Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #390

Uncanny X-Men #390

Uncanny X-Men #390

"The Cure"

Postacie
Cytat

Colossus: "Snowflake, I'm coming home!"

Streszczenie

Beast z niedowierzaniem spogląda na to co osiągnął. Wie już co chciała mu przekazać Moira w swych ostatnich chwilach. Znalazł formułę. Po chwili w Instytucie jest słyszalny wrzask radości. Colossus, Cecilia, Xavier i Gambit są mocno zaniepokojeni tym krzykiem. Gdy spotykają się w hallu, jest tam już Wolverine gotów atakować. Razem docierają do laboratorium Beasta. Hank patrząc na nich unosi w górę swą pipetę, oznajmiając iż dzięki badaniom Moiry udało mu się tego dokonać. Znalazł lekarstwo na wirusa spuścizny. Xavier dziękuje Bogu, podczas gdy pozostali zaniemówili dosłownie z wrażenia. X-Men dopytują się Beasta jak działa lekarstwo, ten udziela im skomplikowanego wyjaśnienia, a gdy Logan prosi aby mówił po angielsku, Hank przyznaje ,że nie jest pewien. Lek wyleczy natomiast chorych i umierających. Wkrótce Beast pokazuje im skomplikowany kod DNA wirusa, mówiąc ,że Stryfe zaprojektował go aby przenosił się drogą powietrzną i zarażał mutantów, po wypuszczeniu w atmosferę. Dzięki badaniom Moiry i zmutowaniu wirusa przez Mystique udało mu się znaleźć lek. Orientuje się jednak, iż jego podanie nie będzie takie proste, bowiem musi się znaleźć w atmosferze w identyczny sposób jak wirus spuścizny. Ktoś musi umrzeć wstrzykując sobie lek, aby go uwolnić do atmosfery, podobnie jak genetyk Sinistera zmarł uwalniając wirusa [X-Cutioner's Song crossover]. Beast obiecuje że znajdzie sposób aby uwolnić lek bez zabijania kogokolwiek, a X-Men przypominają mu iż i tak bardzo dużo osiągnął i powinien odpocząć. Wychodzą z laboratorium, a Cec woła Piotra, który wpatruje się w strzykawkę z lekarstwem. Hank udaje się na boisko do kosza, gdzie zaczyna grać z Remy'm i Loganem mogąc się wreszcie odprężyć. Gra przebiega w rozrywkowej atmodferze, pomimo tradycyjnych żartów i docinków, oraz zakamuflowanego użycia mocy. Niespodziewanie na boisku pojawia się jadący na wózku Xavier, który zaskakuje wszystkich dołączając do gry po stronie Gambita. Pierwszym rzutem trafia do kosza. Gra staje się bardziej gwałtowna, lecz X-Men mogą wreszcie zapomnieć o kłopotach.


W laboratorium Colossus patrząc na strzykawkę mówi Cec o Ilyanie. Cec niepokoi się jego wzrokiem, a gdy słyszy słowa o konieczności powstrzymania wirusa domyśla się co chce zrobić. Nie ma szansy jednak go powstrzymać, bowiem Piotr usypia ją gazem w aerozolu. Bierze strzykawkę i mówi,że nie pozwoli aby ktos jeszcze zginął. Oznajmiając Ilyanie że nadchodzi wbija ją w swe serce. Chemiczna reakcja wyzwala lekarstwo do atmosfery powodując jednocześnie eksplozję w laboratorium.


Cec budzi się i usiłuje wykonać reanimację serca Colossusa. Jest już jednak za późno. Gdy przybiegają pozostali X-Men widzą ją klęczącą nad ciałem Piotra.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #390

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.