Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #197

Uncanny X-Men #197

Uncanny X-Men #197

"To Save Arcade?!"

Postacie
Cytat

Arcade: "Brilliant Ruskie! Bucket-head's out to punch my ticket, and you send him crashing right through my front window!"

Streszczenie

Na pokładzie statku kosmicznego Shi'ar Colossus wpada do kabiny, gdzie Shadowcat siedzi na łóżku z... Peterem Rasputinem. Piotr chwyta swego zaskoczonego sobowtóra i wyrzuca go przez ścianę statku w kosmos. Utworzona dziura powoduje dekompresję i wszystko zaczyna być wysysane na zewnątrz. Colossus zatyka otwór łóżkiem, ratując sytuację. Z ulgą przytula Kitty, która nagle przeistacza się w królową Brood i atakuje go. Peter ucieka do innej komnaty. Tu czeka na niego uzdrowicielka Zsaji, gotowa ukoić jego ból. Rasputin bierze jej dłoń, pytając czy dobrze zrobił odrzucając Kitty przez wzgląd na nią. Zsaji zmienia się w szkielet, przypominając że poświęciła własne życie by go uratować. Peter znowu rzuca się do ucieczki. Wbiega na pole kołchozu, w którym dorastał. Traktor za chwilę zmiażdży jego siostrę Ilianę. Peter interweniuje bez wahania i rozbija maszynę. Spoglądają na niego demoniczne oczy. Siostra dziękuje bratu za ratunek. Dzięki temu, że przeżyła, wpadła w ręce Belasco, który uczynił z niej swoją uczennicę. Trzy kobiety otaczają go, pytając gdzie był, kiedy go potrzebowały. Kiedy ich dłonie zaczynają rozdzierać jego ciało, Peter budzi się, przybierając stalową formę i niszcząc piżamę. Rozgląda się wokoło, stwierdzając, że nie jest w swoim pokoju. Na łóżku obok śpi Shadowcat. Patrząc na nią, Piotr zastanawia się co dziewczyna do niego czuje po rozstaniu. Po chwili Kitty budzi się. Gdy oboje zastanawiają się gdzie są, w drzwiach wita ich Arcade. Są w jego Zabójczym Świecie.


Dom Summersów na Alasce. Cyclops powoli pakuje walizkę. Postanowił odwiedzić Szkołę po niepokojącym telefonie Moiry dotyczącym profesora. Madelyne przypomina mu, że teraz ma żonę, o którą musi dbać. Życzy mu dobrej podróży i prosi, żeby szybko wracał.


Colossus i Shadowcat jedzą śniadanie w towarzystwie Arcade'a. Nagle do salonu wlatuje pocisk naprowadzany na ich gospodarza. Ma omijać wszystko z wyjątkiem celu i Peter nie może go złapać. Shadowcat fazuje przez rakietę, zakłócając jej pracę. To pozwala Colossusowi chwycić pocisk i przyjąć na siebie ciężar wybuchu. Choć wyposażenie salonu zostaje zmienione w strzępy, nikomu nic się nie staje. Arcade prowadzi dwójkę mutantów do magazynu, gdzie stoi mnóstwo robotów udających X-Men. Zdejmuje z jednego z Colossusów kostium i daje go Peterowi w miejsce zniszczonego. W zadaniu, które ma dla nich, będą mogli użyć wszystkich jego zabawek. Wyjaśnia zdumionej Kitty, że pozwala wrogom X-Men trenować tu, wykorzystując te roboty, które całkiem dobrze imitują ich moce. Miażdżąc jedną z kukieł Colossus radzi mu, żeby ich misją nie było zastąpienie androidów. Arcade przypomina im pocisk - ktoś chce go zabić. I to nie byle kto - Dr Doom. Oni mają go ochronić. Jeśli odmówią, Miss Locke zajmie się ich rodzinami. Colossus pyta cicho Kitty, co powinni zrobić. Shadowcat podejrzewa podstęp, dziwi ją że Arcade zwerbował tylko ich. Proponuje grać w jego grę dopóki jej nie rozgryzą.


Manhattan. Jaime i Nimrod pod postacią człowieka jedzą lunch w knajpie. Rodriguez jest bardzo wdzięczny przyjacielowi, który pomaga jego synowi w nauce. Nimrod stwierdza, że po prostu rewanżuje się za to, że dał mu dach nad głową. Ich rozmowę przerywa dwójka bandziorów, którzy pistoletami terroryzują klientów, żądając pieniędzy. Gdy jeden z nich wymierza broń w Nimroda, ten przybiera postać robota i za pomocą lasera zmienia bandytów w kałużę wrzącej plazmy. Tłumaczy Jaimemu i pozostałym, że jego interwencja uratowała życie wielu z nich. Ludzie przyjmują wyjaśnienia robota i obwołują go bohaterem.


