Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #278

Uncanny X-Men #278

Uncanny X-Men #278

"Muir Isle"

Postacie
Cytat

Jubilee: "This is fantastic! Wovie-zowie can we do it again some time real soon, please??"

Streszczenie

Świat oszalał, a stary porządek legł w gruzach. Świat trawi gorączka nienawiści, przez którą Ziemianie skaczą sobie do gardeł. Biali zabijają czarnych, hindusi pariasów, a ludzie mutantów. Lista nie ma końca, a ofiar jest coraz więcej. Odpowiedzialny za to jest Król Cieni, który uzyskał władzę nad obszarem astralnym i skusił ludzi mrocznymi marzeniami. Planetę ogarnia mrok, zaś Farouka cieszy iż powraca na nią Charles Xavier aby być świadkiem śmierci swego marzenia.


Anglia, baza WHO. Wokół wyją syreny alarmowe, bowiem do hangaru w którym znajduje się blackbird Excalibur wdarł się tajemniczy napastnik. Połączenie telefoniczne zostało odcięte, więc Alasdaire Stuart zbiera żołnierzy, którzy wdzierają się do hangaru. Tam widzą intruza w zbroi Shi'ar, którego nie uśpił gaz paraliżujący. Oddają do niego serię strzałów, lecz nie są one w stanie przebić zbroi. Intruz atakuje żołnierzy telepatycznie, a następnie wchodzi na pokład blackbirda. Ku zdziwieniu Stuart blackbird pomimo zainstalowanych systemów ochronnych akceptuje swego pilota.Samolot powoli wytacza się z hangaru zaś wokół lotniska gwałtownie podnosi się gęsta mgła, uniemożliwiająca start innym samolotom. Blackbird wznosi się pionowo w górę i znika z oczu oddziałowi WHO.


Na wyspie Muir Moira odbiera telefon od Alisande Stuart, która informuje ją o porwaniu blackibirda. Władczyni wyspy siedzi na kamiennym tronie w celtyckim stroju spoglądając wraz z pozostałymi poddanymi Króla Cieni na krwawą walkę jako na arenie przed nią toczą przybyli niedawno na wyspę Guido i Rogue. Pomimo iż Rogue zbiera początkowo baty, powala wreszcie siłacza na ziemię, ciesząc się że zadała mu ból. Zgromadzony wokół tłum wykrzykuje jej imię, zaś Madrox wyjaśnia jej ideę areny, która jest ulepszoną salą ćwiczeń Xaviera, gdzie naprawdę można walczyć o życie i rzeczywiście zginąć. Arena była pomysłem Moiry. Rogue jest zaszokowana, lecz w jej umyśle zaczyna przeważać uczucie zadowolenia z rozlanej krwi.


Blackbird z mężczyzną w zbroi, którym okazał się być Charles Xavier prowadzony przez Storm dociera do miejsca, gdzie oczekuje reszta X-Men. Tam odbywają naradę, bowiem ich próby znalezienia posiłków do nadchodzącego starcia z Faroukiem narazie zakończyły się niepowodzeniem. Nieznany jest los Excalibur, zaś według ostatnich wieści X-Factor zginęli eksplodując wraz ze swym statkiem na orbicie Ziemi. Xavier nie traci jednak nadziei, że przeżyli, bowiem to nie pierwszy raz gdy po świecie niesie się wieść o śmierci mutantów spod znaku X. Postanawia udać się do Salem Center i uaktywnić Cerebro, podczas gdy X-Men udadzą się na zwiad na wyspę Muir, aby zbadać co tam się rzeczywiście dzieje.


Na wyspie Rogue bierze prysznic, miotając się pomiędzy przeciwstawnymi uczuciami. Z jednej strony walka i krew były dla niej chore, z drugiej strony bardzo się jej podobały. W swej astralnej formie materializuje się przed nią Król Cieni, któremu ulega ostatecznie wpadając w jego objęcia.


Na gliderach skonstruowanych przez Forge'a X-Men dokonują desantu z pokładu blackbirda, którym Profesor odlatuje do Nowego Jorku. Grupa ląduje na wyspie i rozprasza się rozpoczynając zwiad. Sean wkrada się do domu Moiry, dochodząc do wniosku iż wszystko zaczęło się wraz z przybyciem na wyspę Lorny, a pogorszyło wraz z jej nagłym zniknięciem [Uncanny X-Men 253-60]. Przed sobą widzi celtycką zbroję i wszczerbiony miecz szkockich królów skąpany we krwi. Telepatyczny kontakt z nim i resztą grupy nawiązuje Psylocke, przekazując im obraz Areny. Forge informuje iż korzystając z tylnej furtki pozostawionej w systemie obronnym włamał się do komputerów i odkrył, iż ktoś przetrzymywany jest w podziemnym kompleksie. Wówczas Ororo dopada Legion i podpala kobietę. Krzyk niesie się poprzez umysł Betsy do wszystkich X-Men. Sean startuje natychmiast widząc spadajacą do morza Storm lecz łapie go Siryn. Chwila wahania sprawia, iż Banshee zostaje uderzony kamieniem w głowę przez własną córkę. Gambit wpada na Madroxa, lecz atak kartami sprawia iż Multiple Man powiela się. Jamie kpi z Lebau zachęcając aby atakował. Niedaleko Rogue i Logan skaczą na siebie na swój widok, zaś demony Amandy Sefton atakują Jubilee.


W Salem Center Profesor patrzy wstrząśnięty na ruiny szkoły, widząc jak jego marzenie legło w gruzach. Widzi pędzący w swą stronę samochód, z trzymającą się dachu kolosalną sylwetką. Samochód uderza w przeszkodę i wybucha, lecz wcześniej wybiega zeń Stevie Hunter. Na tle rozgwieżdżonego nieba ukazuje się projekcja Króla Cieni, który śmiejąc się przesyła Xavierowi obraz pokonanych na wyspie Muir X-Men. Jego los będzie tym samym udziałem, bowiem z płomieni wynurza się opanowany przez Farouka Colossus.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #278

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.