Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #412

Uncanny X-Men #412

Uncanny X-Men #412

"Hope" - Conclusion

Postacie
Cytat

Profesor X łapiąc Wolverina: "Logan, we've got you!"
Wolverine: "Chuck, I love your bald head!"

Streszczenie

W podziemiach Twierdzy Cassidy, Iceman i Nightcrawler próbują dojść do porozumienia z coraz mniej przypominającym człowieka Black Tomem. Niestety, Cassidy nie jest chętny do współpracy i jedna z jego łodyg przebija pierś Bobby'ego. Drake, żywy tylko dzięki swojej lodowej formie, pada na ziemię. Tom oznajmia Kurtowi, że za każdym razem, kiedy on otrzymuje cios, cierpią również jego żywiciele. Nightcrawler prosi potwora, żeby ich wypuścił, na co Tom odpowiada tylko szyderczym śmiechem.


W ogrodzie nowojorskiego szpitala, pielęgniarka Annie oczekuje z milczącym Havokiem na przybycie jego brata. Kobieta wyznaje swojemu pacjentowi miłość; chce, żeby został jej mężem i ojcem dla jej syna i płacze w bezsilności, wiedząc, że to niemożliwe. Przybywa Cyclops, który podnosi swojego bezwładnego brata z wózka i dziękuje Annie za opiekę nad nim. Pielęgniarka pyta, czy Alex nie będzie jej jeszcze potrzebował, ale Scott oznajmia, że Havok był przed wypadkiem związany z inną kobietą. Annie nie rezygnuje, twierdząc, że ciągle będzie potrzebował opieki medycznej.


W Twierdzy Cassidy ranny Iceman z trudnością wstaje. Tymczasem Nightcrawler teleportuje się do uwięzionej Stacy i uwalnia ją od łodyg. Zgodnie z jego planem dziewczyna podbiega do Toma i używa na nim swojej mocy kontroli feromonów. Wywołuje u niego tak wielkie podniecenie, że stwór zapomina o pozostałych, umożliwiając Icemanowi zamrożenie i zniszczenie wszystkich wychodzących z niego odgałęzień. Uwięzieni mutanci uwalniają się, i odkrywają jeszcze jedną zmianę - podczas, gdy był żywicielem Toma, Archangel z niewiadomych przyczyn odzyskał normalną barwę skóry. Poza tym jego włosy urosły i sięgają mu do ramion. Do Warrena podchodzi Stacy i dziękując mu za to, że uratował ją podczas katastrofy samolotu [UXM #410 - Christoff]. Dziewczyna chce pocałować Worthingtona, ale on pyta ją tylko, co robi. Nim do czegoś dochodzi, Tom odzyskuje siły i zaczyna niszczyć wyspę. X-Men i Juggernaut uciekają na wybrzeże. Cain prosi swojego niedawnego przyjaciela, by zostawił ludzi Xaviera w spokoju, przecież przybyli, żeby mu pomóc. Tom nie słucha. M unosząca Icemana, Archangel niosący Stacy i teleportujący się Nightcrawler uciekają, ale Wolverine spada w dziurę, która nagle się pod nim otwiera. Ratuje go Juggernaut, a następnie rzuca w kierunku właśnie nadlatującego Blackbirda, gdzie łapie go Profesor X. Na szczątkach wyspy Black Tom staje przed Cainem i oskarża go o zdradę, głupotę i bezużyteczność, po czym strąca do morza. Pomoc przychodzi z najbardziej nieoczekiwanej strony: Sammy, człowiek-ryba skacze do wody i ratuje tonącego olbrzyma, zachęcając, go aby został z Xavierem, który "jest dobrym człowiekiem." W samolocie, Cain staje przed swoim znienawidzonym bratem, który oferuje mu miejsce w Szkole, dopóki Marko nie wydobrzeje. Juggernaut przyjmuje propozycję, choć przyznaje, że wciąż nienawidzi Charlesa. Profesor odpowiada mu, że ciągle ma nadzieję, że sprawy między nimi się ułożą. Cain siada obok swego wybawcy Sammy'ego i puszcza głośnego bąka. Na kpiny młodego mutanta odpowiada, że nienawidzi skrzypiących skórzanych siedzeń. W salwach śmiechu X-Men odlatują w kierunku domu.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #412

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.