Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #132

Uncanny X-Men #132

Uncanny X-Men #132

"And Hellfire Is They Name"

Postacie
Cytat

Shaw: "As chairman of The Inner Circle, I, Sebastian Shaw, propose a toast: to the Hellfire Club and our Black Queen. Long may she reign!"

Streszczenie

Nowy Meksyk. Warren Worthington wita w swojej rezydencji dawno nie widzianych przyjaciół - X-Men. Po czułym przywitaniu z Jean i przedstawieniu wszystkim swojej dziewczyny - Candy Southern, Angel pyta Scotta co ich sprowadza. Ponieważ Summers prosi o rozmowę na osobności, przyjaciel chwyta go i odlatują w dal. Profesor X odprowadza ich zaniepokojonym wzrokiem Cyclops nie wykonał jego rozkazu przybywając tutaj zamiast do Salem Center i nie wyjaśnił nawet, dlaczego.


Angel i Cyclops docierają do położonego wśród pustyni monumentalnego wzniesienia. W tym odseparowanym i bezludnym miejscu mogą porozmawiać swobodnie. Scott opowiada przyjacielowi o ostatnich wydarzeniach, o Kitty Pryde i Dazzler, o Białej Królowej i o tym, co Phoenix wysondowała z umysłu schwytanego najemnika: jego pracodawcy, grupa przemysłowców pragnie uzyskać dominację nad światem a mutanci są jednym ze środków do osiągnięcia tego celu. Ta tajemnicza organizacja nosi nazwę Hellfire Club. Ku jego zdumieniu Warren oznajmia, że jest członkiem Klubu. Gdy przejął biznes po rodzicach, przeszło na niego również członkostwo w tej organizacji, która jest zrzeszeniem ludzi bogatych i wpływowych. Dawno temu Warren uczestniczył razem z Candy w jednym ze spotkań, ale towarzystwo nie przypadło im do gustu i już nigdy tam nie wrócili. Summers wierzy mu, ale nie rozumie skąd ich wrogowie mieli o nich tyle danych i z góry przygotowane taktyki walki. Właśnie dlatego postanowił przybyć tutaj, uznając że Szkoła nie jest już bezpieczna. Kiedy zaczyna mówić o swoich niepokojach związanych z Jean, ta dołącza do nich, trzymając koszyk z prowiantem. Warren stwierdza, że nie będzie im przeszkadzał i odlatuje, obiecując Scottowi skończyć rozmowę później. Jean rozkłada koc i manipulując molekułami, zmienia swój kostium w strój plażowy. Cyclops znowu zastanawia się, dlaczego niepokoi go takie używanie mocy. Dziewczyna każe mu zapomnieć o kłopotach i rozerwać się. Znienacka zdejmuje mu wizor i prosi, żeby otworzył oczy. Scott nie może uwierzyć, że jej moc jest tak potężna, iż blokuje jego promienie. Ukochana całuje go.


Tydzień później, deszczowy wieczór w Nowym Jorku. Do gmachu Hellfire Club spieszą goście, wkrótce zacznie się bal. Pod ulicą, systemem kanałów zmierzają w kierunku budynku Wolverine i Nightcrawler. Logan zauważa, że poziom wody stopniowo się podnosi. Kurt pokazuje przyjacielowi instalację elektryczną prowadzącą do siedziby Hellfire. Rosomak zdziera z drutów izolację, wyjaśniając, że gdyby coś poszło nie tak, niespodziewana ciemność może im tylko pomóc. Nightcrawler informuje Cyclopsa, że zajęli pozycje. Ten podjeżdża właśnie pod gmach limuzyną. Dzięki koneksjom Angela udało się załatwić zaproszenia na fałszywe nazwiska dla niego, Jean, Ororo i Piotra. Wciąż nie mają pewności czy działania Emmy Frost były związane z działalnością Klubu i tylko infiltracja może dać im pewność. Xavier i Worthington w Teksasie obserwują ich poczynania i w ostateczności mają ruszyć z pomocą. Profesor jest zaniepokojony, gdyż do tej pory nie zdołał odbudować swojej psycho-więzi z uczniami i w razie kłopotów nie będzie im mógł służyć radą.


