Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #99

Uncanny X-Men #99

Uncanny X-Men #99

"Deathstar Rising"

Postacie
Cytat

Nightcrawler: "Ach, Peter. We are in space and we are all still alive... are you disappointed my friend?"

Streszczenie

Logan, Jean i Sean dryfują w przestrzeni kosmicznej po ucieczce z bazy Langa. Udaje się im przeżyć jedynie dzięki Sentinelom, które tworzą wokół nich bąble atmosferyczne i zabierają spowrotem do kompleksu. W rezydencji mutantów Dr Corbeau z pomocą Cerebro i komputera NORADu w górze Valhalla poznaje w końcu miejsce pobytu porwanej trójki - stacja orbitalna organizacji S.H.I.E.L.D. Następnego dnia X-Men i Corbeau, pomimo niepokojącej aktywności słonecznej, wyruszają wahadłowcem w przestrzeń kosmiczną na misję odbicia przyjaciół. Podczas startu dają o sobie znać klaustrofobia Storm i paraliżujący strach przed lataniem Colossusa, którego brat - jeden z pierwszych rosyjskich kosmonautów - zginął w czasie eksplozji statku. W trakcie lotu załoga stacji Starcore One zdaje sobie sprawę, że prom Dr Corbeau leci w największą burzę słoneczną jaka kiedykolwiek miała miejsce, a w samym statku Kurt próbuje rozweselić Colossusa... niestety bezskutecznie.

Ziemia, wioska Dal'roon, pół godziny drogi od Dublina, stolicy Irlandii. Człowiek znany jako Flaherty wysyła list polecony nieznanej treści do Seana Cassidy. Po wyjściu z poczty ma poczucie, że dobrze wykonał swoją misję... i jest to jedna z ostatnich rzeczy o których zdążył pomyśleć przed śmiercią. Śmiercią z rąk Black Toma Cassidy.


W przestrzeni kosmicznej wahadłowiec X-Men zmierza w kierunku bazy projektu Armageddon. Corbeau prosi Langa o schronienie przed burzą, na co ten się nie zgadza. Spostrzega jednak, że detektor mutantów skierowany na prom wariuje, co oznacza ze na jego pokładzie znajduje się ich spora grupa. Na "przywitanie" promowi Starcore Eagle-one zostają wysłani Sentinels. Ich atak powoduje rozerwanie kadłuba wahadłowca w wyniku czego Storm zostaje wyssana na zewnątrz. Colossus natomiast zaczyna się dusić, gdyż nie ma na sobie skafandra (spanikowany rozerwał go w trakcie startu). Widząc to Corbeau decyduje się na szalony manewr i wlatuje do stacji... przez "zamknięte drzwi". Robot atakujący Ororo zostaje błyskawicznie pokonany, a bogini pogody odkrywa, że jej moce działają nie tylko na powierzchni planety. Wewnątrz stacji X-Men niszczą kolejnych Sentineli. Colossus jest wściekły na Cyclopsa, że ten nie myśli o losie Storm walczącej o życie w przestrzeni. Chwilę po tym Ororo wreszcie dostaje się do swoich przyjaciół, ku wielkiej uciesze Rosjanina.


Jean, dzięki swoim zdolnościom, podaje Scottowi miejsce w którym są więzieni mutanci. Cyclops zleca swojej drużynie odbicie Wolverine'a i Bansheego, podczas gdy sam zamierza rozprawić się z osobą, która ich w to wszystko wmieszała.


W pokoju dowodzenia rozwścieczony Scott masakruje Langa, podczas gdy Corbeau uwalnia Jean, która przerywa furię lidera X-Men. Do pomieszczenia dostaje się postać, która strzałem z zaskoczenia powala Cyclopsa. Jean nie może uwierzyć własnym oczom. Jakiś czas później przybywają Wolverine, Storm, Banshee, Colossus i Nightcrawler, którzy zostają zaatakowani przez... oryginalny zespół X-Men: Cyclopsa, Beasta, Icemana, Angela i Marvel Girl prowadzonych przez samego Profesora Xaviera!

Autor: viq

Galeria numeru

Uncanny X-Men #99

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.