Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #4

Uncanny X-Men #4

Uncanny X-Men #4

"The Brotherhood of Evil Mutants"

Postacie
Cytat

Xavier: "We must use our powers to bring about a golden age on earth... side by side with ordinary humans!"
Magneto: "Never! The humans must be our slaves!"

Streszczenie

Trwa intensywny trening w sali ćwiczeń. Pomimo swego wyszkolenia X-Men nie są w stanie przejść toru przeszkód przygotowanego przez Profesora. Jako pierwszy odpada Beast. Iceman pragnie popisać się swym wyszkoleniem, lecz nagła erupcja pary wodnej sprawia, iż traci swą lodową formę. Angel kpiąc z niego wiesza go wysoko pod sufitem ściany sali za majtki. Obu ściąga telekinezą Jean. Xavier każe jej otworzyć mocą stojące przed nim pudło. Znajduje się tam tort. Profesor pragnie w ten sposób uczcić pierwszą rocznicę założenia szkoły i przybycia jego studentów. Scott kroi tort promieniem optycznym, pokazując swą precyzję.


Okres sielanki dobiega niestety końca, bowiem w nieznanym miejscu przy stole zasiada czwórka mutantów. To Quicksilver, Scarlet Witch, Mastermind i Toad. Mastermind prezentuje swą mutacyjną moc iluzji zamieniając mlaskającego Toada w świnię. Zachowanie to nie podoba się Scarlet Witch, lecz ten nie przejmuje się słowami dziewczyny. Dyskusja przeradza się w kłótnię, a wściekły Mastermind oznajmia iż stworzy iluzję która wpędzi mutantkę w szaleństwo. Wówczas powala go Pietro, czyli poruszający się z niesamowitą szybkością Quicksilver. Ostrzega on Jasona Wyngarde, aby nie groził jego siostrze Wandzie. Toad przypomina zebranym, że takie kłótnie są nie po myśli ich przywódcy, jednocześnie zastanawiając się gdzie on się mógł podziać.


Tymczasem do biura linii żeglugowej wkracza Magneto. Obezwładnia jej dyrekcję i uprowadza jeden ze statków. Gdy wypływa w morze, niedaleko przelatuje Angel. Dostrzega ze zdziwieniem pozbawiony załogi statek, lecz stwierdza iż musi być on automatycznie sterowany. Odlatuje nie zauważając ukrytego pod pokładem Magneto. Po powrocie do szkoły zdaje relację Profesorowi, ten zaś stwierdza że ze statkiem musiało być coś nie w porządku, co Warren poczuł instynktownie.


Magneto dociera na niewielką wysepkę na Atlantyku. Tam Toad zdaje mu relację, z tego co wydarzyło się pod jego nieobecność. Magneto grozi Mastermindowi, konsekwencjami, jaki może ponieść narażając się na jego gniew. Quicksilver oznajmia, że on i jego siostra mają już dość słuchania rozkazów, lecz Magneto przypomina iż Wanda zawdzięcza mu życie. Ocalił ją bowiem przed wieśniakami, którzy chcieli spalić ją jako czarownicę, więc teraz musi spłacać ten dług.


Następnego dnia gazety przynoszą informacje o nieznanym frachtowcu atakującym flotę niewielkiego państewka Santo Marco. Xavier natychmiast wzywa do siebie X-Men, przenosząc jednocześnie swój umysł na plan astralny. Tam nawiązuje kontakt z Magneto. Ten proponuje mu współpracę w podporządkowaiu ludzkości mutantom. Xavier w odpowiedzi przedstawia mu swe marzenie, wizję świata w którym ludzie i mutanci żyją normalnie obok siebie. O to marzenie walczą jego X-Men, tak jak walczyć będą teraz z Magneto. Kontakt zostaje przerwany.


Bractwo Złych Mutantów dociera swym statkiem do Santo Marco. Iluzje Masterminda sprawiają, iż państwo szybko zostaje podbite, a opór złamany. Magneto formuje swą armię z karierowiczów i zamyka granice. Powstaje pierwsze na świecie państwo, będące docelowo schronieniem dla mutantów którzy wydali wojnę ludzkości. Tymczasem granicę Santo Marco przekracza Xavier ze swoimi X-Men. Magneto wyczuwa ich nadejście, bowiem z Profesorem X łączy go jakaś dziwna więź. Poleca przygotować się na nadejście X-Men.


Po naradzie ze swym mentorem grupa przystępuje do ataku na Pałac Prezydencki, w którym ukrył się Magneto. Beast wspina się na mury eliminując po drodze strażników, czeka tam jednakże skaczący niczym żaba Toad. Zrzuca on Hanka z murów. Niedaleko przelatujący Angel dostaje się pod ostrzał strażników. Zrzuca na nich kabel wysokiego napięcia, lecz w tej samej chwili przybywa Quicksilver. Warrenowi udaje się go wymanewrować i Pietro pada ogłuszony, po uderzeniu z dużą szybkością o ścianę. Wóczas nadchodzi Scarlet Witch, której czary sprawiają iż na Warrena zawala się mur. Schwytanego zabiera przed oblicze Magneto. Ściana pęka wskutek optycznej salwy Cyclopsa. Scott eliminuje strażników, rzuca się jednak nań Pietro, który zdążył już dojść do siebie. Szamotanina sprawia, iż Scott trafia generator elektryczności. Następuje eksplozja. Cyclops ma jeszcze czas wystrzelić maszynę poprzez mur, gdzie zamraża ją Iceman. Cuci on obu swych towarzyszy ogłuszonych po wybuchu i ruszają w pościg za Bractwem. W ich stronę lecą wszystkie metalowe przedmioty, przed którymi broni ich telekineza Marvel Girl. Nie ma jednak ucieczki przed ogniem, który nagle otacza ich ze wszystkich stron. Panikę powstrzymuje Xavier, który wyjeżdżając na swym wózku z ognia oznajmia, iż jest to tylko iluzja. Niedaleko Magneto pozostawia dla X-Men bombę, która wybuchnie w chwili otwarcia drzwi. Jako drugą podkłada bombę nuklearną z zapalnikiem czasowym, zamierzając zabić wszystkich ludzi w Santo Marco. Quicksilver jest wyraźnie przerażony tym planem. Niedaleko do drzwi zbliżają się X-Men, gdy Profesor rzuca się nagle z wózka na drzwi wyczuwając pułapkę i pragnąc ocalić X-Men. Eksplozja ciska nim o ścianę. Bractwo zaczyna uciekać, zaś Scarlet Witch nie może uwierzyć iż Magneto posunął się do użycia bomby nuklearnej. Niespodziewanie dla X-Men Quicksilver wykorzystując swą szybkość dezaktywuje zapalnik bomby i dopiero potem ucieka. Bractwo odpływa swym frachtowcem, zaś X-Men powracają do rannego Profesora. Oznajmia on im, iż wskutek wybuchu stracił swą telepatię. Jego studenci obawiają się, że bez niego nie uda im się pokonać Bractwa, które zapewne wkrótce da o sobie znać...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.