Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #98

Uncanny X-Men #98

Uncanny X-Men #98

"Merry Christmas, X-Men..."

Postacie
Cytat

Jack Kirby (obserwujący pocałunek Scotta i Jean): "Hey Stan, you know who they were? I tell you, they never used to do that when we had the book."
Stan Lee: "Ah, Jack. You know these young kids... they got no respect."

Streszczenie

Na Times Square X-Men cieszą się świętami Bożego Narodzenia zapominając na ten krótki czas o wszystkich problemach. Cyclops i Jean przy kolacji wyznaje sobie miłość. Sielankę przerywa pojawienie się Sentineli, które natychmiast atakują swoje cele. Scott wypada z budynku trafiony promieniem jednego z robotów, a jego dziewczyna zostaje ogłuszona i porwana. Następnymi schwytanymi stają się Wolverine i Banshee, Ororo natomiast ratuje wiszącego 60 pięter nad ziemią Cyclopsa. Jeden z tworów Langa podejmuje kolejną próbę unicestwienia lidera X-Men, tym razem jednak musi stawić czoła władczyni pogody. Ogromny huragan wytworzony przez Storm unieszkodliwia robota w mgnieniu oka.


W innej części globu Xavier cieszy się wakacjami ze starym przyjacielem Peterem Corbeau. Obaj spędzają czas na prywatnym jachcie pływając w okolicach Bahamów. Profesor, podobnie jak jego uczniowie, staje się celem ataku Sentinela i po krótkiej walce musi ulec potędze robota. Corbeau zostaje sam ze szczątkami swojego jachtu 200 mil od lądu.


Lang przeprowadza testy na czwórce więzionych przez siebie mutantów. Zdenerwowany przez Jean uderza ją, na co od razu reaguje Wolverine. Logan robi w końcu użytek ze swoich pazurów, (wszyscy myśleli że są one jedynie częścią rękawic, a nie jego ciała) uwalnia się z "niezniszczalnych" kajdanów i pomaga oswobodzić przyjaciół. Cała trójka ucieka z bazy, niszcząc po drodze atakujących ich Sentineli. Zmuszeni są zostawić w niewoli nieprzytomnego profesora.


Na teren posiadłości Xaviera wdziera się intruz. Okazuje się to być stary przyjaciel mentora X-Men - Dr Peter Corbeau. Cyclops dzieli się z nim swoimi obawami - Cerebro przeczesało cały świat w poszukiwaniu porwanych i nie znalazło nawet najmniejszego ich śladu. Corbeau znajduje wreszcie rozwiązanie tej zagadki - trójka mutantów jest poza Ziemią! Jean, Banshee i Wolverine w końcu wydostają się z bazy. Tylko po to jednak, by dowiedzieć się, że przez cały czas byli wewnątrz stacji kosmicznej będącej na orbicie ziemskiej.

Autor: viq

Galeria numeru

Uncanny X-Men #98

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.