Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #106

Uncanny X-Men #106

Uncanny X-Men #106

"Dark Shroud Of The Past"

Postacie
Cytat

Colossus: "I thought you were in danger my... friend. I only wished to help. Next time i will know... better."
Wolverine: "That's fer sure, bub. 'cause I'm gonna teach you once an' fer all never t'cramp Wolverine's style! On yer feet Colossus! So I can see if that steel skin o'yours can be cut by Wolverine's adamantium claws!"

Streszczenie

Firelord stoi przed profesorem Xavierem, domagając się podania miejsca pobytu X-Men. Charles oznajmia mu, że jego uczniowie właśnie przenieśli się do innej galaktyki. Zanim jest w stanie wyjaśnić kosmicznemu podróżnikowi coś więcej, dopada go kolejny koszmar i Profesor X zapada się w odmęty własnej podświadomości. Przypominają mu się wydarzenia, które nastąpiły kilka dni po przybyciu do Szkoły Moiry Mc Taggert: trapiony ciągłymi atakami koszmarów Charles leży pod opieką swojej gosposi i oboje wspominają czasy, kiedy łączyło ich coś więcej niż przyjaźń.


Tymczasem X-Men przeprowadzają kolejny trening w sali ćwiczeń. Dochodzi do kłótni między Wolverinem i Colossusem, który próbował zepchnął Rosomaka z toru lotu stalowej belki, co tylko go rozwścieczyło. Logana atakuje Cyclops, który ma już dość jego ciągłych napadów szału, jednak ten stwierdza, że to wina Summersa, który po śmierci Thunderbirda katuje grupę ciągłymi treningami. Banshee popiera Kanadyjczyka, radząc Scottowi przestać się obwiniać za śmierć towarzysza. Logan wprost radzi Cyclopsowi, aby odszedł, jeśli nie radzi sobie z obowiązkami dowódcy, ale Storm staje w obronie Summersa, mówiąc Wolverine'owi, że to raczej on powinien odejść. Jej propozycję popiera przybyły nie wiadomo skąd Angel i sugeruje, aby reszta nowych X-Men podążyła z nim. On, Iceman, Beast i Marvel Girl mają już dość tych nieudanych imitacji w drużynie i postanowili zrobić porządek. Czwórka byłych X-Men przechodzi od słów do czynów i atakuje swoich niedawnych kolegów. Angel chwyta Cyclopsa i zrzuca go z dużej wysokości na Banshee'go, gdy tymczasem Marvel Girl telekinetycznie manipuluje laserami, ostrzeliwując Storm. Ororo jest zszokowana, że jej najlepsza przyjaciółka wypiera się jakiejkolwiek znajomości z nią. Wolverine odpiera ciągłe ataki próbującego go zamrozić Icemana. Otrząsający się po upadku Scott obserwuje, jak Banshee uderza w Angela strumieniem fal sonicznych i ten spada. Na ziemi jednak obezwładnia zaskoczonego jego odpornością Cyclopsa. Na pomoc spieszy Colossus, jednak Warren ściąga Summersowi wizjer i strumień niekontrolowanych promieni optycznych odrzuca Rosjanina do tyłu. Scott dochodzi w końcu do wniosku, że jego napastnik nie jest tym, za kogo się podaje - nie tylko próbował go zabić, ale wytrzymał atak Banshee'go, który powaliłby prawdziwego Worthingtona. Pozbawiony wątpliwości wyrywa mu się i uderza potężną wiązką promieni. Tymczasem Nightcrawler toczy pojedynek z fałszywym Beastem w jego ludzkiej formie. Nowi X-Men dzielnie stawiają czoła napastnikom, ale w końcu dochodzą do wniosku, że nie mają szans, gdyż ich przeciwnicy nie wykazują żadnych oznak znużenia i są niewrażliwi na jakiekolwiek ataki. Z pomocą przychodzi im Profesor X, który po prostu dezintegruje fałszywych X-Men. Zanim jest im w stanie cokolwiek wyjaśnić, atakuje kolejna wypaczona postać - fałszywy Xavier, który jest tak potężny, że drużyna może tylko bronić się przed jego kolejnymi atakami. Jednak nagle otaczają go wytworzone przez prawdziwego profesora postacie oryginalnych X-Men i wszyscy znikają. Xavier wyjaśnia swoim uczniom, że cały atak był dziełem mrocznej strony osobowości, która wymknęła się spod kontroli z powodu kolejnych halucynacji. Charles z trudem utrzymuje swoje myśli na wodzy, przestając odróżniać prawdę od fałszu. W tym momencie umysł Xaviera wraca do teraźniejszości. Znów leży przed gwiezdną bramą, przez którą przeszli jego X-Men aby ocalić świat, ale jest już wolny od swoich koszmarów. Umysł Charlesa Xaviera powrócił do normalności.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #106

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.