Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #369

Uncanny X-Men #369

Uncanny X-Men #369

"Collision Course"

Postacie
Cytat

Cain Marko: "I am the unstoppable Juggernaut!"

Streszczenie

Mała Ororo prowadzi Storm przez kenijską równinę, a mutantka zastanawia się dokąd trafiła po tym jak użyła swych mocy w dziwnym wymiarze. Dziewczynka doprowadza ją do urwiska, mówiąc iż od tego miejsca musi radzić sobie sama i radząc aby patrzyła pod nogi. Znika, a jej cień który pozostał na miejscu ożywa.


Znajdującej się w katatonii Ororo, powtarzającej słowa o Trójcy przyglądają się X-Men, którzy pozostali by jej strzec. W dużo gorszym stanie jest Marrow, a jak stwierdza Cassidy teraz jedyna nadzieja tkwi w Nightcralwerze, Shadowcat, Xavierze i Wolverinie, którzy udali się walczyć z Juggernautem. Znajdują się oni u stóp pootężnego Caina, a Logan wciąż dyskutuje z Xavierem uwięzionym w jego mózgu. Profesor poleca wykonać jego plan. Kitty i Kurt stosują dywersję. Kurt zaczyna się teleportować, co w tym wymiarze powoduje otwieranie się przejść między światami, przez które przechodzą mackowate istoty. Jedna z nich oplata Juggernauta. Podczas gdy Cain toczy z nią walkę, w swej wizji Ororo dociera do trójki szamanów czekających na nią na pustyni. Staje się dla niej jasne, iż to właśnie jest Trójca. W dziwnym wymiarza Logan wdrapuje się na ciało toczącego walkę Juggernauta i skacze na jego głowę. Niespodziewanie ląduje w dziwnym pomieszczeniu, a Xavier oznajmia iż dotarli do psyche jego brata. Nadchodzi Cain Marko podnosząc Xaviera z ziemi i rzucając go na ścianę. Wolverine natychmiast zadaje mu cios swymi pazurami. Cain jako Juggernaut zadaje mu cios, krzycząc aby z nim walczył. Wolviego powstrzymuje jednak Xavier, mówiąc iż tą walką karmi się to, co kontroluje jego brata, dlatego też muszą znaleźć inny sposób. Astralny Xavier udnosi Logana i lecą w gląb domu, widząc iż pod schodami ukrywa się płaczący Cain Marko, trzymając się za głowę.


Storm spogląda na Trójcę, widząc iż w jej skład wchodzą moce tworzące tę rzeczywistość, będące dla niej tym samym czym żywioły dla Ziemi. To właśnie łaczy Trójcę ze Storm, iż dysponuje ona mocą, którą posiada Trójca. Żąda odpowiedzi, czego chcą od niej zjawy, a gdy jej nie otrzymuje oznajmia iż sama wywalczy sobie drogę wyjścia z tej pułąpki. Rozpoczyna pojedynek z Trójcą, nie mając pojęcia jak działają jej moce w tym wymiarze.


Logan i Xavier przekonują Caina, iż powinien zmierzyć się z mocą nadciągającego Juggernauta, którego kroki słychać w całym domu. Xavier uświadamia mu, iż znajdują się w jego umyśle, a moc Juggernauta należy do niego. Cain staje na wprost Juggernauta i zatrzymuje jego cios, mówiąc iż właśnie takich słów potrzebował. Zaczyna bić przeciwnika, pokonując go i krzycząc iż to on jest Juggernautem. Następuje eksplozja energii Cyttoraka. Xavier i Logan spadają uwolnieni z umysłu Caina Marko, lecz wybuch mocy spowodował wyrwanie dziury w materii tego wymiaru, która zaczyna się poszerzać. Ejulp przerażony stwierdza, iż pochłonie ich wymiar.


Storm kontynuuje starcie na moce z Trójcą, lecz wreszcie zaczyna wyciągać wnioski z jej milczenia. Otwiera oczy, a zdumieni X-Men widzą jak używa dziwnej energii by załatać ranę zadaną przestrzeni. Storm przemawia do Trójcy, mówiąc iż pojęła ich motywy. Moce pragnęły aby zrozumiała ich pozycję, iż musiały sprowadzić kogoś do tego świata, albowiem stowrzyły go i pozbawiając wszelkiego zła, myślały że stały się dobrem. Myliły się jednak, bowiem dobro potrzebuje zła, tak jak czystość brudu aby było zauważalne. Trójca nie potrafiła pokonać Juggernauta, ani ocenić swych działań, dlatego potrzebowała kogoś jeszcze. Storm nie chce mieć jednak z nią nic wspólnego, mówiąc iż dopóki nie pojmą że to co tworzą nie jest czystością, a zamkniętą sterylnością nie bedą mieli szansy na rozwój. Wściekła Trójca sprawia iż X-Men znikają w błysku energii.


X-Men pojawiają się w jakimś mieście. Nad ich głowami migoczą gwiazdy i obcy układ planetarny.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #369

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.