Zabójczy Świat. Colossus, Shadowcat i grupa androidów stoją na dachu budynku w wytworzonej iluzji Manhattanu, czekając na ruch Dooma. Peter mówi Kitty o ich ostatniej walce z doktorem [Uncanny #145-147], kiedy niemal zostali pokonani. Arcade przez radio wyjaśnia im, że wtedy mieli do czynienia z jednym z robotów Dooma. Teraz prawdziwy dyktator jest gdzieś tutaj, czychając na jego życie. Kitty podejrzewa, że Arcade kłamie, wątpi żeby Doom grał według jego zasad. Martwi ją też niezręczna sytuacja z Peterem. Jej myśli przerywa odgłos nadjeżdżającego pociągu. Opancerzony ekspres już z daleka otwiera do nich ogień. Na dach wbiegają dziesiątki żołnierzy-robotów. Lokomotywa podjeżdża i zmienia się w ogromnego robota bojowego a z sąsiednich dachów startują pociski. Zaczyna się bitwa. Shadowcat wydaje rozkazy. Roboty Storm i Rogue mają ich wspierać z powietrza, makiety Wolverine'a zajmą się żołnierzami a reszta skoncentruje się na robocie-lokomotywie. Ku przerażeniu Kolosa strzał wroga niszczy robota-Cyclopsa i wykrzykującą rozkazy Shadowcat. Ku jego uldze dziewczyna również okazuje się androidem.


W powietrzu Storm uderzeniami błyskawic niszczy dwie rakiety. Rogue rozbija dwie kolejne przelatując przez nie. Niestety, jej konstrukcja nie wytrzymuje i ginie. Na dole sobowtóry Wolverine'a złomują po kolei roboty-wojowników. Są jednak zbyt pewne siebie i jeden z nich zostaje przebity od tyłu lancą. Przeciwnicy przytłaczają X-Men liczebnie i po kolei giną wszystkie androidy. Colossus i Shadowcat zostają sami przeciwko robotowi-lokomotywie. Zdeterminowany by chronić Kitty Colossus urywa przeciwnikowi potężne ramię i wbija je w korpus, niszcząc robota. Triumfalnie krzyczy, że uratował Kitty. Wyznaje jej, że cały czas ma wyrzuty sumienia, z powodu śmierci Zsaji. Częściowo dlatego zdecydował się na rozstanie - chciał przynajmniej uczcić pamięć kobiety, która poświęciła dla niego życie. Pyta Shadowcat, czy takie postępowanie jest słuszne, czy to tylko rozdrapywanie ran? Przerywa mu seria pocisków, uderzających w ziemię obok nich. To Doom we własnej osobie, ostrzeliwuje ich ze swego krążownika. Colossus wyrywa stalową rurę i rzuca nią w samolot, krzycząc, że brzydzi się manipulatorami takimi jak Doom, Beyonder i Arcade. Uszkodzony pojazd rozbija się wprost na dachu budynku, w którym przebywa Arcade. Rzucona przez Petera Shadowcat rusza mu na ratunek, Peter podąża za nią. Gdy wbiega do kwatery Arcade'a, Doom szykuje się właśnie do jego zabicia. Ciało Kitty leży u jego stóp. Colossus już ma się rzucić na dyktatora, kiedy prawdziwa Kitty wylatuje z podłogi za Doomem i fazuje przez niego. Systemy zbroi przestają działać i doktor pada na ziemię. Shadowcat wyjaśnia przyjacielowi, że zmyliła przeciwnika swoim androidem a autentyczna rozpacz Kolosa pomogła zaskoczyć Dooma. Android zastępował ją od rozpoczęcia bitwy, podczas gdy czuwała przy Arcade. Przeprasza Petera, że mu nie powiedziała, ale chciała też sprawdzić, czy mu na niej zależy. Rasputin pyta ją, co stwierdziła? Tymczasem Arcade ze śmiechem strzepuje popiół z cygara na leżącego Dooma. Klapa w plecach robota otwiera się i wychodzi z niego Miss Locke. Rudzielec podaje jej szampana i wypijają jego zdrowie. Arcade wyjaśnia mutantom, że w każde jego urodziny gra w ten sposób ze swoją partnerką, dając jej 24 godziny na zabicie go. Kitty nazywa go szaleńcem. Arcade ze śmiechem przyznaje jej rację.


Później, Arcade odstawia parę mutantów do Szkoły. Kitty niechętnie stwierdza, że nie mogą mu nic zrobić. Pyta Petera, o czym myślał w drodze powrotnej. Kolos mówi, że doszedł w końcu do ładu ze swoimi problemami. Shadowcat cieszy się z tego. Peter zauważa, że Kitty ostatnio wydoroślała. Pyta, czy to początek nowej przyjaźni. Shadowcat po wahaniu odpowiada "Być może".


Serengeti. Postrzelona w głowę Storm z wolna odzyskuje przytomność i odpędza krążące nad nią sępy. Gniewnie każe im poszukać kogoś gotowego na śmierć. Ona nie ma zamiaru się poddawać.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #197

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.