Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #339

Uncanny X-Men #339

Uncanny X-Men #339

"Fight And Flight"

Postacie
Cytat

Jameson: "Beast, has Havok gone insane?:"
Beast: "So it would appear"

Streszczenie

Do Spider-Mana, który pojawił się w rezydencji zaczyna strzelać Bishop, mówiąc iż nikomu nie uda się wedrzeć do wewnątrz. Spidey zwinnymi skokami unika strzałów i przewraca Bishopa. Dalszą walkę powstrzymuje Beast, który został obudzony przez jej odgłosy wraz z resztą X-Men. Wolverine dokonuje prezentacji Bisha i Spideya, którzy wcześniej nie znali się. Spider-Man wyjaśnia cel swego przybycia. Pragnie poinformować ch iż Jonah Jameson zamierza odkryć wszelkie brudy Graydona Creeda, bowiem postanowił przerwać jego kampanię prezydencką. Spidey uznał iż jako mutanci powinni o tym wiedzieć. Jean otrzymuje jednocześnie od Spidera telepatyczne przebłyski jego wspomnień, co jest efektem niedawnego spotkania Petera z X-Manen.


W Fall's Edge Mystique ogląda wystąpienie Creeda, myśląc iż już nadszedł czas. Zastanawia się jak historia ta będzie wyglądała w CNN. Raven Darkholme wykorzystała X-Factor, dołączając do grupy tylko w jednym celu. Aby zbliżyć się i zabić swojego syna, Graydona Creeda. Raven dostrzega na ekranie za Graydonem kogoś jeszcze. Widzi, iż członkiem sztabu Creeda jest Iceman i stwierdza, iż fakt umieszczenia przez X-Men szpiegów w pobliżu jej syna zmienia wszystko.


W samolocie startującym do Londynu Beast stwierdza, iż ma rzadką okazję podróżowania w swej własnej postaci. Siedzący przed nim Jonah Jameson, nie dowierza jednak iż Hank udaje się na wyspę Muir. Stwierdza, iż musi być blisko odkrycia prawdy o Creedzie, skoro X-Men zaczęli go śledzić. W tym samym samolocie znajduje się Cyclops, który rozmyśla o tym, iż po aresztowaniu Xaviera, stał się dowódcą X-Men. Za startująceym samolotem podąża zamaskowany blacbird, a na jego pokładzie Joseph pyta Storm co łączy Cable'a z Cyclopsem. Ororo mówi, iż postara się mu to wyjaśnić, aczkolwiek jest to mocno skomplikowane.


W Londynie reporter Nick Bandouveris zastanawia się czy jest już śledzony. Odkrył bowiem prawdę o Graydonie Creedzie, którą zamierza przekazać Jonahowi Jamesonowi. Świat powinien dowiedzieć się, iż rodzicami Creeda są Sabretooth i Mystique, dwójka przestępców.


W Blackbirdzie Joseph usiłuje ułożyć sobie usłyszaną historię, gdy Storm dodaje kolejny fragment układanki. Informuje go, iż jest jeszcze Rachel Summers, przybywająca z zupełnie innej rzeczywistości. Rozmowę przerywa alarm zbliżenia.


Plazma wybija dziurę w samolocie. Z pojazdu lecącego za odrzutowcem pojawia się Havok, oznajmiając iż kontrolę nad lotem przejmuje Brotherhood. Nie uszło ich uwadze zainteresowanie Jamesona Creedem, lecz Brotherhood uważa że jest to sprawa mutantów, przy której nie powinien węższyć. Beast ratuje Jonaha przed uderzeniem plazmy. Havoka trafia salwa optyczna Cylopsa. Scott prosi brata, aby nie zmuszał go do zrobienia mu krzywdy, na co Alex ripostuje iż ich moce znoszą się wzajemnie. Wymierza w stronę Jamesona plazmę, lecz wówczas Scott strzela w jeden z jego pasów antygrawitacyjnych, dzięki którym Alex unosi się w powietrzu. Obaj wypadają z samolotu. Summersowie spadają w dół, wyrzucając sobie który z nich jest bardziej szalony. Scott spełnił swój cel odciągając Alexa od cywili. Havok spadając wykrzykuje, iż wreszcie to on ma kontrolę. Od kiedy dołączył do X-Men kilkakrotnie był manipulowany, kontrolowany, zaś teraz sam decyduje o swym życiu. Strzela plazmą do odrzutowca.


Samolot zaczyna spadać, lecz na szczęście ratuje go swą mocą Joseph. Atakuje go samolot Brotherhood, lecz Joseph odrąca go z łatwością. Niżej Alex wyrywa się Scottowi i znika w błysku teleportacji, wykrzykując iż wreszcie jest wolny. Cyclopsa, zszokowanego iż brat zostawił go na śmierć, w ostatniej chwili ratuje Storm.


Joseph sadza samolot na Heathrow, a Jameson pyta Beasta od kiedy Magneto jest członkiem X-Men. Ten woli milczeć.


Do Nicka czekającego na moście podchodzi osobnik, który wyrywa mu materiały dla Jonaha. Nicka przebija promień lasera. Bastion spogląda na zabitego, stwierdzając iż nei pozwoli zniszczyć Creeda dopóki jest on użyteczny dla OZT i odchodzi.

Autor: Killah

Galeria numeru

Uncanny X-Men #339

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.