Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #406

Uncanny X-Men #406

Uncanny X-Men #406

"Starring Contests Are For Suckers"

Postacie
Cytat

Fever Pitch: "The Louvre... worlds largest museum. Product of centuries of homo sapiens and what they call 'art'... Wonder how long it'll take to burn down?"

Streszczenie

W podziemiach bazy X-Corps Mastermind uwalnia się dzięki Mystique ze zbiornika. Jest spragniona zemsty na swojej siostrze, ale Raven uspokaja ją, że na to przyjdzie czas [Regan niedawno dostała łomot od X-Treme X-Men - Christoff]. Morderczyni cieszy się, że tak łatwo udało jej się oszukać Banshee'go. Najpierw udając dzięki elektrycznemu generatorowi Surge'a, a potem wywabiając wszystkich z kwatery jako Jakob Eisen, udało się jej przejąć X-Corps jako bazę dla przyszłych akcji terrorystycznych. Obie kobiety opuszczają piwnicę. Po ich wyjściu Banshee, obficie krwawiąc, podnosi się.


W centrum Paryża X-Men pacyfikują śmigłowce. M wyciąga z nich zbuntowane duplikaty i dostarcza do Madroxa, który je wchłania, a Archangel niszczy rakietnicą helikoptery. Wkrótce większa część floty zostaje rozbita. Tymczasem Avalanche zbliża się do Wieży Eiffel'a i burzy ją.


W bazie X-Corps Jubilee i Husk mają spore kłopoty z Blobem, ale zjawia się niespodziewana odsiecz w postaci Stacy X. Podczas, gdy Warren i M niszczą resztki śmigłowców, Fever Pitch podpala Luwr. To robota dla Icemana, który atakuje podpalacza wielkim strumieniem zimna.


Mystique planuje rozszerzyć swoją błyskawiczną wojnę na całą Europę, sprawiając, że świat zacznie się bać homo superior i marzenie Xaviera upadnie. Jednak jej partnerka, Mastermind, ma kłopoty - Madrox zaczyna odzyskiwać kontrolę nad swoimi duplikatami. Raven przypomina jej o Jasonie Wyngrade i nakazuje być równie twardym jak on. Najwyraźniej Martinique ma kompleksy na punkcie ojca, gdyż odzyskuje koncentrację.


Banshee dowleka się do laboratorium gdzie, przy ciele Sunpyre, ciągle przebywa uwięziony Abyss.


W Paryżu Iceman umieszcza Fever Pitcha w wielkim bloku lodu, gasi też płonący Luwr. M i Archangel likwidują ostatni helikopter. Zamieszki zostały opanowane, ale za jaką cenę. Świat znowu będzie miał powód by bać się i nienawidzić mutantów. Plan Mystique przynajmniej w części się powiódł.


Stacy siedzi na powalonym Blobie. Grubas chyba zaznaje największej rozkoszy w życiu, co rozbawia Husk i Jubilee. Tymczasem Mystique odbiera alarm z laboratorium. Na miejscu zastaje konającego Seana i już ma zamiar skrócić jego cierpienia, kiedy z mroku wyłania się Abyss. Mutant nie ma zamiaru po raz kolejny patrzeć, jak Raven morduje kogoś na jego oczach i używa swojej mocy, wciągając ją w otchłań. Niestety, nie potrafi tego dość szybko zatrzymać i Cassidy również jest wsysany. W ostatniej chwili ratują go Husk i Jubilee a Abyss w końcu "zamyka" swoje ciało.


Później, w szpitalu, X-Men dokonują bilansu strat. Duża część Paryża zniszczona, Sunpyre i Radius zabici, Mastermind i Avalanche uciekli a Mystique została wciągnięta w otchłań Abyssa. Leżący w stanie krytycznym Banshee ma dużą szansę przeżycia, lecz będzie musiał żyć ze świadomością, że cała operacja X-Corps zakończyła się tragicznie.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #406

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.