Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #213

Uncanny X-Men #213

Uncanny X-Men #213

"Psylocke"

Postacie
Cytat

Sabretooth: "Bad move babe, making me mad... that guarantees you suffer before you die!"
Wolverine: "You want them bub, youh deal with me first"

Streszczenie

Betsy używa Cerebro i przegląda sytuację w Instytucie. Rogue lata nad szkołą, Kurt nadal nie odzyskał przytomności, Peter leży sparaliżowany, Kitty znika, a Nowi Mutanci przepadli bez wieści.


Tymczasem Wolverine, Storm, Magneto i Callisto poszukują dzieciaków w tunelach. Magneto zdradza, iż Hellfire Club zaproponował X-Men sojusz i zastanawia się czy w świetle zaistniałych okoliczności nie należy go przyjąć. Betsy proponuje telepatycznie, iż dokona przy pomocy Cerebro psychoskanu w poszukiwaniu Marauders, jednak Storm i Magneto zabraniają jej realizacji tego pomysłu, ponieważ jest nowa w zespole i ciągle nie dowierzają jej umiejętnościom. Jedynie Logan staje w obronie Angielki.


W Instytucie rozżalonona Betsy zdejmuje hełm Cerebro, kedy niepodziewanie coś rzuca nią o ścianę.


W Los Angeles Dazzler po raz kolejny widzi Malice i coraz bardziej dostaje się pod jej wpływ, oddajac się chwilowemu szaleństwu i zapominając o tym, że powinna się ukrywać.


W posiadłości Rogue zostaje zaatakowana i w chwilę później staje się jasne, iż do Instytutu wdarł się Sabretooth, który teraz postanawia dokonać masakry X-Men. Psylocke usiłuje zawiadomić resztę zespołu, jednak Creed atakuje z kolei ją. Dziewczyna poraża go telepatycznie i zaczyna uciekać, odciągając go w ten sposób od ambulatorium i budynku szkoły. Obserwująca to na monitorze Moira nie może nic zrobić. Wreszcie Betsy wypada przez okno, a Sabretooth chwyta ją w swe łapy. Wówczas jednak pojawia się Wolverine, a Storm dzielnie atakuje Sabretootha, choć wciąz pozbawiona jest mocy. Ororo udaje się odciągnąć Betsy, podczas gdy na Creeda rzuca się Logan. W trakcie kiedy obaj toczą walkę, pojawia się Magneto, który zamierza zakuć Sabretootha w metalowe łąńcuchy. Psylocke prosi go jednak, aby tego nie robił, ma bowiem inne plany. Zamierza wślizgnąc się do umysłu Creeda, gdy ten zaprzątnięty będzie walką i odkryć kim są Marauders. Tymczasem Logan zbiera niezłe cięgi. W chwili kiedy uradowany Creed zamierza go zrzucić z urwiska do morza, okazuje się iż Wolverine tylko udawał, aby Betsy miała czas dokonac skanu. W rezultacie w morzu lądują obaj. Logana wyciąga Rogue, zaś po Victorze nie ma śladu. Po powrocie do szkoły Storm dziękuje Psylocke za to zrobiła i wita ją jako pełnoprawnego członka X-Men.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #213

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.