Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #326

Uncanny X-Men #326

Uncanny X-Men #326

"Nature Of Evil"

Postacie
Cytat

Gambit do Sabretootha: "When you go t'sleeep a night, i wan't you t'see every face in every dream (...) Eyes opened or closed, i want you t'recall every life you shattered."

Streszczenie

Na dachu posiadłości Charlesa Xaviera w hrabstwie Westchester przesiaduje Remy LeBeau, jeden ze studentów tamtejszej placówki, któremu nie wydaje się przeszkadzać nawet intensywna burza, jaka opanowała niebo dzisiejszej nocy. Spędził on lata próbując odpokutować za zbrodnię, jakiej niegdyś się dopuścił. Wierzył, że przeszłość jest już za nim i że czas spędzony z X-Men oczyścił go z grzechu. Teraz już jednak zdaje sobie sprawę, że to tylko złudzenie i że właśnie z powodu odkrycia tego czynu opuściła go jego ukochana Rogue. Odwiedza go Storm, która jak zwykle w takich sytuacjach stara się wyciągnąć do przyjaciela pomocną dłoń. Gambit jednak nie ma ochoty na towarzystwo co, mimo wszystko, nie zniechęca boginii piorunów. Mutanci odbywają ze sobą szczerą rozmowę, podczas której Ororo wyjawia Cajunowi swe problemy.


W międzyczasie, trzy tysiące mil stąd odbywa się konferencja, zorganizowana przez światową organizację zdrowia w San Francisco. Mówcą jest doktor Henry Peter McCoy, genialny bio-fizyk i zarazem X-Man. Przedmiotem dyskusji jest tzw. Legacy Virus, zostawiony jako spuścizna przez szaleńca z przyszłości o imieniu Stryfe, którego celem było zdziesiątkowanie populacji mutantów na Ziemi, lecz niespodziewanie zaatakował także ludzi. Na zjeździe obecny jest również sam Profesor X, pozornie sprzeciwiający się poglądom Beasta w celu zwrócenia uwagi ludzkości na ten istotny problem. Zgadzają się z nim inni wybitni naukowcy wśród których jest Dr Renee Majcomb, wytykająca Xavierowi oczywiste fakty, czyli śmierć ponad trzystu "mutów" (mutanci służący Genoshy), których zgon spowodowany został przez ten właśnie wirus. Głos zabiera teraz Dr Valerie Cooper, która mówi, że jest to populacja niespotykana gdziekolwiek indziej na świecie i że niewiadomą jest, czy genetyczna inżynieria, która dała im "życie" nie zapoczątkowała jednocześnie ich destrukcji. Dlatego też zgadza się ona z Charlesem, że niewątpliwie jest to powód do zmartwień, ale jednocześnie zauważa brak wystarczających dowodów naukowych na uznanie choroby za zagrożenie dla każdego mężczyzny, kobiety i dziecka na planecie.


Tymczasem, pół kuli ziemskiej stąd, w ośrodku badawczym na wyspie Muir, Dr Moira MacTaggert oraz członkowie Excalibur - Nightcrawler, Meggan i Douglock z niedowierzaniem obserwują całe zajście w telewizji.


Z powrotem w Szkole Xaviera, będącej domem dla X-Men oraz ich gości - X-Force, Tabitha "Boom-Boom" Smith, obserwuje zza szyby oddzielającej Salę Ćwiczeń od kabiny sterowniczej przebywającegotu w roli pacjenta Victora Creeda. Jest zaintrygowana zachowaniem hasającego po hologramowej projekcji wykreowanej przez technologię Shi'ar Sabretootha. Jego zachowanie wyraźnie powoduje u niej uczucie irytacji. Spokój przerywa Gambit, tym razem już ubrany w swój uniform, wydaje komputerowi rozkaz zakończenia symulacji. Wydaje się być nieco nieufny co do teorii amnezjii u Szablozębego i ma zamiar dowieść swych racji. Były morderca zaczyna mieć przebłyski z utraconej pamięci i rozpoznaje X-Mana.


Tymczasem McCoy powraca z zakończonej konferencji z zamiarem opuszczenia San Francisco. Gnębią go metody, jakimi on i Xavier posłużyli się w celu przekonania opinii publicznej co do realności zagrożenia. Skręcając w boczną ulicę, nagle dostrzega specjalny wózek swego mentora i z piskiem opon zatrzymuje auto. Stwierda, że nikt inny nie wiedział o ich spotkaniu, więc widocznie opuścił on swój pojazd dobrowolnie. Spostrzega siędzącego na głazie Charlesa, szukającego chwili spokoju. Po raz pierwszy czuje się on zupełnie bezsilny. Kwestionuje decyzje, jakie podjął w życiu i stwierdza, że wiele z nich mogło być błędnymi.


W międzyczasie Gambit usilnie probuje udowodnić swą teorię dotyczącą Creeda. Mówi, że jak na faceta z dziurą w mózgu pamięta on całkiem sporo. Próbuje przywrócić Victorowi pamięć przedstawiając mu za pomocą hologramowej projekcji różne postacie z jego przeszłości, najczęściej są to osoby zamordowane podczas ataku wściekłości Sabretootha, np. Dr Eiger Hargerst lub policjanci Jenson, Peirot i Campagnizzi. Nagle wszystkie jego ofiary zaczynają go otaczać, a on pyta się Cajuna dlaczego każe mu przez to przechodzić. Gambit mówi, że chce, aby on pamiętał każdego z nich, żeby kładąc się spać widział ich twarze i żeby wiedział, ile żyć zniszczył. Victor oszołomiony taką ilością wspomnień ponownie wpada w furię i atakuje X-Mana, jednak ten skutecznie odpiera atak. Pojawia się jeszcze jedna scena, tym razem z przeszłości obu mutantów, kiedy to w Paryżu Creed zabił Henri'ego i Genevieve, dwóch przyjaciół Remy'ego. Teraz jednak Sabretooth wydaje się być dogłębnie poruszony tą brutalnością i nie chce nawet próbować sobie tego przypominać. Całe zajście zostaje przerwane przez Storm, która właśnie weszła do Sali Ćwiczeń i grozi Gambitowi, że jeżeli nie wyjdzie dobrowolnie, ona sama wyrzuci go z pomieszczenia. Ten z kolei mówi, że jeśli Victor spróbuje zapomnieć o swojej przeszłości, on będzie tu, aby mu ją przypomnieć.


Tymczasem rozmowa pomiędzy Xavierem i Beastem toczy się dalej. Obaj zastanawiają się, czy mutacja Creeda w jakiś sposób nie rozgrzesza go ze zbrodni, jakich dopuścił się wobec ludzkości. McCoy twierdzi, że ani on, ani Charles nie jest Bogiem. Myśli, że najbardziej przeraża Profesora to, że często jest zmuszany do odgrywania takiej właśnie roli. Każdy ma prawo do wolnego wyboru, więc oni starali się czynić dobro, natomiast on obrał inną drogę. Nie można zmienić czyjegoś toku myślenia w inny sposób niż poprzez telepatię, której jednak obaj panowie nie biorą pod uwagę. Hank prosi Xaviera, żeby próbując zmienić Sabretootha nie pozwolił jemu zmienić ich samych...

Autor: Killah

Galeria numeru

Uncanny X-Men #326

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.