Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #202

Uncanny X-Men #202

Uncanny X-Men #202

"X-Men... I've Gone To Kill The Beyonder!"

Postacie
Cytat

Nightcrawler: "Never a dull moment... at herr professor Xavier's school for gifted youngsters!"

Streszczenie

"X-Men... wyruszyłam zabić Beyondera!" - wykrzykuje Rachel, która doszła do wniosku iż tylko Phoenix jest w stanie powstrzymać potężną istotę przed zniszczeniem jej wszechświata. Zaalarmowana Rogue budzi pozostałych, którzy nie są zachwyceni faktem iż Rachel po raz kolejny odbiło. Magneto namierza ją przy pomocy Cerebro, jednocześnie grożąc Loganowi i vice versa. Urządzenie pokazuje odczyt niesamowitej energii zmierzajacej w stronę San Francisco i X-Men po raz pierwszy uświadamiają sobie fakt, iż Rachel nie jest Phoenix jedynie z nazwy, lecz nosi w sobie moc która wcześniej zniszczyła Jean Grey.


Mutantka spada z nieba na Alcatraz, gdzie znajduje się Beyonder wyzwalając całą swą energię, i ze zdziwieniem stwierdza, iż nic się nie stało. Mutantka usiłuje zniszczyć Beyondera całą swą mocą, jednak jego potęga na to nie pozwala. Kiedy dziewczyna nie ustaje w próbach zgładzenia go, ten niespodziewanie przenosi ich do rzeczywistości z której przybyła Rachel - alternatywnej wersji przyszłości, w której X-Men zostali zabici przez zaawansowaną wersję Sentineli. Rachel raz jeszcze widzi ostatnią bitwę zespołu [Uncanny X-Men #139-42] oraz Kitty Pride poświęcającą swe życie w walce z Nimrodem, co pozwoliło Phoenix znaleźć się w przeszłości [Uncanny X-Men #192]. Dla Beyondera jest jasne, iż Rachel obwinia się o tamte wydarzenia i dlatego przybyła go zabić, aby broniąc wszechświata nie dopuścić, by X-Men zginęli po raz drugi. Stawia ją przed wyborem obdarzając olbrzymią mocą, wystarczającą aby go unicestwić. Jednocześnie przenosi do San Francisco X-Men i sprowadza z przyszłości Sentineli, którzy ich zgładzili. Od Rachel zależy teraz czy zabije Beyondera, czy ocali cały zespół.


Ororo znajduje się na pokładzie Blackbirda, który staje się pierwszym celem zaawansowanych technologicznie robotów. Wybór paraliżuje Rachel, jednak Storm nie traci głowy, rozkazując jej aby ustanowiła psychokontakt pomiędzy nią a resztą zepołu, co umożliwi jej dowodzenie walką. Sama przelatuje Blackbirdem pod Golden Gate, a gdy Sentinel czepia się skrzydła wznosi się pionowo w górę, aż docierają poza atmosferę gdzie zaczynają spadać. Robot płonie jak meteor, lecz los Ororo wydaje się być również przesądzony.


Tymczasem reszta Sentineli ma w bazie danych wszystkich członków grupy i z łatwością zaczyna ich neutralizować. Magneto pada skrępowany taśmą niwelującą jego moce, Rogue zostaje ciśnięta w tłum i wchłaniając myśli ludzi zostaje porażona, a Wolverine po uszkodzeniu jednego z przeciwników również zostaje powalony. W ostatniej chwili ocala go Rachel, wynosząc go wraz z pozostałymi ze strefy zagrożenia. Robot zaczyna się przystosowywać do stawienia czoła energii Phoenix, z którą zetknął się po raz pierwszy. Chwilę później jego sensory zostają przez nią oślepione, co pozwala Loganowi zacząć go niszczyć, a Magneto obniża temperaturę maszyny i kręcąc nią sprawia, iż teraz jako bryła lodu zmienia się w śnieżycę nad miastem, po tym jak niszczy go Rogue. Magnus sprowadza chwilę później bezpiecznie na ziemię spadającego Blackbirda, podczas gdy Colossus i Shadowcat walczą z ostatnim przeciwnikiem. Kitty, rozpoznana przez Sentinela jako Ariel z przyszłości, w ostatniej chwili ratuje Petera, po czym wspólnie powodują u robota spięcie, a Rachel z łatwością go wysadza. Teraz powraca do Beyondera, który oznajmia iż pragnął jej jedynie pomóc pozbyć się ciężaru toczącej ją winy, ta jednak wściekła policzkuje go stwierdzając, iż wszystkim wokół samym istnieniem wyrządza wielką krzywdę.


[Numer jest częścią crossover "Secret Wars II", które przetoczyło się przez Uniwersum Marvela na przełomie lat 1985/86. Opowiadało o Beyonderze, wszechpotężnej istocie o wyglądzie młodego Davida Haselhoffa, który dręczony problemami egzystencjalnymi rozważał czym jest życie i jak najlepiej zniszczyć naszą galaktykę.]

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #202

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.