezydencji Briana Braddocka, a głos w telefonie oznajmia jej iż X-Men zostaną u niego powitani w specjalny sposób [nieprzetłumaczalna gra słów "with open arms" - Kumos]. Jednocześnie z Sage kontaktuje się Logan. Wraz z Kurtem znajdują się w miejcowości Wade River, gdzie mutant wziął zakładników, lecz miejcowy szeryf nie zamierza zaakceptować legitymacji XSE. Zły Logan oznajmia, iż gra w otwarte karty była złym pomysłem, a gdy szeryf nie zamierza zmienić zdania, poleca Kurtowi by teleportował ich do środka. Gdy tak robią budynek wybucha.

Autor: ReLoaded Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #444

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.