Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #436

Uncanny X-Men #436

Uncanny X-Men #436

"Trial Of Juggernaut" - part 2

Postacie
Cytat

Juggernaut: "What do you think you're doing in my Juggernaut armor?!"
Juggernaut [IV]: "Cyttorak sends his regards."

Streszczenie

Człowiek w stroju Juggernauta z hukiem wpada do sypialni She-Hulk, rozbijając ścianę i strącając Jennifer i Caina z łóżka. Oznajmia zirytowanemu Marko, że Cyttorak przesyła pozdrowienia. Wygląda na to, że bożek znalazł sobie nowego awatara. Cain i She-Hulk rzucają się na napastnika, jednak ten pierwszym ciosem odrzuca Marko do tyłu. Jennifer trafia nowego Juggernauta, powodując jedynie u siebie ból ręki. Awatar okłada podnoszącego się Caina. Ten chwyta go za nogę i przerzuca. Mówi nowicjuszowi, że może i jest silniejszy, ale nie ma jego doświadczenia. Juggernaut oświadcza, że nie potrzebuje go - wystarczy mu siła. Mimo oporu Caina, powoli przełamuje jego uścisk i wbija swoje palce w jego klatkę piersiową. She-Hulk wjeżdża w niego swoim Jeepem. Samochód zostaje rozbity, ale Juggernaut upada i puszcza Caina. Jennifer radzi kochankowi wycofać się po posiłki, ale ten oświadcza, że nie unika walki. Nie potrzebuje żadnej taktyki, po prostu przerzuci tego uzurpatora stąd do Westchester. Nowy Juggernaut wstaje i każe mu spróbować.


Instytut. Xavier i White dyskutują z panią Shinigawa, reprezentującą Kanadę i rodzinę Pare. Kobieta argumentuje, że przy całej kryminalnej przeszłości Juggernauta trudno będzie im go wybronić, nawet jeśli przekonają sąd, że kierował się jakimś pokręconym uczuciem do Sammy'ego. Jack radzi spojrzeć na to z innej strony - Cain podjął próbę resocjalizacji, powrotu do społeczeństwa. W odpowiedzi Shinigawa wylicza szkody, jakie spowodował tylko podczas ostatniego incydentu w Vancouver. White pyta ją, czy jeśli zdoła przekonać iż akcja Caina była spowodowana próbą obrony kogoś na kim mu zależało, zgodzi się na najmniejszy wymiar kary i ekstradycję go do Stanów. Kobieta ucina wszelkie spekulacje. Marko to jeden z najgroźniejszych przestępców świata i został złapany przez służby kanadyjskie tam, gdzie amerykańskie jednostki zawiodły. Tylko ze względu na prestiż kraju nie ustąpi [pewnie do dziś nie może ścierpieć South Park: The Movie - Christoff-from-Poland]. Dodaje również, że nie ma najmniejszych wątpliwości, iż Cain nigdy nie zejdzie ze złej drogi i dlatego powinien gnić w więzieniu do końca życia.


Gdzie indziej Cain rozbija szyld reklamowy na swoim przeciwniku. Bitwa przeniosła się kilka budynków dalej i biegnąca na pole bitwy She-Hulk mija gruzy, wraki samochodów i rannych ludzi. Dobiega do Caina w momeencie, gdy ten wyrzuca Juggernauta w powietrze, posługując się latarnią uliczną jak kijem baseballowym. Awatar rozbija sobą kolejny mur, przywołując na twarz Marko triumfalny uśmiech. Jennifer próbuje przywołać go do rozsądku i prosi, aby zakończył to szaleństwo. Naładowany adrenaliną Cain uspokaja ją, że wie co robi. Jest od przeciwnika dużo słabszy a jednak zamiata nim ulicę. She-Hulk nazywa go kretynem i radzi rozejrzeć się dookoła. Cain jeest zaskoczony tą obelgą. Jennifer krzyczy, że była jeszcze głupsza od niego, dając się nabrać na tę scenkę z poddaniem się strażnikowi. Obiecał pracować nad sobą, tymczasem znowu bezmyślnie zniszczył cudzą własność i naraził życie niewinnych ludzi. Wyciągnęła go z aresztu tylko po to, żeby to zrobił. Nazywa go tyranem nie potrafiącym panować nad sobą i stwierdza, że lepiej dla wszystkich byłoby gdyby zamknięto go na zawsze. Zamurowany Cain nie wie, co jej odpowiedzieć. Na jego szczęście Juggernaut wygrzebuje się z gruzów i atakuje ponownie. Marko wpada na pewien pomysł i ucisza Walters, prosząc by teraz ona go posłuchała.


Instytut. Shinigawa radzi Jackowi się nie przejmować. To była sprawa nie do wygrania. Proponuje przejść do papierkowej roboty.


Juggernaut zbliża się do Caina. Kiedy jest dostatecznie blisko, Marko szybkim ruchem zrywa mu hełm. Juggernaut panicznie zasłania twarz, kiedy She-Hulk zamierza się do ciosu. Nie jest to potrzebne. Pozbawiony hełmu, kolos wraca do swej prawdziwej postaci małego chłopca. Cain rozpoznaje w nim chłopaka mieszkającego w pobliżu Instytutu, którego upokorzył niedawno za dręczenie zwierząt [X-Men Unlimited któryś tam, swoją drogą ciekaw jestem, czym kierował się Cyttorak wybierając kogoś takiego na swojego awatara - Chris]. Po prostu zwykły dzieciak w dającym siłę ubranku.


Instytut. Do sali odpraw wchodzą asy z rękawa Jacka - Sammy Pare i jego matka. Wpędzając panią Shinigawę w zdumienie, pani Pare składa prośbę o uniewinnienie Juggernauta. Wiele razy informowała władze o aktach przemocy swego męża względem niej i syna. Nigdy nie przyniosło to skutku. Choć prawo gwarantuje im ochronę, nie otrzymali jej. Dopóki nie przybył Juggernaut, nikt nie kiwnął palcem w ich obronie. Kobieta przyznaje, że boi się Caina, który zniszczył jej dom; ale bardziej boi się że zostanie on w więzieniu i nie będzie nikogo kto stanąłby między nią jej mężem.


Vancouver, później. Jack White dołącza do Shinigawy, spoglądającej z tarasu wieżowca na miasto. Kobieta wyznaje mu, że do niedawna lubiła to miasto. Dopóki nie przekonała się, że nie jest takie czyste i piękne na jakie wygląda a rezydujący w nim stróże prawa nie robią tego, co do nich należy. A zamiast nich w obronie niewinnych staje kryminalista. White wita ją w krainie szarości i ironicznie pyta, czy to początek kryzysu jej wiary w prawo? Po chwili milczenia Shinigawa oznajmia, że zgadza się na odstąpienie od kary pod warunkiem pokrycia szkód, mnóstwa godzin prac społecznych i udziałowi Caina w specjalnej terapii. I "proces Juggernauta" można uznać za zakończony jeszcze przed jego rozpoczęciem. White refleksyjnie stwierdza, że prawdziwa próba dla Caina Marko dopiero się rozpoczęła.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #436

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.