Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #285

Uncanny X-Men #285

Uncanny X-Men #285

"Down the Rabbit Hole"

Postacie
Cytat

Michaił: "Is it you wish to bring destruction to us all?"

Streszczenie

Spadają. Rozrywani przez energią przejścia między wymiarami. Wreszcie Marvel Girl chwyta swą telekinezą siebie i Colossusa ratując ich przed upadkiem. Są sami i wiedza jedno - nie są już na Ziemi. Wraz z nimi ląduje kobieta, która dowodziła grupą dokonującą rzezi naukowców po drugiej stronie otchłani. Nieopodal sa jej towarzysze, którzy atakują teraz dwójkę X-Men, aby odbić swą towarzyszkę. Marvel Girl upada, a napastnicy skupiają się teraz na Colossusie, który usiłuje jej pomóc. Trafiony laserami wychodzi ze swej metalowej formy. Wówczas napastnicy spoglądają nań w zdumieniu, na widok jego twarzy powtarzając iż wypełniło się proroctwo bowiem powrócił On.


W innym miejscu na pustyni lezy Storm. Staje nad nią wędrowiec, który słysząc jak na wpół zemdlona Ororo mamrocze o domu, stwierdza iż przybył aby ją tam zabrać. Wkrótce Storm znajduje się w jego skromnej siedzibie, zastanawiając się czy jeść oferowany jej posiłek, czy też może jest on zatruty. Wreszcie decyduje się częściowo zaufac mężczyźnie. Jedząc wyjasnia mu, iż nie pochodzi z tego świata, bowiem przeszła przez dziwny portal. Wówczas mężczyzna bardzo wzburzony informacją o portalu wykrzykuje iż oszalała, skoro uaktywniła portal.


W innym miejscu trwa potyczka z rebeliantami. Nagle niebo przesłania anioł śmierci unoszący się nad polem walki. Rebelianci wpadają w panikę i usiłują go zaatakować. Padają jednak pod gradem piór, wystrzelonych w odpowiedzi na atak. Po chwili Warren przytomnieje i otwiera oczy, przerażony tym co uczyniły jego skrzydła w chwili gdy był nieprzytomny. Podbiegają doń żołnierze, dziękując mu za ocalenie, lecz Warren nie wie co powiedzieć. Nie ma pojęcia w jaki sposób jego skrzydła pokonały napastników.


Sunfire i Iceman leżą na podłodze tawerny, po twardym lądowaniu którym przebili dach. Właściciel domaga się wyjasnień, a nadgorliwi klienci szukają okazji do bójki. Jeden z nich chwyta Bobby'rgo i unosząc go nad siemię przystawia mu do gardła nóż.


Ororo słucha wyjaśnień tajemniczego wędrowca i oznajmia iż skoro portal jest tak wielkim niebezpieczeństwem dla obu światów, X-Men znajdą sposób aby go zamknąć. Wędrowiec oznjamia iż portal jesli nie zostanie szybko zamknięty wessa do środka jej świat a zderzenie z tym sprawi iż oba znikną w gigantycznym zderzeniu. Indagowany kim jest odpowiada jedynie iż dla jednych legendą, dla innych klątwą.


Colossus i Marvel Girl docierają do obozu rebeliantów, telepatycznie rozmawiając między soba i zastanawiając się co właściwie się stało. Jean radzi mu aby postarał się wykorzystać sytuację, skoro mieszkańcy tego świata biorą go za jakiegoś mesjasza, lecz aby był ostrożny. Na widok Piotra zebrani zaczynają wiwatować, a admiracja sprawia że początkowo zakłopotany Colossus daje się jej porwać.


Iceman i Sunfire opuszczają ruiny tego, co niegdyś było tawerną. Gratulują sobie ponownej walki u swego boku. Słyszą rozlegający się nieopodal w wiosce dzwon. Herold oznajmia, iż na świat ponownie zstąpił zgodnie z przepowiednią zbawca, tym razem pod postacią stalowego wojownika. Dla Shiro i Bobby'ego jasne jest, kim jest ten zbawiciel.


We wspaniałym pałacu Archangel staje przed Sha-zar-a-zath, awatarką triumwiratu gratulując mu zwycięstwa nad wrogami władców tego świata. Mianuje go generałem protektoratu, bowiem dzięki jego mocy możliwe stanie się pokonanie wrogów. Zakłopotany Warren usiłuje coś powiedzieć, lecz do awatarki dotarła właśnie wieśc o powrocie Zbawcy, który poprowadzi rebeliantów do zwycięstwa. Nakazuje swym oddziałom zebrac się i wyruszyć pod wodzą Archangela do walki z przeciwnikami.


Jean usiłuje dowiedzieć się kim jest zbawca, a ocalona przez nią kobieta wyjaśnia iż tym który niegdyś wzniecił powstanie. Droge do apartamentów Piotra zastepują jej strażnicy, więc wdziera się tam siłą widząc jak Colossus oddaje się towarzystwu młodych kobiet. Wściekła przypomina mu, iż muszą odnaleźć resztę X-Men. Wówczas pojawia się Ororo w towarzystwie wędrowca, który na widok Piotra oznajmia iż jest jego bratem, dawno utraconym Michaiłem.


Ziemia. Trwa relacja telewizyjna z miejsca masakry wytatuowanych mutantów, których według świadków zabili trzej mężczyźni noszący uniformy X-Men. Publika domaga się ukarania grupy samozwańczych mutantów. Z pobliskiego dachu obserwują to Bishop, Malcolm i Randall. Zastanawiają się jak ich działania wpłyną na ich przyszłość, lecz ponieważ przeszłość jest teraz ich teraźniejszością, Bishop oznajmia iż nie cofną się. Nie mogą dopuscić, aby ich przyszłość zaistniała.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #285

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.