Colossus i Storm jako pierwsi wchodzą do budynku, obserwując ostentacyjny przepych cechujący członków Klubu i zastanawiając się, co ich czeka. Po chwili próg przekraczają Cyclops i utrzymująca z wszystkimi psycho-kontakt Phoenix. Na monitorach obserwują ich członkowie Tajnego Kręgu - Sebastian Shaw, Donald Pierce, Harry Leland i Jason Wyngarde. Shaw jest zadowolony że X-Men sami wchodzą mu w ręce. Poleca Pierce'owi przeszukać budynek w poszukiwaniu innych członków zespołu i każe Wyngarde'owi udowodnić, że faktycznie kontroluje Jean Grey.


Jean tańczy ze Scottem, jednocześnie skanując myśli uczestników balu i nie wyczuwając niczego szczególnego. Nagle podchodzi do nich Wyngarde i kładzie rękę na ramieniu dziewczyny. Gdy tylko Grey dotyka intruza, znowu ogarniają ją wizje przeszłości a Jason staje się jej mężem. Opuszczony Cyclops przygląda się tańczącej parze i zastanawia, o co w tym wszystkim chodzi. Przypomina sobie, jak w Nowym Meksyku kochanka opowiadała mu o swoich "skokach w czasie" i Wyngarde jako swym małżonku. Jest pewien, że to nie przypadek. Utwierdza go w tym Jason, który prowadzi dziewczynę po schodach do prywatnych apartamentów. Scott woła ją, ale odwraca się tylko mężczyzna, przybierając na chwilę swą prawdziwą postać - Masterminda, mistrza iluzji. Cyclops biegnie Phoenix na ratunek, ale dosięga go potężny TK-atak. To Jean, teraz w postaci Czarnej Królowej z okrutnym uśmiechem powala swego niedawnego chłopaka. Colossus i Storm słyszą krzyk Cyclopsa i bez wahania ruszają w jego stronę. Na schodach ktoś staje im na drodze - Shaw. Rasputin lekkim ciosem chce usunąć człowieka, ale ten zachowuje się, jakby nic nie poczuł. Oznajmiając, że dzięki swej mocy absorbuje energię kinetyczną, uderza Piotra z taką siłą, że ten pada na ścianę. Shaw skacze w jego kierunku. Kopniak Kolosa tylko go spowalnia i Sebastian znów rzuca nim jak piórkiem. Woła do latającej bezradnie Storm, żeby się poddała a okaże jej łaskę. Dziewczyna nie ma takiego zamiaru. Wytwarza kryjącą ją gęstą mgłę i rusza ostrzec Wolverine'a i Nightcrawlera.


Gdzieś na zapleczu Elf i Rosomak wychodzą z kanału. Niemal natychmiast Kurta chwyta potężna dłoń a pole elektryczne nie pozwala mu się teleportować. Wolverine tnie rękę napastnika - Pierce'a i odsłania mechaniczne ciało cyborga. Cios Donalda odrzuca Logana daleko do tyłu, ale ten nie ma zamiaru się poddać. Na jego drodze staje otyły Harry Leland i z uśmiechem spogląda na poruszającego się coraz wolniej przeciwnika. Dzięki swej mocy manipulacji masą grubas zwiększa ciężar Logana do tego stopnia, że ten przebija sobą podłogę i spada w dół, do kanału. Tam potok ścieków zmywa go swoim prądem.


Storm szybuje przez korytarze, nie wiedząc co robić. Nie może nawiązać kontaktu z Loganem i Kurtem a szyby w oknach są odporne na jej pioruny. Postanawia wydostać się głównym wyjściem, ale na jej drodze ponownie staje Shaw. Choć Ororo walczy dzielnie, nie ma szans. Czarny Król ogłusza ją i zaciąga do prywatnej biblioteki, zadowolony że żaden z gości niczego nie zauważył. W pokoju oprócz jego asystentki Tessy są też Leland, Pierce i Wyngarde w towarzystwie nowej Czarnej Królowej. Pokonani X-Men leżą u ich stóp. Mastermind prowokującymi słowami stara się wyprowadzić towarzyszy z równowagi. Stwierdza, że gdyby nie pozyskanie Jean Grey, nie mieliby żadnych szans. Shaw wyczuwa, że Wyngarde chce mu odebrać pozycję przywódcy, ale nie daje się sprowokować. Wznosi toast za nową Czarną Królową, która przyjmuje to z łaskawym uśmiechem.


W kanałach uważany przez wszystkich za martwego Wolverine wychodzi z wody. Jest mokry, obolały i bardzo zły.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #132

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.